Cuma , Eylül 20 2019
DrTus Köşe yazarlarımızın yazılarına buradan ulaşabilir, sizlerde burada köşe yazılarınızı paylaşabilirsiniz...
Kullanıcı avatarı

Re:

#2319207  gönderen leman
 21.04.2013 - 18:31:52
siz talep etmediginiz surece kimse sizi bi yere atayamaz.

yonetmelikte acik acik yazar, dhy yukumlusu gorevli oldugu yerden baska bir yere atanamaz der.

dhy niz bitmis ise kurum ici atamaya basvurabilirsiniz, alt bolge tayini isteyebilirsiniz, burada önemli olan SİZİN TALEBİNİZ.

Madde 28: Mazeret nedeniyle atananlar hariç olmak üzere, dhy kişilerden çalıştığı yerde pdc ye göre %30 dan fazla kadro fazlalığı çalışan varsa bulunduğu ilde başka kadroya atanabilir. Bulunduğu ilde kadro yoksa alt bölgelerden başka ile atanabilir, bu atamada gönüllülük esastır.

Re:

#2319237  gönderen mikailx
 21.04.2013 - 18:42:58
ama bunun devamında talep olmazsa atamanın olabileceği yazıyor
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

Re:

#2320853  gönderen dremarangoz
 22.04.2013 - 09:09:00
dhy mazeret atamalarında da her yıl mazeret durumunun bildirilmesi gerekiyor mu. yani her yıl baştan sağlık raporu mu almak gerekiyor
Kullanıcı avatarı

Re:

#2321069  gönderen dr_demirci
 22.04.2013 - 11:39:57
mikailx yazdı:benimde bir sorum olacak benim bulunduğum hastanenin pdc kadro sayısı:5 bende 5.ci olarak dhy ile gelmiş biriyim.şimdi buraya kurum içinden 2 kişi gelse beni başka bir ile mi atayacaklar.doğru mu anladım yoksa yanlış mı bu konuyu açiklayabilirmisin dr_demirci hocam..teşekkürler.
gönüllülük esastır dediği için zorla göndermezler
Kullanıcı avatarı

Re:

#2321106  gönderen dr_demirci
 22.04.2013 - 11:56:01
dremarangoz yazdı:dhy mazeret atamalarında da her yıl mazeret durumunun bildirilmesi gerekiyor mu. yani her yıl baştan sağlık raporu mu almak gerekiyor
"Mazeretleri nedeniyle görev yeri değiştirilen personel, mazeretlerinin devam ettiğine dair bilgi ve belgeleri, her yıl Ocak ayında çalıştığı kuruma bildirmekle yükümlüdür. İl müdürlükleri, müdürlükler ve birlikler mazereti sona eren personelin belgelerini 15 gün içerisinde Bakanlığa veya bağlı kuruluşlarına intikal ettirir. "

5 yıl boyunca bunu yapacaksınız sonra yapmaya gerek yok
Kullanıcı avatarı

Re:

#2321935  gönderen iatrosvseros
 22.04.2013 - 20:38:59
Bugun müdürlüğü aradım sordum eş durumunu pbs den beklıyeceksınız hocam deyınce güldüm tabi anladımki değişiklikten haberleri yok :) teyıt ıcın bakanlıgı aradım gerı donus yaptım onlarda öğrendiler sayemde.

eş durumu ıcın
dilekçe
vukuatlı nufus kayıt ornegı
ve es görev belgesını
calıstıgımız kuruma ust yazı ıle verıyoruz onlarda bakanlıga gönderıyorlar bakalım sonucu ne olacak gorecegız hayırlısı olsun :)

Re:Dhy sonrasi atama

#2322163  gönderen allein
 22.04.2013 - 22:10:13
dr_demirci yazdı:
borazan yazdı:mecburisini bitirenler atamaya başvurmak için 2 yılının dolmasını beklemek zorunda mı?çünkü bu soruyu soran bir hekime bakanlık beklemek zorunda diye cevap vermiş,örneğin 500 gün yani 1 yıl 5 ay mecburi yapan bir hekim mecburide fazladan 7 ay daha durmak zorundamı kalacak?
DHY kanununda mecburisi bitenler süre sınırlamalarına bağlı kalmadan atamaya başvurur diyor,burada farklı bir durum varmı?
dhy kanununda "Devlet memuru veya sözleşmeli sağlık personeli olarak Devlet hizmeti
yükümlülüğünü tamamlayanlar, talepleri halinde sürelerle ilgili sınırlamalara
tâbi olmaksızın ilgili mevzuata göre kurum içi veya kurumlar arası naklen veya
açıktan atamaya hak kazanırlar."

şeklinde yazar. kanun yönetmeliği döver bu yüzden dhy bitiren kişi 2 yıl beklemeden atamaya katılır, bakanlık aksi yönde hareket ederse mahkeme bozar

Ozetle ben dhy suresini 450 gunu bitirince bittikten sonraki ilk atamaya basvurma hakkina sahibim yani :))
Peki mecburi hizmet suresi bitince diplomami alip istifa edebilirim degil mi , 2 yili beklemem bu durumda da da gerekmiyor degil mi ?
Kafam cok karismis degil mi? okudugumu anlama ve degerlendirme yetimi yitirmek uzereyim sanirim :)
Bu dhy cok zor ama degil mi :((
Simdiden tesekkurler ;)
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

Re:Dhy sonrasi atama

#2323434  gönderen dr_demirci
 23.04.2013 - 09:39:24
allein yazdı:
dr_demirci yazdı:
borazan yazdı:mecburisini bitirenler atamaya başvurmak için 2 yılının dolmasını beklemek zorunda mı?çünkü bu soruyu soran bir hekime bakanlık beklemek zorunda diye cevap vermiş,örneğin 500 gün yani 1 yıl 5 ay mecburi yapan bir hekim mecburide fazladan 7 ay daha durmak zorundamı kalacak?
DHY kanununda mecburisi bitenler süre sınırlamalarına bağlı kalmadan atamaya başvurur diyor,burada farklı bir durum varmı?
dhy kanununda "Devlet memuru veya sözleşmeli sağlık personeli olarak Devlet hizmeti
yükümlülüğünü tamamlayanlar, talepleri halinde sürelerle ilgili sınırlamalara
tâbi olmaksızın ilgili mevzuata göre kurum içi veya kurumlar arası naklen veya
açıktan atamaya hak kazanırlar."

şeklinde yazar. kanun yönetmeliği döver bu yüzden dhy bitiren kişi 2 yıl beklemeden atamaya katılır, bakanlık aksi yönde hareket ederse mahkeme bozar

Ozetle ben dhy suresini 450 gunu bitirince bittikten sonraki ilk atamaya basvurma hakkina sahibim yani :))
Peki mecburi hizmet suresi bitince diplomami alip istifa edebilirim degil mi , 2 yili beklemem bu durumda da da gerekmiyor degil mi ?
Kafam cok karismis degil mi? okudugumu anlama ve degerlendirme yetimi yitirmek uzereyim sanirim :)
Bu dhy cok zor ama degil mi :((
Simdiden tesekkurler ;)
bu arada kanunu değiştirmezlerse başvurursunuz. mecburi bitince diplomayı alabilirsiniz beklemeye gerek yok.
sağlık bakanlığı maalesef mevzuat konusunda çok kararsız. sürekli kendisiyle çelişen yeni mevzuat yayınlıyor

Re:

#2733086  gönderen darksunlight
 18.12.2013 - 15:26:48
iatrosvseros yazdı:Bugun müdürlüğü aradım sordum eş durumunu pbs den beklıyeceksınız hocam deyınce güldüm tabi anladımki değişiklikten haberleri yok :) teyıt ıcın bakanlıgı aradım gerı donus yaptım onlarda öğrendiler sayemde.

eş durumu ıcın
dilekçe
vukuatlı nufus kayıt ornegı
ve es görev belgesını
calıstıgımız kuruma ust yazı ıle verıyoruz onlarda bakanlıga gönderıyorlar bakalım sonucu ne olacak gorecegız hayırlısı olsun :)
yani artık atama acılmıyor. peki ben devlet hastanesi acilde çalışıyorum bu belgeleri başhekim hastane yöneticisi ya da genel sekreterden hangisine vermem gerekiyor ve onların eline kalmış bişey mi oluyo atamam istemezlerse yapmıyolar mı

#2733108  gönderen devrimcidr
 18.12.2013 - 15:54:33
arkadaşlar 2014 ocak kurum içi atamalar ne zaman olur tahmininiz varmı

#2733141  gönderen drehli-beyt
 18.12.2013 - 16:46:34
devrimcidr yazdı:arkadaşlar 2014 ocak kurum içi atamalar ne zaman olur tahmininiz varmı
ovak sonu 20-30 gibi tahminimce

#2733157  gönderen devrimcidr
 18.12.2013 - 17:06:15
drehli-beyt yazdı:
devrimcidr yazdı:arkadaşlar 2014 ocak kurum içi atamalar ne zaman olur tahmininiz varmı
ovak sonu 20-30 gibi tahminimce
teşekkür ederim kaçırmaktan korkuyorum .bu arada hizmet puanımı öğrenemiyorum.pbs farklı bir sistem açmış.şifremi aldım ama hizmet puanı ile ilgili bir bölümü yok.genel sekreterlikten öğrenebilirmiyiz.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

Re:

#2733161  gönderen dharma61
 18.12.2013 - 17:11:12
Valla beni hiç sormadan merkez tsm den ilçe dh i aciline gönderdiler DHY liyim 1 aylık görevlendirdiler iptal etme şansım var mı ??

#2826147  gönderen tusolizis
 22.03.2014 - 20:05:26
Aciktan atamayla atandiktan sonra ne zaman kurumici vb i atamaya basvurabiliriz.belli bir sure atandigimiz yerde kalma zorunlulugu varmi
Kullanıcı avatarı

#2826254  gönderen dr_demirci
 22.03.2014 - 20:51:50
tusolizis yazdı:Aciktan atamayla atandiktan sonra ne zaman kurumici vb i atamaya basvurabiliriz.belli bir sure atandigimiz yerde kalma zorunlulugu varmi
2 yıl