Cuma , Ekim 18 2019
DrTus Köşe yazarlarımızın yazılarına buradan ulaşabilir, sizlerde burada köşe yazılarınızı paylaşabilirsiniz...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 9
Kullanıcı avatarı

Re: abartı

#2186504  gönderen KuRSuN87
 05.02.2013 - 22:23:54
tarhunca yazdı:Demek ki senin derdin aile hekiminin bilmeme kaç bin alması değil senin 3 bin alman. O zaman şöyle de acil hekimleri en az 6000 lira almalı ben de seni destekleyeyim. Anlatabildim mi? Zaten sorunlar böyle çözülür yoksa o bunu alıyor bu bunu alıyor la bir adım gidilmez.
acil hekimleri en az 10000 tl almalı :)..
Kullanıcı avatarı

#2186512  gönderen tarhunca
 05.02.2013 - 22:25:25
5000 de benden olsun enaz 15000 :D
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#2186650  gönderen dr_mercan
 05.02.2013 - 23:18:57
aile hekimleri en az bilmem kaç bin alıyor sananlara ;

4 ay öncesine kadar 5200-5300 alıyordum ve çalıştığım 7-8 ay süresince o kadar çok şey aldım ki asm ye en iyi ihtimal 15.000 harcadm yani cidden elimde 3000-3500 falan kalıyordu ve bir lira bile param yoktu kenarda ki ev geçindirmiyorum babam sağolsun. istifa edecektim nisan tus u için o arada katsayım değişti vazgeçtim şimdi elimde kalan 5500-6000 kış olduğundan belki daha da az. 10-15 yıllık doktor olup benim eski maaşımda olan çok kişi var ve şu an biçogundan duyuyorum sen kazan tus u git de biz oraya geçelim yani çok iyi yer onlara göre burası şehre 60 km haftada en az 2 kere elektrik kesilir jenaratör bazen çalışmaz her gün bişey bozulur her gün bi dosya dolusu yazı gelir acil cevap istenir günde 4 kere yerler silinir ama çamur içinde dolap ısındı soğut fazla soğudu ısıt kaç uyarı kaç soruşturma eğitim zorunlu ama maaşından kesilir hem vekil bırak hem de kendin muayeneye git .ya hala hergün akut barsak formu yolluyoruz değilse soruşturma açılır

dilerseniz ay başı geldiğindeki borç alacak verecek listemin de bir örneğini koyayım

#2186678  gönderen dr_mercan
 05.02.2013 - 23:31:25
ama biz acilde çalışan arkadaşlarımızın durumundan memnun değiliz. asla oh olsun falan demiyoruz, hahhaah biz çektik onlar çeksin demiyoruz. hakaettikleri parayı onlar da alsın performans kaygısı döner kaygısı olmadan acilde sadece acil olana baksınlar, uzmanlar da nöbet tutmasın istiyoroz .

kimse kimseye düşman değil kimse kedi değil ciğer değil kimse kimseye oh olsun sürünsün demiyor herşey düzelsin istiyor
Kullanıcı avatarı

#2186685  gönderen akandemir
 05.02.2013 - 23:33:16
dr_mercan yazdı:ama biz acilde çalışan arkadaşlarımızın durumundan memnun değiliz. asla oh olsun falan demiyoruz, hahhaah biz çektik onlar çeksin demiyoruz. hakaettikleri parayı onlar da alsın performans kaygısı döner kaygısı olmadan acilde sadece acil olana baksınlar, uzmanlar da nöbet tutmasın istiyoroz .

kimse kimseye düşman değil kimse kedi değil ciğer değil kimse kimseye oh olsun sürünsün demiyor herşey düzelsin istiyor
Hay ağzına sağlık

Hepimiz kardeşiz bu öfke ne diye :) diyorsun kısaca sanırım
Kullanıcı avatarı

#2186692  gönderen halilcan55
 05.02.2013 - 23:36:39
yav arkadaşlar etmeyin eylemeyin, 3000 alanınız var mı..? sadece aile hekiminden bahsetmiyorum 112ci, TSMci, müdürlükteki arladaşlar hanginiz bulunduğunuz ilçede acildeki doktor benden az çalışyor diyebilir..? kimse kıyaslamasın diyorlar;yeni mezun attler, sağlık memurları 2300 alıyor.. onlarla mı kıyaslayalım yani?

(hiçkimse bu yorumumdan gerzekçe çıkarımlar yapmasın; "aile hekimi çok alıyor diye" BİZ ÇOOK AZ ALIYORUZ.)
Kullanıcı avatarı

#2186730  gönderen tarhunca
 05.02.2013 - 23:52:22
halilcan55 yazdı:yav arkadaşlar etmeyin eylemeyin, 3000 alanınız var mı..? sadece aile hekiminden bahsetmiyorum 112ci, TSMci, müdürlükteki arladaşlar hanginiz bulunduğunuz ilçede acildeki doktor benden az çalışyor diyebilir..? kimse kıyaslamasın diyorlar;yeni mezun attler, sağlık memurları 2300 alıyor.. onlarla mı kıyaslayalım yani?

(hiçkimse bu yorumumdan gerzekçe çıkarımlar yapmasın; "aile hekimi çok alıyor diye" BİZ ÇOOK AZ ALIYORUZ.)
Sonuç? Ne yapalım? Çözüm önerin nedir? Millete gerzek demekle birşey çözülmüyor farkındaysan
Ayrıca inanmıyor olabilirsin ama Van Erciş acilde totalde 5500-6500 arası para alınıyor TSM 112 ve bir kısım aile hekimlerinde yüksek. Helal olsun doya doya yesinler gözümüz yok sorun aile hekimliğinden çok hastanendedir bence
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#2186755  gönderen halilcan55
 06.02.2013 - 00:03:44
tarhunca yazdı:
halilcan55 yazdı:yav arkadaşlar etmeyin eylemeyin, 3000 alanınız var mı..? sadece aile hekiminden bahsetmiyorum 112ci, TSMci, müdürlükteki arladaşlar hanginiz bulunduğunuz ilçede acildeki doktor benden az çalışyor diyebilir..? kimse kıyaslamasın diyorlar;yeni mezun attler, sağlık memurları 2300 alıyor.. onlarla mı kıyaslayalım yani?

Sonuç? Ne yapalım? Çözüm önerin nedir? Millete gerzek demekle birşey çözülmüyor farkındaysan
Ayrıca inanmıyor olabilirsin ama Van Erciş acilde totalde 5500-6500 arası para alınıyor TSM 112 ve bir kısım aile hekimlerinde yüksek. Helal olsun doya doya yesinler gözümüz yok sorun aile hekimliğinden çok hastanendedir bence
bahsettiğin paraları buralarda da alıyorlar.. ama insan üstü çabalarla.. 300 hasta bakıyor adamlar.. 10-12 nöbetle.. he sen diyorsan ki senin bi tarafların yırtılsın bu parayı haketmek için o ayrı.. ben de aldım 5000 TL ama 11 nöbet, nöbet başı 250 hasta.. ama hayatla bağlantım kalmadı.. içinde herşey var nöbet ücreti dahil..
Kullanıcı avatarı

#2186782  gönderen tarhunca
 06.02.2013 - 00:12:17
halilcan55 yazdı:
tarhunca yazdı:

bahsettiğin paraları buralarda da alıyorlar.. ama insan üstü çabalarla.. 300 hasta bakıyor adamlar.. 10-12 nöbetle.. he sen diyorsan ki senin bi tarafların yırtılsın bu parayı haketmek için o ayrı.. ben de aldım 5000 TL ama 11 nöbet, nöbet başı 250 hasta.. ama hayatla bağlantım kalmadı.. içinde herşey var nöbet ücreti dahil..
Buradakiler gayet de 8 nöbetle aldılar bunu günlük 300 hasta arttık acillerde ortalama bir sayı. Ağlamayı bırak da öneri sun önerin nedir? ne yapılmalı?
Kullanıcı avatarı

#2186810  gönderen KuRSuN87
 06.02.2013 - 00:21:05
tarhunca arkadaşım hayırdır bir sıkıntın mı var? halilcana laf etmişsin ama kendin daha büyük bir terbiyesizlik yapmışssın..kalitesizlik yapmayalım lütfen..
Kullanıcı avatarı

#2186822  gönderen tarhunca
 06.02.2013 - 00:24:31
KuRSuN87 yazdı:tarhunca arkadaşım hayırdır bir sıkıntın mı var? halilcana laf etmişsin ama kendin daha büyük bir terbiyesizlik yapmışssın..kalitesizlik yapmayalım lütfen..
Terbiyesizlik etmişim? Senin bu lafın başlı başına terbiyesizliktir lafını bil! Sıkıntı varsa da benim sıkıntım var sanane? bir soru sordum ve cevap bekliyorum ağlama duvarı değil ki burası ben az alıyorum az alıyorum aile hekimi çok alıyor bu iş böyle olmaz varsa bir önerin söyle destek vereli yoksa da sus otur milletin kazandığını kendine dert etme.
Kullanıcı avatarı

#2186863  gönderen KuRSuN87
 06.02.2013 - 00:42:45
tarhunca yazdı:
KuRSuN87 yazdı:tarhunca arkadaşım hayırdır bir sıkıntın mı var? halilcana laf etmişsin ama kendin daha büyük bir terbiyesizlik yapmışssın..kalitesizlik yapmayalım lütfen..
Terbiyesizlik etmişim? Senin bu lafın başlı başına terbiyesizliktir lafını bil! Sıkıntı varsa da benim sıkıntım var sanane? bir soru sordum ve cevap bekliyorum ağlama duvarı değil ki burası ben az alıyorum az alıyorum aile hekimi çok alıyor bu iş böyle olmaz varsa bir önerin söyle destek vereli yoksa da sus otur milletin kazandığını kendine dert etme.
gerzekçe dediğine laf etmişssin sonra ağlamayı bırak diyerek daha büyük bir terbiyesizlik etmişsin bana göre..kendi onaylamadığını daha kendin yapmıyorsun..adam da gayet sivri bir dille söylemiş zaten neyi kastettiğini çok açık..sen hala neyi savunuyorsun ki?
çözüm ise çok basit adaleti sağlarsın olur biter..herkes yerini bilir alacağını bilir..matematik oyunları mı yapalım burada yani..herkes hakkını almalı hakkını alamayanın da arkasında durmalı..neyin kavgasını ediyoruz..
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#2186864  gönderen halilcan55
 06.02.2013 - 00:43:09

adamın yaptığı çıkarım yine "ben az alıyorum az alıyorum aile hekimi çok alıyor".. halbuki uyarımı da yazmıştım parantez içinde..

neyse; aynı statüdeki hekimler arasında çok büyük ücret farkları olmamalı, ücretleri çalışma yılı belirlemeli; kaç hasta baktığın, işinin kolay veya zor olması değil.. ekstra ücretlendirme de olabilir ama performans değil asla..
YİNE TEKRAR EDİYORUM aile hekimlerinin vaye TSMnin veya 112 nin ücretleri düşsün DEMİYORUM, zaten en az almamız gereken miktarlar bunlar..
acillere başvuru sayılarını bir şekilde mutlaka düşürmeliyiz.. yeşil alana ücretlendirme getirilmeli.. gereksiz ambulans hizmetine ücretlendirme getirilmeli.. daha önce de söylediğim gibi kimse gece 3:00 de boğazı ağrıyan, burnu akan, 15 gündür idrar yaparken ağrısı olan kişiye(hasta bile demiyorum) bakmak zorunda değil.. dolayısıyla aile hekimlerinin nöbet tutmasına, uzmanların nöbet tutmasına gerek kalmaz..

sen ne kadar küçümsercesine, dalga geçercesine sormuş olsan da ben senin sorduklarına adam gibi cevap vermeye çalıştım..
Kullanıcı avatarı

#2186876  gönderen halilcan55
 06.02.2013 - 00:46:31
hakikaten "tarhunca" nedir derdin?
ne zaman acillerdeki doktorlar az alıyor diye konu açılsa, o konuya yorum yapıp olayı " aile hekiminin cebinde gözü olan acil doktorları"na çeviriyorsun..
Kullanıcı avatarı

#2186894  gönderen tarhunca
 06.02.2013 - 00:55:20
Evet öneri istiyorum sıkıldım artık bu para muhabbetinden sen 11 nöbet tuttun da biz tutmadık mı? daha 4 ay öncesine kadar extra hiçbir döner almadfan 3 güne bir nöbetçiydim ben. şimdi de sağlık müdürlüğünde 4-5 milyar para alıyorum ki zamanında bile yatmıyor O cak ayını alamadım hala misal. Ama bunu dile getirmiyorum aranızda benim kadar az alan var mı? muhabbetine girmiyorum çünkü gına geldi.
Senin terbiye anlayışın değişik onu düzeltmen lazım.
Adalet konusunda herkes aynı şeyi düşünüyor acildeki ücretler yükseltilmeli .
Bu müdürlüklerde de dile getiriliyor ama maalesef acildeki arkadaşlar bir türlü birlik olup bir ses vermiyorlar.
Müdürlüğe bakanığa giden herkes aile hekiminden şikayetçi.
Maalesef bir kısım arkadaşlar da aile hekimleri 112 ler çok alıyor bize para kalmıyor dolayısıyla beniim paramı o yiyor gibi bir inanış var
Temel sorun şudur acil en az 6 milyar almalıdır nöbetleri daha insani olmalıdır bunun için de sevk sistemi olmalıdır. Ancak sevk sistemi olursa bugünü bile ararsınız (hastaneye hasta gidemeyeceği için zarar edecek) siyasiler de yapmaz zaten.
Onun için bu yeşil alan muhabbeti var. Acillerde yeterlidr sayısına ulaşılıp her kategorideki insanlar doğru dürüst değerlendirilsin diye.
Siz eğer şartlarınızın düzeltilmesini istiyorsanız buradan başlayarak yapıcı bir dille insanlara derdinizi anlatırsınız(gerzek felan demeden) o zaman görün aile hekimleri de 112ler de TSM de size destek verirler ve ancak o zaman müdürlükler üzeride baskı oluşturup hakkınız alabilirsiniz
unutmayın ki pratisyenlerin birlik olması daha kolaydır çünkü uzmanlar arasında kardiyolog ftr dahiliye gibi bir bölünmüşlük var bizde o yok biz bunu kullanacağımıza birbirimize düşüyoruz
En son tarhunca tarafından 06.02.2013 - 01:09:58 tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 9