Salı , Eylül 17 2019
DrTus Köşe yazarlarımızın yazılarına buradan ulaşabilir, sizlerde burada köşe yazılarınızı paylaşabilirsiniz...
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
Kullanıcı avatarı

#2188007  gönderen Carlito
 07.02.2013 - 14:57:30
ben hesapladım bugün ıvır zıvırlarla aylık kazancım Tuğba motorunun bakıcısından fazla. Ben yırttım beyler sıra sizde.
Kullanıcı avatarı

#2188011  gönderen drgkhn
 07.02.2013 - 15:00:33
Carlito yazdı:ben hesapladım bugün ıvır zıvırlarla aylık kazancım Tuğba motorunun bakıcısından fazla. Ben yırttım beyler sıra sizde.
hocam bahse konu olan ücret ne kadar ki? bende bir hesap yapayım. olmadı bakıcılık mı düşüneceğiz?
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

Re:

#2188014  gönderen DR-H0USE
 07.02.2013 - 15:01:36
ben o motora bedava bakarım... :D
Kullanıcı avatarı

#2188020  gönderen Carlito
 07.02.2013 - 15:09:28
drgkhn yazdı:
Carlito yazdı:ben hesapladım bugün ıvır zıvırlarla aylık kazancım Tuğba motorunun bakıcısından fazla. Ben yırttım beyler sıra sizde.
hocam bahse konu olan ücret ne kadar ki? bende bir hesap yapayım. olmadı bakıcılık mı düşüneceğiz?
ben biraz programlama vs ile uğraşıyorum. Yoksa 7-8 binlira neyime yetecek ohooo :)
Kullanıcı avatarı

Re: abartı

#2188023  gönderen tarhunca
 07.02.2013 - 16:34:56
drgkhn yazdı:
tarhunca yazdı:
halilcan55 yazdı:yav arkadaşlar etmeyin eylemeyin, 3000 alanınız var mı..? sadece aile hekiminden bahsetmiyorum 112ci, TSMci, müdürlükteki arladaşlar hanginiz bulunduğunuz ilçede acildeki doktor benden az çalışyor diyebilir..? kimse kıyaslamasın diyorlar;yeni mezun attler, sağlık memurları 2300 alıyor.. onlarla mı kıyaslayalım yani?

(hiçkimse bu yorumumdan gerzekçe çıkarımlar yapmasın; "aile hekimi çok alıyor diye" BİZ ÇOOK AZ ALIYORUZ.)
Sonuç? Ne yapalım? Çözüm önerin nedir? Millete gerzek demekle birşey çözülmüyor farkındaysan
Ayrıca inanmıyor olabilirsin ama Van Erciş acilde totalde 5500-6500 arası para alınıyor TSM 112 ve bir kısım aile hekimlerinde yüksek. Helal olsun doya doya yesinler gözümüz yok sorun aile hekimliğinden çok hastanendedir bence
benim de yıllardır anlamadığım; bu kadar dert,sorun, hakzılık karşısında hala "ne yapalım" gibisorular. yapılacak belli değil mi arkadaşlar. görmüyor muyuz? bilmiyor muyuz? yoksa bilmek mi istemiyoruz? yapılacak belli, bize engel olan neyse(kabarmış egolar mı, bir birimizi sevmemizi engelleyen kalbimizdeki yağlar mı neyse artık..) ondan kurutlup birlik olmak.
hala burada "ufo görmüş köylü" gibi aciz ve saf durmayalım.
Ben de hep böyle bilmiş tipleri anlamamışımdır zaten ne yapılacağı belliyse o zaman o işi yapmaya koyul burada o şunu alıyor bu bunu alıyor demekle hiçbirşey çözülmez ancak içini dökmüş olursun ki bu da acziyetin göstergesidir.
Kullanıcı avatarı

#2188037  gönderen drgkhn
 07.02.2013 - 16:45:42
tarhunca yazdı:
drgkhn yazdı:
tarhunca yazdı: Sonuç? Ne yapalım? Çözüm önerin nedir? Millete gerzek demekle birşey çözülmüyor farkındaysan
Ayrıca inanmıyor olabilirsin ama Van Erciş acilde totalde 5500-6500 arası para alınıyor TSM 112 ve bir kısım aile hekimlerinde yüksek. Helal olsun doya doya yesinler gözümüz yok sorun aile hekimliğinden çok hastanendedir bence
benim de yıllardır anlamadığım; bu kadar dert,sorun, hakzılık karşısında hala "ne yapalım" gibisorular. yapılacak belli değil mi arkadaşlar. görmüyor muyuz? bilmiyor muyuz? yoksa bilmek mi istemiyoruz? yapılacak belli, bize engel olan neyse(kabarmış egolar mı, bir birimizi sevmemizi engelleyen kalbimizdeki yağlar mı neyse artık..) ondan kurutlup birlik olmak.
Ben de hep böyle bilmiş tipleri anlamamışımdır zaten ne yapılacağı belliyse o zaman o işi yapmaya koyul burada o şunu alıyor bu bunu alıyor demekle hiçbirşey çözülmez ancak içini dökmüş olursun ki bu da acziyetin göstergesidir.
sayın meslektaşım bugün herhalde birazda gripten ötürü anlamada sorun yaşayabiliyorum. son yazdıklarınızı okudum ama kime ne demişsiniz anlayamadım. tam olarak ne dediğinizi yazarsanız sevinirim.
Kullanıcı avatarı

#2188041  gönderen drgkhn
 07.02.2013 - 16:47:54
Carlito yazdı:
drgkhn yazdı:
ben biraz programlama vs ile uğraşıyorum. Yoksa 7-8 binlira neyime yetecek ohooo :)
anladım. galiba biz yırtamadık. sizin standartlarınız gerçekten yüksekmiş(benim için en azından) 7-8 bin bana yeter diye düşünüyorum :)
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#2188151  gönderen tarhunca
 07.02.2013 - 18:47:38
drgkhn yazdı:
tarhunca yazdı:
drgkhn yazdı: benim de yıllardır anlamadığım; bu kadar dert,sorun, hakzılık karşısında hala "ne yapalım" gibisorular. yapılacak belli değil mi arkadaşlar. görmüyor muyuz? bilmiyor muyuz? yoksa bilmek mi istemiyoruz? yapılacak belli, bize engel olan neyse(kabarmış egolar mı, bir birimizi sevmemizi engelleyen kalbimizdeki yağlar mı neyse artık..) ondan kurutlup birlik olmak.
sayın meslektaşım bugün herhalde birazda gripten ötürü anlamada sorun yaşayabiliyorum. son yazdıklarınızı okudum ama kime ne demişsiniz anlayamadım. tam olarak ne dediğinizi yazarsanız sevinirim.
Son yazdıklarım sizedir. Eğer önceki mesajlarımı tam okusaydınız anlardınız ki ben doktorların aldıkları ücretleri birbirleriyle kıyaslamalarından ben bu kadar alıyorum o niye şu kadar alıyor gibi akıl özürlüymüşcesine birbirlerini yemesinden bıktım.
Eğer bir öneriniz varsa aklı başında birşekilde bu soruna karşı ortak tavır almayı öneriyorsanız elbette ki yapalım buyrun ama kafanızda birşey yoksa derdiniz sadece diğer meslektaşınızın şartlarının iyi olması ise o zaman denecek birşey yoktur.
Bu arada geçmiş olsun
Kullanıcı avatarı

#2188192  gönderen drgkhn
 07.02.2013 - 19:16:12
tarhunca yazdı:
drgkhn yazdı:
tarhunca yazdı: Ben de hep böyle bilmiş tipleri anlamamışımdır zaten ne yapılacağı belliyse o zaman o işi yapmaya koyul burada o şunu alıyor bu bunu alıyor demekle hiçbirşey çözülmez ancak içini dökmüş olursun ki bu da acziyetin göstergesidir.
Son yazdıklarım sizedir. Eğer önceki mesajlarımı tam okusaydınız anlardınız ki ben doktorların aldıkları ücretleri birbirleriyle kıyaslamalarından ben bu kadar alıyorum o niye şu kadar alıyor gibi akıl özürlüymüşcesine birbirlerini yemesinden bıktım.
Eğer bir öneriniz varsa aklı başında birşekilde bu soruna karşı ortak tavır almayı öneriyorsanız elbette ki yapalım buyrun ama kafanızda birşey yoksa derdiniz sadece diğer meslektaşınızın şartlarının iyi olması ise o zaman denecek birşey yoktur.
Bu arada geçmiş olsun
sayın meslektaşım iyi okumamışsınız herhalde yazdıklarımı yada başkas yazılanlarla karıştırıyorsunuz. ben hiç bir zaman o neden böyle alıyor, bu neden söyle alıyor demedim. benim şimdiye kadar dediğim mesleğimize saygı kalmadı, emeğimizin hakkını alamıyoruz, birlik olmazsak alamayacağızda... yoksa bende o neden yüksek alıyor diyen bir meslektaşıma kızıyorum, arkadaşım onun aldığını geç sen kendine bak hakkını alamadığını düşünüyorsan birlik olup hakkımızı alalım. yoksa ben çamura battım, diğerlerinide aşağıya çekeyim insan olanın yapacağı bir şey olmamalı hele ki bu hekimse hiç yakışmıyor. uzun lafın kısası birlikten kuvvet doğar...
Kullanıcı avatarı

#2188202  gönderen tarhunca
 07.02.2013 - 19:20:30
Ya kardeşim ben sen onu diyorsun mu diyorum grip kötü geçiyor herhalde benim oradaki çözüm ne lafıma laf atıyorsun ben de onu neden dediğimi diyorum. Lütfen mesajları tam okumadan sırf tartışma amaçlı yorum yapma.
Birlik olma noktasında ben zaten onu diyorum eğer lafa attığın mesajdan sonraki mesajı okursan zaten anlarsın laf kalabalığına gerek yok yani.
Kullanıcı avatarı

#2188205  gönderen tarhunca
 07.02.2013 - 19:22:23
dr_butterfly yazdı:
meref yazdı:slm ,ben entegre hastane acil servisinde çalışıyorum.entegre hastanelerdeki aile hekimleri 8-9 bin rahat alıyorlar.bina kirası ,elektrik,su ,temizlik parası ödemiyorlar; hepsini hastaneden kullanıyorlar .aletler hastaneden.mobil hizmetlere düzenli gitmiyorlar ve haftada sadece birkaç gün poliklinik yapıyorlar, haftanın her günü gelmiyorlar. kısacası küçük bir ilçede entegre hastanedeki aile hekimleri hem çok rahatlar ,hemde bayaa iyi para alıyorlar.bizse acilde sürünüp anların aldıkları paranın yarısını bile alamıyoruz............
doğru küçük ilçelerde entegre hastanelerde, özellikle giderler de hastaneden karşılanıyorsa bu para alınabilir, ama şöyle düşünün ordaki aile hekimleri de bir zamanlar acildeydi, fırsatını bulunca aile hekimi oldular.. sizin kazandığınız paranın az olduğu konusunda herkes hemfikir zaten ama aile hekimlerinin kazandığının da çok olduğunu düşünmüyorum.. ben de dağın başında terör olaylarının sık olduğu bir ilçede entegre hastaneye aile hekimi uzmanı olarak atandım, benim çalıştığım hastanedeki pratisyen aile hekimleri de alıyordu bu parayı ve ben onların yarı maaşını bile hiç alamadım:) ama onlarda hem kendi hastarına bakıyor hem de diğer pratisyenlerlerle eşit sayıda acil nöbeti tutuyorlardı(entegre hastanelerde acil nöbeti tutuluyor çünkü). Ben onların maaşı neden benimkinden yüksek diyemem asla öyle bir ilçede sürekli korkuyla çalışan ekibe ancak helal olsun denir çünkü.. Ben de ilk bulduğum fırsatta aile hekimliği sistemine girdim, ilçeyi gözüm kesmediği için merkeze geçtim ve şu an yine uzman olmama rağmem onlardan az maaş alıyorum.. bu biraz tercih biraz da nasip meselesi, hepimizin yolu geçiyor acillerden, emeğe saygımız sonsuz, ama şunu da inkar etmeyelim acilde çalışan arkadaşlar da fırsat olunca sisteme geçeceklerdir.. bu arada hep söylüyoruz maaşlar çok değişken aile hekimliğinde lütfen genelleme yapmayın.. Nüfusun, bulunduğun yer, asm sınıflaması, mobil, performans hersey etkiliyor.. doğuda çalışan bir uzman aile hekimi olarak 8000 i geçtiğimi hiç hatırlamıyorum,bu arada benim eşim pratisyen aile hekimi nufusu benden 500-600 kişi az olmasına rağmen maaşı benden fazla bu da genelleme yapılamayacağının güzel bir örneği bence..
Haklısınız iyi yönlerini herkes anlatıyor da gerisini anlatmıyor adam hergün poliklinik nasıl yapsın seninle aynı sayıda nöbet tutuyor nöbetten çıkıp mesai mi yapsın. Ama hayır bunu söyleyen yok takılmış kafa o maaşa bir defa.
Kullanıcı avatarı

#2188222  gönderen drgkhn
 07.02.2013 - 19:31:56
tarhunca yazdı:Ya kardeşim ben sen onu diyorsun mu diyorum grip kötü geçiyor herhalde benim oradaki çözüm ne lafıma laf atıyorsun ben de onu neden dediğimi diyorum. Lütfen mesajları tam okumadan sırf tartışma amaçlı yorum yapma.
Birlik olma noktasında ben zaten onu diyorum eğer lafa attığın mesajdan sonraki mesajı okursan zaten anlarsın laf kalabalığına gerek yok yani.
sayın meslektaşım ben hala okuduğumu anlayabiliyorum. siz yazdığınızı kime yazdığınızı karıştırmış olabilirsiniz. ama hepsinden önemlisi eğer burada sorunlarımıza çözüm üretmeye çalışıyorsak bunu yaparken biraz daha dikkatli olalım. hiç bir meslektaşıma yada konuştuğum hiç kimseye "ya kardeşim" diyerek hitap etmedim. bana da edilmesini istemem. bu konuda hassasiyetinizi rica ediyorum. saygılar iyi akşamlar.
En son drgkhn tarafından 07.02.2013 - 19:32:42 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#2190544  gönderen fagoba
 09.02.2013 - 02:26:01
meref yazdı:slm ,ben entegre hastane acil servisinde çalışıyorum.entegre hastanelerdeki aile hekimleri 8-9 bin rahat alıyorlar.bina kirası ,elektrik,su ,temizlik parası ödemiyorlar; hepsini hastaneden kullanıyorlar .aletler hastaneden.mobil hizmetlere düzenli gitmiyorlar ve haftada sadece birkaç gün poliklinik yapıyorlar, haftanın her günü gelmiyorlar. kısacası küçük bir ilçede entegre hastanedeki aile hekimleri hem çok rahatlar ,hemde bayaa iyi para alıyorlar.bizse acilde sürünüp anların aldıkları paranın yarısını bile alamıyoruz............
aynı sıkıntı bizde de var fırsatını bulduğum ilk anda da aile hekimliğine geçmek istiyorum ama yer yok,her yer dolu benle aynı süre tıp fakültesi okuyan arkadaşlar bizim 2 katımızı kazanıyor,bi doktorun yaptığı işin riskine bakarsan zaten en az alması gereken ücret 6-7 bin lira olmalı kazanmasınlar diyen de yok, ama yıllardır bizim emeğimiz de hep eksik kaldı,çalındı ve kimse sesimizi duymadı,umursamadı,Allah'ın adaletine inanıyorum Allah herşeyi görüyor tavşan dağa küsmüş dağın haberi olmamış deseler de bu ücret düzenini kuranlara da bu devletin yaptığı adaletsizliğe ses çıkarmayan herkese de hakkımı helal etmiyorum..
Zaten yapılabilecek başka da birşey yok bu dünyada düzen böyle..

Re:

#2191150  gönderen diego13
 09.02.2013 - 21:21:23
acilden aile hekimliğine geçişte acil kadrolarının dolluluk oranının belli bir yüzdenin üzerinde olması gerekir şeklinde bi yönetmelik varmı arkadaşlar.
misal acilde tek hekimsen aile hekimliğine geçebilirmisin
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9