Cuma , Eylül 20 2019
DrTus Köşe yazarlarımızın yazılarına buradan ulaşabilir, sizlerde burada köşe yazılarınızı paylaşabilirsiniz...
Kullanıcı avatarı
Karizma nedir ya. Seven yazmalı zaten. Puanların düşmesi onu yazacak kişinin işine gelir, gerisi boş. Sevmeden Yapılacak iş değil zaten.
En son drdmyr tarafından 30.06.2013 - 00:25:32 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#2478766  gönderen legolas-112
 30.06.2013 - 18:32:39
Yakında uzaktan eğitimle aile hekimlerine "kitliceklermiş" kadın doğum uzmanlığını :)
Değerlendirme için teşekkürler. Çok merak ediyorum, Türkiye' de elinde daha çok para kazanma imkanı varken, vicdan iman insanlık vs vs diyerek kendisine verilen 3 kuruş ile idare eden kaç kişi var acaba? Ailemden birinin kardiyolojik bir sorunu var ve bundan 10 yıl öncesine kadar İstanbula gidip kontrol yaptırmak zorundaydı çünki orta büyüklükteki bir ilde değerlendirme yapmak isteyen, yapan, yaparım diyen doktor yoktu, yani neydi uzmanlar, hocalar, sayı olarak azdı, sayı olarak az olan birisi nedir kıymetlidir, değerlidir. Ha şunu diyebilirsiniz ama hocalar çok kaprisliydi, ukalaydı, para almadan bıçak atmazlardı vs vs, bir işi insan oğlunun vicdanına bırakırsan çeşitli sonuçlar ortaya çıkar, ne bekleniyor ki anlamıyorum?
Tus için düşük puan alan kötü hekimdir eşitlemesine kesinlikle katılmıyorum ama mecbur kaldığı için düşük puanlı yerleri yazmak zorunda kalanların o mesleği ne kadar severek icra edeceklerini düşünmek lazım diyorum. Bence özellikle cerrahi branşların kesinlikle imrenilir istenilir hevesle yapılır halde olması lazım, hoş dahili ve temeller de öyle ama riskli branşların kesinlikle maddi- manevi tatmininin olması gerektiğine inanıyorum. Biyokimya gibi 9-4 stressiz çalışan biri beyin cer. gibi 07.00- 19.00 çalışıyor ve ikisi de aynı ücrete tabi tutuluyorsa, bir de üzerine beyin cerrahı ameliyat yaptığında daha fazla kazanmak isteyince paragöz oluyorsa bunu bir düşünmek lazım. Neyse. Kolay gelsin herkese..
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Elinize saglik...k.dogumda herseyden ayri olarak calisma ortamlari ve ast-ust iliskisi cok kotu..kidemliler hocalar daha az kaprisli daha ogretici daha anlayisli olsa her sey daha iyi olurdu.k.dogum puani dustu ama k.dogumculari burunlari hala bi karis yukarda..gorduklerim en dedikodu yapilan bolum(hangi uniden arkadasimla konussam boyle yorum yapti)..hep k.dogum istemistim ama bu iliskileri gorunce sogudum vazgectim..tabiki genelleme yapmak yanlis ama bu bransla ilgili acil duzenleme iyilestirilme yapilmali...
camia olarak IQ su yüksek ama EQ su düşük bireyleriz..ilkokul yıllarından itibaren sonuna kadar kurallara hep uyan her türlü haksızlığa bana dokunmayan yılan bin yıl yaşasın misali boyun eğen, sınavdan sınava koşturan, hayat boyu yapacağı branşı ne istediğini bilerek değilde o dönemin revaçta olan branşlarına göre seçen, kaşesinden gelen gücü fark edemeyip birileri kendini kurtarsın diye sürekli bekleyen pısırık bi güruhuz, kendimi dışında tutmuyorum malesef böyle yetiştik..bi karar vermek zorundayız ya haksızlığa karşı gelicez, ya da çenemizi kapatıp durumdan zevk alıcaz..bence asıl mesele bu..
misspsikiyatris yazdı:Elinize saglik...k.dogumda herseyden ayri olarak calisma ortamlari ve ast-ust iliskisi cok kotu..kidemliler hocalar daha az kaprisli daha ogretici daha anlayisli olsa her sey daha iyi olurdu.k.dogum puani dustu ama k.dogumculari burunlari hala bi karis yukarda..gorduklerim en dedikodu yapilan bolum(hangi uniden arkadasimla konussam boyle yorum yapti)..hep k.dogum istemistim ama bu iliskileri gorunce sogudum vazgectim..tabiki genelleme yapmak yanlis ama bu bransla ilgili acil duzenleme iyilestirilme yapilmali...

hakkatten bu dedikodu işi niye bu kadar yaygın k.doğumda? bizim fakültede de aynıydı, böyle bi gerilim itişme kakışma arkadan laf çarpma..biz de noluyo yav,yine ne oldu,şimdi yine niye gerilim oluştu diye diye geçtik gittik, valla arada kaynadı internlük.. k.doğumcular yanlış anlamasınlar asla doğruluğu eğriliği belli olmayan söylemlerle böyle bi genelleme yapmak değil tabi niyetim, idealistler de elbet var ama benim de tanık olduğum ve rahatsız olduğum bu yoğun dedikodu ortamıydı.. ya kendileri de mutsuz oluyolardı aslında zaten meslekleri gerim gerim gerilim, yani şu da var hakkatten bence darbenin hasını kadın doğum yaşadı, hepsi aynı kefeye kondu, bizim aramızda bile yaa çocuk kendiğinden doğuyo işte diye yorum yapanlar var, valla meslektaş mıyız şüpheleniyorum bu yorumu yapanlarla, ama bence dayanışmalılar en sağlamından, değil dedikodu yapmak, yapanı bile susturmalılar
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009