Cuma , Ekim 18 2019
DrTus Köşe yazarlarımızın yazılarına buradan ulaşabilir, sizlerde burada köşe yazılarınızı paylaşabilirsiniz...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 9
Kullanıcı avatarı

Re: abartı

#2186224  gönderen tarhunca
 05.02.2013 - 20:17:52
Rica ederim. Bence de bu ülkede garantici olmak çok saçma çünkü hiçbirşeyin garantisi yok.Birgün kralsın ertesi gün soytarı.İstediğin için yapmalısın birşeyi. Çapa daykdn K.Doğum asiatanlarına ne özenirdik Türkiye 5.si 7.si bilmem kaçıncısı ve daha bitirmeden bir günde özel hastane nöbetlerinden kazanılan milyarlar ama şimdi acınacak durumdalar. 5 dakikada değişir bütün işler gerçekten de.
Kullanıcı avatarı

#2186242  gönderen humerusulna
 05.02.2013 - 20:26:24
fkayhan yazdı:Aile hekimiyim 2,5 yıldır yapıyorum bu işi. Haklı olunan yanlar var ancak ücret konusu abartılıyor masraf vs. denerek kuşa çevrilmeye çalışılıyor alınan para lütfen yapmayın. Arkadaşımız tamamı maaş değil demiş ancak net ele geçen miktar bizde vergi dilimine girildiğinde bile 7500 tl civarı. Aylık 1000-1200 tl masrafımız var kişi başı. 4 kişi çalışıyoruz C grubu asmyiz. Yani en az aldığımızda bile 6000 tl kalıyor masraflar çıkılınca. Hiçbir aile hekimi arkadaşımın da paranın bir kısmı asm gider yardımı onunla asm ye birşeyler katıyım dediğini görmedim herkes toplam parayı maaşı gibi sahipleniyor.
Para konusunun dışına çıkacak olursak aile hekimliğinin yapılacak iş olduğunu düşünmüyorum 9 yıldır hala oturmamış sistem, her yeni yönetmelikte yeni bir şok, okuma yazma bilmeyen ama ahkam kesmeye çalışan muayene odasında birbirini tedavi etmeye çalışan saygı yoksunu hastalar, saygınlığı yok eden yöneticiler vs. vs. Bıkkınlığa sebep çok ama yazmakla bitmez. Benim kanaatim aile hekimliği para dışında hiçbir şey için yapılmayacak, mesleki tatminin maalesef olmadığı bir yapılanma. Benim aile hekimliğinde son ayım RABBİM herkesin gönlüne göre versin inşaallah...
Gerçek doğruları bu arkadaş yazmış. TEBRİKLER.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#2186244  gönderen akandemir
 05.02.2013 - 20:27:26
Aile hekimliği sistemi gelince de 5 dakikada değişmedi mi her şey,insanların dengesi şaştı.Çoğu uzmanlıktan vazgeçti ki idealinde bir bölüm varsa anlamlı,sırf puan aldım diye gidip mutlu olamayacağın bölümü seçmenin mantığı nedir
En son akandemir tarafından 05.02.2013 - 20:27:44 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

#2186245  gönderen dr_yabann
 05.02.2013 - 20:27:40
tarhunca yazdı:Rica ederim. Bence de bu ülkede garantici olmak çok saçma çünkü hiçbirşeyin garantisi yok.Birgün kralsın ertesi gün soytarı.İstediğin için yapmalısın birşeyi. Çapa daykdn K.Doğum asiatanlarına ne özenirdik Türkiye 5.si 7.si bilmem kaçıncısı ve daha bitirmeden bir günde özel hastane nöbetlerinden kazanılan milyarlar ama şimdi acınacak durumdalar. 5 dakikada değişir bütün işler gerçekten de.
hocam internken,çok yorulduğumuz çocuk hemato nöbetlerini dekan torpiliyle bize yıkan tusda dereceli şahsiyetin o zamanlar yardırarak kazandığı k.doğumdan istifasını duyunca içimin yağları erimişti.eee etme bulma dünyası.alma mazlumun ahını demişler.bir zamanlar kraldı k.doğum şimdi yüzüne bakan yok.
Kullanıcı avatarı

#2186251  gönderen tarhunca
 05.02.2013 - 20:29:29
dr_yabann yazdı:
tarhunca yazdı:Rica ederim. Bence de bu ülkede garantici olmak çok saçma çünkü hiçbirşeyin garantisi yok.Birgün kralsın ertesi gün soytarı.İstediğin için yapmalısın birşeyi. Çapa daykdn K.Doğum asiatanlarına ne özenirdik Türkiye 5.si 7.si bilmem kaçıncısı ve daha bitirmeden bir günde özel hastane nöbetlerinden kazanılan milyarlar ama şimdi acınacak durumdalar. 5 dakikada değişir bütün işler gerçekten de.
hocam internken,çok yorulduğumuz çocuk hemato nöbetlerini dekan torpiliyle bize yıkan tusda dereceli şahsiyetin o zamanlar yardırarak kazandığı k.doğumdan istifasını duyunca içimin yağları erimişti.eee etme bulma dünyası.alma mazlumun ahını demişler.bir zamanlar kraldı k.doğum şimdi yüzüne bakan yok.
Bu da çok trajik olmuş keşke 5 dakikada değişseymiş bununkisi yıllar sürmüş ama iyi olmuş adama.

#2186254  gönderen dr_yabann
 05.02.2013 - 20:31:55
tarhunca yazdı:
dr_yabann yazdı:
Bu da çok trajik olmuş keşke 5 dakikada değişseymiş bununkisi yıllar sürmüş ama iyi olmuş adama.
kul hakkı hacııı böyle boğazında kalır adamın
o zavallı günleri hatırlıyorum da hiç acımıyorum o şahsa
Kullanıcı avatarı

#2186255  gönderen drjangeum
 05.02.2013 - 20:34:03
akandemir yazdı:Aile hekimliği sistemi gelince de 5 dakikada değişmedi mi her şey,insanların dengesi şaştı.Çoğu uzmanlıktan vazgeçti ki idealinde bir bölüm varsa anlamlı,sırf puan aldım diye gidip mutlu olamayacağın bölümü seçmenin mantığı nedir

Ben de burda en çok neye şaşırmış ve gülmüştüm biliyor musunuz?
Aile hekimliği sistemi aleyhine o kadar çalışma yapan, kesinlikle geçmem diyen insanlar en önce geçmişti, tamam aleyhine çalışma yapılır normaldir de, kesinlikle geçmem gibi büyük laflar etmenin sonucu çok trajikomik
olmuştu.Çünkü sizin de söylediğiniz gibi hayatta herşey değişebiliyor.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#2186405  gönderen KuRSuN87
 05.02.2013 - 21:45:01
arkadaşlar acil mi daha yıpratıcı aile hekimliği mi?
Kullanıcı avatarı

#2186410  gönderen drjangeum
 05.02.2013 - 21:47:15
KuRSuN87 yazdı:arkadaşlar acil mi daha yıpratıcı aile hekimliği mi?

Bence acil
Kullanıcı avatarı

#2186413  gönderen tarhunca
 05.02.2013 - 21:48:21
Ya artık şu karşılaştırmaları bırakın aile hekimliği daha yıpratıcı desem ne olacak :twisted:
Kullanıcı avatarı

#2186416  gönderen tarhunca
 05.02.2013 - 21:48:45
drjangeum yazdı:

Bence acil
Bildin tebrik ederim seni :)
Kullanıcı avatarı

#2186423  gönderen drjangeum
 05.02.2013 - 21:50:41
tarhunca yazdı:
drjangeum yazdı:

Bence acil
Bildin tebrik ederim seni :)

Sağol , yarışmaydı galiba :D
Ya kişiden kişiye değişir ama bence acil demek istedim :)
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#2186436  gönderen drend
 05.02.2013 - 21:53:36
her bölüm sıkıntıları var aile hek.mliği nin de
mesela ameliyat hanesi olmayan yere anestezi doktoru atanmıyor mu ya da doğumhanesi olmayan hastaneye kadın doğum uzmanı.
genel cerrah atıyorsun hastaneye ama ameliyathane aktif değil
avrupa ortalamasından fazla beyin cerrahımız var
avrupadan genç olmakla övünürken kişi başı hastaneye başvuru oranımız da geçtik maşallah onları

sonuç seviyorsan aile hekimi ol halk sağlıkçı ol beyin cerrahı ol ama daha fazla risk alan daha çok özveri de bulunan daha çok çalışan karşılığını alsın böyle mi oluyor Hayyyyyıııııııııııııııırrr

bu nedenle kadın doğum pediatri genel cerrahi gibi ana tıbbi branşlar rahat branşların puan olarak çok gerisinde yazık oluyor hem de çok yazık...
Kullanıcı avatarı

#2186452  gönderen KuRSuN87
 05.02.2013 - 22:00:09
tarhunca yazdı:
Ya artık şu karşılaştırmaları bırakın aile hekimliği daha yıpratıcı desem ne olacak :twisted:
diyebilirsin herkesin fikri kendine :)..ama yani şu aile hekimliği yapanlar ve acilde çalışanlar arasında çatışma bitmiyor..hergün birileri bir konu açıyor muhakkak :)..ama arkadaşım ortak bir kanı olmalı..editörlerimiz yapsın bir anket görelim genel görüş nedir :)..bu işte kapansın böyle..sonuç çok belli olsada :)..ayrıca benim tanıdığım hiçbir aile hekimi net para olarak 6000 tlden aşağı kazanmıyor..çok samimi bir arkadaşım van da 9000 tl alıyor net..yani arkadaşlar doktorlar arasında hakettiğine en yakın maaşı yine aile hekimleri alıyor..bunu inkar etmeyelim lütfen..ama tabiki doktorun yaptığı işin maddi olarak bir karşılığı yok bence o tartışılmaz..ben her doktorun çok iyi para kazanmasını isterim tabiki..ama ben bir acil doktoru olarak 3000 ancak alıyorum bu haksızlık yüzünden ne oluyorsa oluyor zaten..bizi bu hale getirenler utansın ne diyeyim..
Kullanıcı avatarı

#2186471  gönderen tarhunca
 05.02.2013 - 22:09:24
Demek ki senin derdin aile hekiminin bilmeme kaç bin alması değil senin 3 bin alman. O zaman şöyle de acil hekimleri en az 6000 lira almalı ben de seni destekleyeyim. Anlatabildim mi? Zaten sorunlar böyle çözülür yoksa o bunu alıyor bu bunu alıyor la bir adım gidilmez.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 9