Salı , Ekim 22 2019
DrTus Köşe yazarlarımızın yazılarına buradan ulaşabilir, sizlerde burada köşe yazılarınızı paylaşabilirsiniz...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 9
Kullanıcı avatarı

Re: abartı

#2185932  gönderen DR-H0USE
 05.02.2013 - 16:27:34
nesirin yazdı:
DR-H0USE yazdı:tedirgin olarak çalıştığımız doğrudur...mutlu değiliz...ileriyi de göremiyoruz...

bi de 43. madde midir nedir,moktan bi madde var....ŞAKA GİBİ...

4000 kişinin özlük bilgilerini sisteme girmek gerekiyor...ki , mümkün görünmüyor...ve rasgele seçilen hastalar itibarıyla denetleniyor...EKSİK HASTA ÇIKARSA CEZA PUANI VERİLİYOR...
42. de bitmiyor mu?
4-İ OLACAKTI.ÖZÜR DİLERİM.
Kullanıcı avatarı

#2186004  gönderen html
 05.02.2013 - 18:10:10
her bölümün kendine has :? sıkıntısı var anlaşılan
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

Re:

#2186022  gönderen bledsee
 05.02.2013 - 18:21:59
Gel kardesim sen acile ben geçeyim aile hekimliğine ,aile Hekimligi bu ülkede yatistir abicim, ben Dr olarak bunu görüyorum.yukarıda arkadaslardan biri kdogum takibi kaçırırsan 500 lira ceza yermiş diyor Allah askına benim esım 5 aylık hamile , bir kere de kontrole çağrılmadı,tabi hamile oldugu anlaşıldığı zaman aile hekimine bildirmek zorundasin,niye gebe takibinden para kazanacak,ben iddia ediyorum dosyaları çıkartsınlar o aile hekimi benim esimin kontrollerini düzgün bir sekilde islemistir , hersey yolundadir ben 5 milyardan az alan aile hekimi duymadım genelde duyduklarım 8 civarı , 10 alanda var 4000 kisi artık mobile full. Su anlaşılmasın burdan bir doktorun diplomasi zaten 8 bin kazandırmalı, ama ben acildeyken bir konversiyon hastasiyla yarım saat tartışırken, aile hekimi akc dinlemeden bana hastanın eline hastanın paac grafisi ile değerlendirilmesi,karın ağrısı olan hastanın degerlendirilmesi diye yazmasın o sekiz alicaksa ben on alicam arkadas, begenmiyormu itirazı mı var yer değiştirelim, aile hekimi ölmeden benim oldugum ilçede aile Hekimligi boşalmaz. Birde burda aile hekimlerini savunuyorsunuz.
Kullanıcı avatarı

#2186044  gönderen drsvc
 05.02.2013 - 18:33:57
kalemine klavyene sağlık carlito
Kullanıcı avatarı

Re:

#2186048  gönderen tarhunca
 05.02.2013 - 18:40:13
bledsee yazdı:Gel kardesim sen acile ben geçeyim aile hekimliğine ,aile Hekimligi bu ülkede yatistir abicim, ben Dr olarak bunu görüyorum.yukarıda arkadaslardan biri kdogum takibi kaçırırsan 500 lira ceza yermiş diyor Allah askına benim esım 5 aylık hamile , bir kere de kontrole çağrılmadı,tabi hamile oldugu anlaşıldığı zaman aile hekimine bildirmek zorundasin,niye gebe takibinden para kazanacak,ben iddia ediyorum dosyaları çıkartsınlar o aile hekimi benim esimin kontrollerini düzgün bir sekilde islemistir , hersey yolundadir ben 5 milyardan az alan aile hekimi duymadım genelde duyduklarım 8 civarı , 10 alanda var 4000 kisi artık mobile full. Su anlaşılmasın burdan bir doktorun diplomasi zaten 8 bin kazandırmalı, ama ben acildeyken bir konversiyon hastasiyla yarım saat tartışırken, aile hekimi akc dinlemeden bana hastanın eline hastanın paac grafisi ile değerlendirilmesi,karın ağrısı olan hastanın degerlendirilmesi diye yazmasın o sekiz alicaksa ben on alicam arkadas, begenmiyormu itirazı mı var yer değiştirelim, aile hekimi ölmeden benim oldugum ilçede aile Hekimligi boşalmaz. Birde burda aile hekimlerini savunuyorsunuz.
Bunların sorumlusu aile hekimi mi? Ha bir de o 10 milyar alan aile hekimini bul getir biz elini öpelim muhterem zatmış biz alamadık o paraları çünkü...
Kullanıcı avatarı

Re:

#2186059  gönderen Carlito
 05.02.2013 - 18:51:03
Ortamı gereni banlicam söz. Kişisel olarak da algılarım bunca iyi niyetli yazıya rağmen. Gitsin kendi kendine dünyayı anladımcılık oynasın. Daha g.tteki yaşlar kurumadan geliyorlar buraya yok şu şöyle hak etmiyo bu böyle hak etmiyo. Dün sorsan pediatride kan alıp hemşirelere çay getiriyodu paşa. Gıkı da çıkmıyordu.
Kullanıcı avatarı

acil ve aile hekimi

#2186073  gönderen FKPASA
 05.02.2013 - 19:03:28
haklısınız arkadaşlar aile hekimleri üzerinde o kadar saçma yönetmelik baskısı var ki(daha evde bakım bile tam anlaşılabilmiş değil) yani düşünün adam çocuğuna aşı yaptırmıyor cezası doktora.adam hayvancılık yapsa aşı yaptırmasa cezası var ama çocuğa yaptırmazsa doktora ceza.
acil konusunda kusura bakılmasın ama sağlık bakanlığının hiç önem vermediği bir servis riskli hasta+yeşil alan hastası+hasta yakını+ uzman kaprisi yani hiçbiri aile hekimliği ile karşılaştırılmaz.çay getirme muhabbetini ise hiç anlamadım.sonuçta herkes hekim diğerinin yaşadığı sorun gün gelir öbürüne de yansır. yanınızda ne uzmanı durur ne de yöneticisi...
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#2186150  gönderen drjangeum
 05.02.2013 - 19:46:07
Carlito yazdı:Yapmicam kardeş. Böyle iyiyim. 5 aydır hayatımda ilk defa hiç bir defa bile sinir krizi geçirmedim bir cam bardak bile masaya sert koymadım. Alabildiğim nefesten önemli değil uzman olmak bilmem ne olmak. Sadece bilen adam olmak isterdim. kendi mevzusuna çevresinde en hakim insanlardan biri. Onu olamıyorum diye biraz içimde ukde var. Bakarsın ileride yazarım bir yerler diyorum o yüzden. Ama toplum baskısı vs zerre umurumda değil.

Aklın yolu bir, takdir ettim seni kardeş.
Kullanıcı avatarı

Re: acil ve aile hekimi

#2186157  gönderen tarhunca
 05.02.2013 - 19:48:28
elif_007 yazdı:benim çok yakın arkadaşım kendisi entegre ilçe hastanesinde herhangi bir ek masrafta yapmadılar eski devlet hastansine geldi oturdular yani anlayacağınız.kendisi daha yeni söyledi 10.000 alıyorum diye.iç anadoluda merkeze en fazla 40 dak uzaklıkta bir ilçe hergün de gidiş geliş yapıyo.hatta kış ayları mobile bile gitmiyorlar çoğu zaman ve hatta ilk başlarda birbirlerini 1 hafta idare edip 1 er hafta yıllık izin almadan idare bile diyolardı..şimdi biraz daha azaltmışlar o olayı sık kontrol ediliyolar sanırım.anladığım kadarıyla entegre hastane olması avantajlı..
Entegre hastaneyse zaten o kişi nöbet de tutuyordur bundan dolayı alabilir ve işin aslı alsın da hem nöbet tut hem aile hekimliği yap kolay değil.

Re:

#2186168  gönderen dr_yabann
 05.02.2013 - 19:57:31
bledsee yazdı:Gel kardesim sen acile ben geçeyim aile hekimliğine ,aile Hekimligi bu ülkede yatistir abicim, ben Dr olarak bunu görüyorum.yukarıda arkadaslardan biri kdogum takibi kaçırırsan 500 lira ceza yermiş diyor Allah askına benim esım 5 aylık hamile , bir kere de kontrole çağrılmadı,tabi hamile oldugu anlaşıldığı zaman aile hekimine bildirmek zorundasin,niye gebe takibinden para kazanacak,ben iddia ediyorum dosyaları çıkartsınlar o aile hekimi benim esimin kontrollerini düzgün bir sekilde islemistir , hersey yolundadir ben 5 milyardan az alan aile hekimi duymadım genelde duyduklarım 8 civarı , 10 alanda var 4000 kisi artık mobile full. Su anlaşılmasın burdan bir doktorun diplomasi zaten 8 bin kazandırmalı, ama ben acildeyken bir konversiyon hastasiyla yarım saat tartışırken, aile hekimi akc dinlemeden bana hastanın eline hastanın paac grafisi ile değerlendirilmesi,karın ağrısı olan hastanın degerlendirilmesi diye yazmasın o sekiz alicaksa ben on alicam arkadas, begenmiyormu itirazı mı var yer değiştirelim, aile hekimi ölmeden benim oldugum ilçede aile Hekimligi boşalmaz. Birde burda aile hekimlerini savunuyorsunuz.
1)aile hekimi gebe takibinden para kazanmaz aksine takibi yapmazsa para kaybeder yani maaşı 8 binse 7500 alır.
2) ben hiç kafadan izlem yapmadım,yapamadığım izlemlerden performans yedim 3)kendi adıma tam bir muayene yapıp,anamnez almadan kimseyi sevketmedim 4)tüm aile hekimleri hakkında genelleme yapıldığı için cevap veriyorum sonuçta benim vicdanım rahat 5)o dediklerini yapan aile hekimleri haksız tabi,onda haklısın
Kullanıcı avatarı

#2186169  gönderen tarhunca
 05.02.2013 - 19:57:39
Carlito yazdı:Yapmicam kardeş. Böyle iyiyim. 5 aydır hayatımda ilk defa hiç bir defa bile sinir krizi geçirmedim bir cam bardak bile masaya sert koymadım. Alabildiğim nefesten önemli değil uzman olmak bilmem ne olmak. Sadece bilen adam olmak isterdim. kendi mevzusuna çevresinde en hakim insanlardan biri. Onu olamıyorum diye biraz içimde ukde var. Bakarsın ileride yazarım bir yerler diyorum o yüzden. Ama toplum baskısı vs zerre umurumda değil.
Bir Çinli Usta sepet yapıyormuş ama her parça ayrı yerdeymiş her defasında gidip o parçaları o farklı yerlerden alıp getirip sonra tekrardan oturup sepet yapmaya devam ediyormuş dolayısıyla 3 sepet yapacağı zamanda 1 sepet ancak yapabiliyormuş. Batılı bir adam bunu görmüş ustayı izlemiş izlemiş sonra dayanamamış ve demiş ki ''Neden böyle yapıyorsun parçaların hepsini yakınında bir yere koy öyle yap'' ustanın cevabı'Neden?'' olmuş.Batılı cevap vermiş'' daha çok sepet yaparsın'' usta tekrar''neden?'' demiş ''Daha çok satarsın daha çok paran olur demiş'' usta '' Ne olucak o zaman?'' demiş. Daha rahat yaşarsın daha iyi elbiseler daha iyi bir ev'' olmuş cevap. Usta tekrardan ''Ne olucak o zaman'' demiş şaşıran batılı cevap vermiş ''Ne bileyim daha mutlu olursun'' demiş. Ustanın cevabı''O parçaları ayrı yerlere koymamın kendince sebepleri var. Mutluluğa gelince ben zaten mutluyum'' demiş.
Sözün özü odur ki hayatta mutlu olmaktır en önemli amaç eğer bunu unutup amaçsızca bize dikte edilen şeyleri yaparsak sadece zengin belki de itibarlı ama mutsuz oluruz.
Kullanıcı avatarı

#2186179  gönderen drjangeum
 05.02.2013 - 20:00:17
tarhunca yazdı:
Bir Çinli Usta sepet yapıyormuş ama her parça ayrı yerdeymiş her defasında gidip o parçaları o farklı yerlerden alıp getirip sonra tekrardan oturup sepet yapmaya devam ediyormuş dolayısıyla 3 sepet yapacağı zamanda 1 sepet ancak yapabiliyormuş. Batılı bir adam bunu görmüş ustayı izlemiş izlemiş sonra dayanamamış ve demiş ki ''Neden böyle yapıyorsun parçaların hepsini yakınında bir yere koy öyle yap'' ustanın cevabı'Neden?'' olmuş.Batılı cevap vermiş'' daha çok sepet yaparsın'' usta tekrar''neden?'' demiş ''Daha çok satarsın daha çok paran olur demiş'' usta '' Ne olucak o zaman?'' demiş. Daha rahat yaşarsın daha iyi elbiseler daha iyi bir ev'' olmuş cevap. Usta tekrardan ''Ne olucak o zaman'' demiş şaşıran batılı cevap vermiş ''Ne bileyim daha mutlu olursun'' demiş. Ustanın cevabı''O parçaları ayrı yerlere koymamın kendince sebepleri var. Mutluluğa gelince ben zaten mutluyum'' demiş.
Sözün özü odur ki hayatta mutlu olmaktır en önemli amaç eğer bunu unutup amaçsızca bize dikte edilen şeyleri yaparsak sadece zengin belki de itibarlı ama mutsuz oluruz.

Çok güzel hikaye ve mesaj, eline sağlık Tarhunca. :)
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#2186184  gönderen dr_yabann
 05.02.2013 - 20:02:00
tarhunca yazdı:
tarhunca hocam çok güzel hikayeymiş,teşekkürler...
Kullanıcı avatarı

#2186191  gönderen tarhunca
 05.02.2013 - 20:05:02
Aslında toplumsal mesaj vermeye karşı olan bir insanım ama beni ilk okuduğum zaman da çok etkilemişti hatta hayata bakışımı değiştirmişti diyebilirim ve Carlito'nun durumuyla da uyunca paylaşmak istedim.
Kullanıcı avatarı

#2186207  gönderen Carlito
 05.02.2013 - 20:10:20
Sağol tarhunca. Mutlu olmak önemli olan. Seni günde 1 milyon defa güdüleyen sana ait olmayan fikirler isteklerin esiri olmamak lazım. Para da önemli tabi. Gelecek kaygısı da duymuyorum artık anladım hangi sektörde olursan ol bu ülkede nereden nereye geleceğin meçhul

bakınız cem uzan
bakınız albayraklar :)
bakınız kadın doğum uzmanları
bakınız ali ağaoğlu

5 dakkada değişir bütün işler.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 9