Perşembe , Eylül 19 2019
DrTus Köşe yazarlarımızın yazılarına buradan ulaşabilir, sizlerde burada köşe yazılarınızı paylaşabilirsiniz...
Kullanıcı avatarı
Onun da hayalleri vardı hepimiz gibi… Başarılı bir okul hayatının ardından tıp fakültesi ve akabinde göğüs cerrahi uzmanı olmuştu. Okuduğu okuldan ve seçtiği uzmanlık dalındandırki muhtemelen birçoğumuz gibi epeyce ilerde daha rahat bir hayata kavuşma ümidi vardı, ki 17 yaşında bir h a yvan tarafından uğradığı saldırı sonucu hayatının baharında çalıştığı hastanede arkadaşlarının bütün çabalarına rağmen ayrıldı aramızdan.
Ortada bir suç var… Ama tek suçlu yok arkadaşlar bunu hepimiz biliyoruz.
Bizleri mesleğe soğutan, politikalarına alet eden, 2 oy fazla alıcam çabasıyla doktoru yalnızlaştıran, özlük haklarımızı elimizden alan siyasiler sağlık sisteminin gittiği o bitiş noktasında, tam gün yasasından ötürü hocalardan yoksun eğitim almış ya da kendi memleketlerinde eğitim almadan burda hekimlik yapan yabancı uyruklu bir hekimin elinde can vereceklerinin farkında değiller mi acaba?
Doktor toplumun yeni günah keçisi; doktora şikayet hattı, hastaya doktorun performansı anketleri, medyada yer alan kötü doktor haberleri ve yine medyada bir türlü yer almayan tabipler birliği hareketleri… şiddete meyilli vatandaşım izlediği onca doktora şiddet haberinden sonra şiddeti uygulayan hakkında bir haber (yaptırım) duymayınca ‘’haklı olarak’’ stres atacak mazlumu-bizleri seçiyor…(bknz:mazlumu getirin bana)

Bir an için önlüğümü çıkarıp karşı tarafa geçiyorum…
-ö*** 1) 17 yaşında çocukcağızın hayatı karardı yazık
-ö*** 2) e doktorda onun yakınını öldürmüş
-ö*** 3)bu doktorlar da bazen çok ukala oluyolar ama hakediyolar dayağı da bu biraz ağır olmuş kabul
-öküzoğluöküz 4) dinen caiz kısasa kısas!!

Evet arkadaşlar abarttığımı düşünenler varsa eğer çıkarın önlüklerinizi sizde girin saldırgan toplumun içine bunlar direk yurdum insanının düşünceleridir ve sevgili meslektaşımızın vefat haberinden önce basında çıkan yazıların alt metnine dikkat edecek olursanız eğer buna benzer anlamlarla karşılaşacaksınız. Terminal dönemde Akciğer kanseri hastayı doktor katlediyor bu memlekette, gidin sorun yakınını kaybedenlere çok büyük bir kesim doktora bir kulp takacaktır.

Ara not;
5 yıl sonra…
Parkta çekirdek çitleyen iki gencin diyalogu;
. –abi bu ersin aslan kim di ya parka ismini vermişler?
--o mu o şey ya şair şair parklara hep şair ismi veriyolar…

Ülkem insanı kişiye değeri nedense hep öldükten sonra verir, yaşarken de taşlamayı çok sever başarıları, doktorun çektiği eziyet ya da iyileştirdiği hastaları görmeyip bak şerefsize ne marka arabaya biniyo derler, alın terinin yahut dirsek çürütmenin ne anlama geldiğini idrak edemeden.

Sevgili meslektaşım Dr. Ersin Arslan’a Allah’tan rahmet sevgili eşi ve ailesine tekrardan başsağlığı diliyorum.
Acısını tüm kalbinde yaşayan meslektaşları adına…

Resim
Yazar: cgrsrDR
Kullanıcı avatarı

#2154822  gönderen stem_cell
 14.01.2013 - 19:07:53
kendisi inşallah şehit makamına ulaşmıştır ve en büyük mükafatı almıştır...
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

Re:

#2154830  gönderen aysu34i
 14.01.2013 - 19:15:35
ben tanırdım kendisini.şehit mertebesinde şuan
Kullanıcı avatarı

Re:

#2154838  gönderen mononoke
 14.01.2013 - 19:22:14
Nur içinde yatsın inşallah...
Kullanıcı avatarı

Re:

#2158740  gönderen quaker
 17.01.2013 - 11:04:20
Allah rahmet eylesin
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#2158848  gönderen drnur82
 17.01.2013 - 13:02:10
onu unutmak ne mumkun:((ersın canım arkadaşım...:((sınıf arkadaşım bağlama ustadı...off off..ve hergun yemekhanede fotosunu göruyom...sanıyeler gözlerine bakıyom...ıcım acıyoo..kapıdan çıkıp hasta bakmaya gıdıyomm....:((
Kullanıcı avatarı

Re:

#2158920  gönderen aerztinn
 17.01.2013 - 14:33:25
aysu34i yazdı:ben tanırdım kendisini.şehit mertebesinde şuan
insallah oyledir :(
Kullanıcı avatarı

Re:

#2158923  gönderen ozby
 17.01.2013 - 14:35:28
mekanı cennet olsun.
Allah yakınlarına sabırlar versin..
Kullanıcı avatarı

#2158924  gönderen drjangeum
 17.01.2013 - 14:36:26
Allah tekrar tekrar rahmet eylesin, nur içinde yatsın.

Re:

#2158941  gönderen nineycin
 17.01.2013 - 14:52:22
neden derler iyiler çok yaşamaz? sorma neden... sorma neden...
her andığımda gözümü dolduran ,içimi sızlatan insan mekanın cennet olsun,kabrin nur dolsun
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

Re:

#2179622  gönderen drbounlife
 31.01.2013 - 22:07:31
Allah rahmet eylesın mekanı cennet olsun ınsallah...Ailesıne tum sevdiklerine Allah sabır versin, halkımıza da akıl fikir versin, doktoruna degerini verebilmeyi saygı duyabılmeyı nasip etsin...

Re:

#2179632  gönderen telenji
 31.01.2013 - 22:11:42
Allah rahmet eylesin.ailesine,yakınlarına sabır versin...
Kullanıcı avatarı

Re:

#2179918  gönderen psychiatrist
 01.02.2013 - 00:17:07
Ölüm ne kadar kolaymış meğer, ama bazı ölümler hiç yakışmıyor bazı insanlara.. Sadece resimlerden tanısam da çok ama çok üzülüyor kahroluyorum, dayanamıyorum bu şekilde insafsızca vicdansızca yapılmış bir katliama..
Mekanın cennet ola güzel insan...
Ailesine sabrı cemil dilerim...