Salı , Eylül 17 2019
DrTus Köşe yazarlarımızın yazılarına buradan ulaşabilir, sizlerde burada köşe yazılarınızı paylaşabilirsiniz...
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
Kullanıcı avatarı

Re:

#2191153  gönderen akandemir
 09.02.2013 - 21:23:30
diego13 yazdı:acilden aile hekimliğine geçişte acil kadrolarının dolluluk oranının belli bir yüzdenin üzerinde olması gerekir şeklinde bi yönetmelik varmı arkadaşlar.
misal acilde tek hekimsen aile hekimliğine geçebilirmisin
Muhtemelen genel atama kuralları işler. Başhekim isterse atamanı geciktirebilir tek doktorsan, ki geciktirir de.

Re:

#2191156  gönderen dr_mercan
 09.02.2013 - 21:25:59
akandemir yazdı:
diego13 yazdı:acilden aile hekimliğine geçişte acil kadrolarının dolluluk oranının belli bir yüzdenin üzerinde olması gerekir şeklinde bi yönetmelik varmı arkadaşlar.
Muhtemelen genel atama kuralları işler. Başhekim isterse atamanı geciktirebilir tek doktorsan, ki geciktirir de.
naasıl geciktirecek kura çekilmeden daha belli oraya gidecek hekimin ne zaman başlayacağı

bence şuanki sistemde bişey olmaz geçebilir
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

Re:

#2191160  gönderen akandemir
 09.02.2013 - 21:29:42
dr_mercan yazdı:
akandemir yazdı:
naasıl geciktirecek kura çekilmeden daha belli oraya gidecek hekimin ne zaman başlayacağı

bence şuanki sistemde bişey olmaz geçebilir
Biz de farklı sebeple geciktirdikleri oldu başlayışı,ayrılışı hemen yapamayınca başlayış da gecikmişti.Ama yönetmeliğe tekrar bi bakmak lazım tabi
Kullanıcı avatarı

Re:

#2191195  gönderen tarhunca
 09.02.2013 - 22:00:01
Hayır yok ve tek hekimsen de geçebilirsin net bilgidir. Eski yönetmelikte vardı muvafakat alınıyordu yenisinde yok. Kurum için atamada dr sayısı PDC nin(ilgili bölümle ilgili PDC ) %60 ın altına düşerse göndermeme durumu var yeni bir dr gelene kadar. Ancak bu kural aile hekimliğine geçişte geçerli değildir. A.H yerleştirmesine gidip sözleşmenizi imzaladıkta sonra kimse sisiz tutamaz.

Re:

#2191233  gönderen diego13
 09.02.2013 - 22:13:42
tarhunca yazdı:
Hayır yok ve tek hekimsen de geçebilirsin net bilgidir. Eski yönetmelikte vardı muvafakat alınıyordu yenisinde yok. Kurum için atamada dr sayısı PDC nin(ilgili bölümle ilgili PDC ) %60 ın altına düşerse göndermeme durumu var yeni bir dr gelene kadar. Ancak bu kural aile hekimliğine geçişte geçerli değildir. A.H yerleştirmesine gidip sözleşmenizi imzaladıkta sonra kimse sisiz tutamaz.
Eyvallah saolasın

#2194408  gönderen devrimcidr
 11.02.2013 - 22:21:00
arkadaşlar her zaman söylüyorum yine kendimi tutamadım söyliycem.aile hekimlerinin aldığı para helal olsun.onlar olması gerekeni alıyor.asıl hakkını alamayan biz acil hekimleriyiz.doğuda çalışan 6-7 bin alırken karadeniz ege vs. de 3-3.5 alıyosun ben buna isyan ediyorum.en az 10 000 almalıyız.bunu dayatalım ve hakkımızı arayalım nolur ya
Kullanıcı avatarı

#2194550  gönderen melisss
 11.02.2013 - 23:16:19
devrimcidr yazdı:arkadaşlar her zaman söylüyorum yine kendimi tutamadım söyliycem.aile hekimlerinin aldığı para helal olsun.onlar olması gerekeni alıyor.asıl hakkını alamayan biz acil hekimleriyiz.doğuda çalışan 6-7 bin alırken karadeniz ege vs. de 3-3.5 alıyosun ben buna isyan ediyorum.en az 10 000 almalıyız.bunu dayatalım ve hakkımızı arayalım nolur ya
+1 kesinlikle acilcilerin şartları ve maaşları düzenlenmeli.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#2194562  gönderen halilcan55
 11.02.2013 - 23:19:20
devrimcidr yazdı:arkadaşlar her zaman söylüyorum yine kendimi tutamadım söyliycem.aile hekimlerinin aldığı para helal olsun.onlar olması gerekeni alıyor.asıl hakkını alamayan biz acil hekimleriyiz.doğuda çalışan 6-7 bin alırken karadeniz ege vs. de 3-3.5 alıyosun ben buna isyan ediyorum.en az 10 000 almalıyız.bunu dayatalım ve hakkımızı arayalım nolur ya
şimdi sen aile hekimleri çok para alıyor mu demek istedin açık konuş lütfen..
tarhunca ne diyor bu ya.. :mrgreen:
Kullanıcı avatarı

#2194567  gönderen hanci
 11.02.2013 - 23:20:23
Herkes destekler...
Kullanıcı avatarı

Re:

#2213272  gönderen aliyaiz
 22.02.2013 - 20:00:14
len bizim milleten bi cacık olmaz.aha işte
Kullanıcı avatarı

Re:

#2218587  gönderen DR-H0USE
 26.02.2013 - 20:51:04
tarhunca yazdı:
tarhunca...hayatından endişe ediyorum..banlanmadıysan bi işaret çak..
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

Re:

#2320280  gönderen latinadanali
 22.04.2013 - 00:03:28
.
En son latinadanali tarafından 22.04.2013 - 00:17:31 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Re:

#2320334  gönderen latinadanali
 22.04.2013 - 00:11:55
istanbulda aile hekimiyim.mecburimi de istanbulda ama farklı bi ilçede yapmıştım sistem başladığından beri yaklaşık 2.5 yıldır yapıyorum.son olarak verem savaşta çalışan biri olarak aile hekimliğinde elimizde kalan meblağ maddi olarak beni çok tatmin etti.teorik olarak çoğu söylenen pratiğe pek yansımıyor.zira bize ödenen cari giderlerin hepsi cari gider olarak harcanamıyor.
ben ort. 3900 hastası olan bi a.h. olmam ve D grubu bi sağlık ocağında ort. toplamda 8 bin lira alıyorum.ASMde 5 kişiyiz.tek hizmetli çalışıyor ve kira ödemiyoruz.
ama tus a girdim ve yapmak istemiyorum.çünkü ben iş değil meslek yapmak istiyorum.
maalesef ben asm de dr luktan keyf almayı beceremedim...
Kullanıcı avatarı

Re:

#2320895  gönderen conivayt
 22.04.2013 - 10:00:57
hastanın katipliğini yapmak,bitmez tükenmez angaryalar,ve gelecek konusundaki belirsizlikler aile hekimliği konusunda insanı demotive eden başlıca şeyler bence de..
şu an yaptığım şeyin mesleğim değil işim olduğunu düşünüyorum ben de,istanbulda aile hekimliği mecburi hizmete gittiğim yerden beni kurtarması bakımından çok güzel bir limandı ama devamlı kalınacak bir yer intibası vermiyor insana,sıkıyor buram buram memuriyet kokan monotonluğu..
ne yapalım biraz daha idare edecez ...
inşallah mevcut durumu tus için lehime kullanmayı becerebilirsem , bu işte daha fazla vakit geçirmeye hiiiç niyetim yok..
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9