Cuma , Eylül 20 2019
DrTus Köşe yazarlarımızın yazılarına buradan ulaşabilir, sizlerde burada köşe yazılarınızı paylaşabilirsiniz...
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
Kullanıcı avatarı

#2321308  gönderen durozies
 22.04.2013 - 13:37:16
Latinadanali öm attim bi bakarsan sevinirim
Kullanıcı avatarı

Re:

#2403860  gönderen surger88
 25.05.2013 - 10:52:07
bledsee yazdı:Gel kardesim sen acile ben geçeyim aile hekimliğine ,aile Hekimligi bu ülkede yatistir abicim, ben Dr olarak bunu görüyorum.yukarıda arkadaslardan biri kdogum takibi kaçırırsan 500 lira ceza yermiş diyor Allah askına benim esım 5 aylık hamile , bir kere de kontrole çağrılmadı,tabi hamile oldugu anlaşıldığı zaman aile hekimine bildirmek zorundasin,niye gebe takibinden para kazanacak,ben iddia ediyorum dosyaları çıkartsınlar o aile hekimi benim esimin kontrollerini düzgün bir sekilde islemistir , hersey yolundadir ben 5 milyardan az alan aile hekimi duymadım genelde duyduklarım 8 civarı , 10 alanda var 4000 kisi artık mobile full. Su anlaşılmasın burdan bir doktorun diplomasi zaten 8 bin kazandırmalı, ama ben acildeyken bir konversiyon hastasiyla yarım saat tartışırken, aile hekimi akc dinlemeden bana hastanın eline hastanın paac grafisi ile değerlendirilmesi,karın ağrısı olan hastanın degerlendirilmesi diye yazmasın o sekiz alicaksa ben on alicam arkadas, begenmiyormu itirazı mı var yer değiştirelim, aile hekimi ölmeden benim oldugum ilçede aile Hekimligi boşalmaz. Birde burda aile hekimlerini savunuyorsunuz.
+1 eline saglık..
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

Re: abartı

#2486871  gönderen cremasteric
 04.07.2013 - 01:29:16
tarhunca yazdı:
Carlito yazdı:Yapmicam kardeş. Böyle iyiyim. 5 aydır hayatımda ilk defa hiç bir defa bile sinir krizi geçirmedim bir cam bardak bile masaya sert koymadım. Alabildiğim nefesten önemli değil uzman olmak bilmem ne olmak. Sadece bilen adam olmak isterdim. kendi mevzusuna çevresinde en hakim insanlardan biri. Onu olamıyorum diye biraz içimde ukde var. Bakarsın ileride yazarım bir yerler diyorum o yüzden. Ama toplum baskısı vs zerre umurumda değil.
Bir Çinli Usta sepet yapıyormuş ama her parça ayrı yerdeymiş her defasında gidip o parçaları o farklı yerlerden alıp getirip sonra tekrardan oturup sepet yapmaya devam ediyormuş dolayısıyla 3 sepet yapacağı zamanda 1 sepet ancak yapabiliyormuş. Batılı bir adam bunu görmüş ustayı izlemiş izlemiş sonra dayanamamış ve demiş ki ''Neden böyle yapıyorsun parçaların hepsini yakınında bir yere koy öyle yap'' ustanın cevabı'Neden?'' olmuş.Batılı cevap vermiş'' daha çok sepet yaparsın'' usta tekrar''neden?'' demiş ''Daha çok satarsın daha çok paran olur demiş'' usta '' Ne olucak o zaman?'' demiş. Daha rahat yaşarsın daha iyi elbiseler daha iyi bir ev'' olmuş cevap. Usta tekrardan ''Ne olucak o zaman'' demiş şaşıran batılı cevap vermiş ''Ne bileyim daha mutlu olursun'' demiş. Ustanın cevabı''O parçaları ayrı yerlere koymamın kendince sebepleri var. Mutluluğa gelince ben zaten mutluyum'' demiş.
Sözün özü odur ki hayatta mutlu olmaktır en önemli amaç eğer bunu unutup amaçsızca bize dikte edilen şeyleri yaparsak sadece zengin belki de itibarlı ama mutsuz oluruz.

BU KADAR BASIT ABICIM...NASIL MUTLUYSAN O YOL DOGRUDUR ARKADAS....
Kullanıcı avatarı

#2487195  gönderen drgoze
 04.07.2013 - 11:18:41
Hayattaki amaç mutluluk tabi ki,gerisi boş.

#3448368  gönderen drlat
 25.01.2016 - 20:45:17
konunun 'mutluluk' temasıyla kapanması ne hoş :lol:

#3463764  gönderen atmasin
 10.02.2016 - 11:11:56
arkadaşlar asm ye yeni geçecem, laptop alacam ama özelliksiz 1000 liralık bişi alsam işimi görür mü??

#3463776  gönderen Leski
 10.02.2016 - 11:42:05
atmasin yazdı:arkadaşlar asm ye yeni geçecem, laptop alacam ama özelliksiz 1000 liralık bişi alsam işimi görür mü??
Görür neden görmesin fakat sadece iş için düşünme 8-5 oradasın ortalama performansda bir bilgisayar olmalı bence. şuan kişisel bil. olan i7 işlemcili bil. kullanıyorum ama i5 almayı planlıyorum. dell in felan 1500-1600 e var güzel bil. ları
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#3463777  gönderen nous
 10.02.2016 - 11:44:47
atmasin yazdı:arkadaşlar asm ye yeni geçecem, laptop alacam ama özelliksiz 1000 liralık bişi alsam işimi görür mü??
çok yavaş olursa işini görmez, hastalar yıgılır açılmaz sinir olursun.
ben hemşireme ucuz bişey aldım. onu bile zorluyo. 700 tl ye almıştım ben gerçi.
ortalama bişey daha iyi olur bence.

#3463782  gönderen atmasin
 10.02.2016 - 11:54:04
nous yazdı:
hemşireye de mi biz alacaz?

#3463793  gönderen dogeradem
 10.02.2016 - 12:09:45
atmasin yazdı:
nous yazdı:
evet :)
bilgisayara işletim sistemi kurmayı biliyor musun ?

#3463794  gönderen nous
 10.02.2016 - 12:09:50
atmasin yazdı:
nous yazdı:
:lol: ya o sana kalmış bişey tabi ama ben aldım.
isterseniz kendi bilgisayarınızdan giriş yaptırabilirsiniz.

#3814911  gönderen dopamin3
 17.02.2017 - 00:00:15
bazı arkadaşlarda gidip aile hekimliği uzmanlığı yazıyor :)
hayalin aile hekimliği ise git devlete 6 ay sonra aile hekimi ol be kardeşim ...
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#3814929  gönderen aoera
 17.02.2017 - 00:09:37
dopamin3 yazdı:bazı arkadaşlarda gidip aile hekimliği uzmanlığı yazıyor :)
hayalin aile hekimliği ise git devlete 6 ay sonra aile hekimi ol be kardeşim ...
siz hangi bölümdesiniz acaba? umarım hayallerinizdeki bi bölümdür :d kaçımız doktorluğu hayalini kurdugumuz için seçti ki zaten? eğer konuyu insanın hayali aile hekimliği mi şeklinde ele alırsak birçok arkadaşım gibi benim de hayalim doktor olmak değidli :) olduktan sonra duruma göre tercihler yapılıyor işte işin doğası bu. bu konu çok gereksiz uzuyo yahu tercihler isteğe, o anki şartlara göre tamamen değişebilir.bişeye yönelmen için illa hayalin olması gerekmez :)

#3815548  gönderen drmozgurkaya
 17.02.2017 - 18:49:21
Çok net bir soru insanların tercihlerini yargılayacak haddi nerden bulabiliyorsunuz?
Kullanıcı avatarı

#3815578  gönderen aoera
 17.02.2017 - 19:55:18
drmozgurkaya yazdı:
Çok net bir soru insanların tercihlerini yargılayacak haddi nerden bulabiliyorsunuz?
hocam arkadaş zaten laf atmak için yazmış sinirlenip de ekmeğine yağ sürmeye ne gerek var :) aramıza nifak tohumları sistemsizlikten ötürü bi şekilde girdi. gidilen yerlerde iş-para endeksinde dengesiz olan yerler muhakkak olmuştur zaten hiçbibölüm daha iyiye gitmiyor malesef. yani biraz gerçekçi olalım söz konusu hayaller derma,ftr,radyoysa ne yazıkki şunu söylim onlar hayal değil hedef. ve de çevreden empoze edilen ne yazıkki herkesin direk istediği hale gelen bölümler. gerçekten zorluğu fazla olup parası da az olunca yine seçerim diyen arkadaşları bu gruba almıyorum ama ne yazıkki çok azlar :) bikere daha özeleştiri yapman için söylüyorum tercihler ne yazıkki hayallere göre olmuyor tusta. tusa kasmim az puana rahat olim bi de doktorluğumu bırakmim diyoan elde aile hekimliği kalıyor gördüğüm.ve ben buna göre tercihimi de o yönde kullandım. illaki bi sürü sıkıntısı olcaktır onun da kısmet diyorum artık hakkımızda umarım şanslı tarafta olurum :)
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9