Cuma , Mayıs 29 2020
DrTus Köşe yazarlarımızın yazılarına buradan ulaşabilir, sizlerde burada köşe yazılarınızı paylaşabilirsiniz...
Kullanıcı avatarı

TUS'un hekimlik pratiğine katkısı var mı?

#4399121  gönderen drriza
 16.05.2020 - 16:13:30
Sitemiz de yaptığımız ve binlerce hekimin katılımıyla sonuçlanan "TUS'un hekimlik pratiğine katkısı var mı?" adlı anketimizi incelediğimizde;

%50 kesim bazı konularda TUS'un hekimlik pratiğine katkısı olduğunu düşünürken, %32 gibi büyük bir kısımda TUS'un hekimlik pratiğine bir katkısı olmadığını düşünmekte.

Bu konularda yorumları size bırakıyorum...

Anket: TUS'un hekimlik pratiğine katkısı var mı?
TUS-HEKimlik2.jpg
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı
hassdnfn yazdı:
17.05.2020 - 15:40:44
Kesınlıkle yok doktorlukla ılgılı en ufak bılgım yok benden 10 kat ıyı arkdaslarımı gectım sınavda
Sizin hayali bi kişilik olmanızı temenni ediyorum. Umarım troll falansınızdır. Zira şu ana dek yazdıklarınızdan hekimliğe dair bi kırıntı dahi göremiyorum. İnşallah ilerde yanlışlıkla siz ve sizin gibi birilerinin eline düşmem.

Re: TUS'un hekimlik pratiğine katkısı var mı?

#4399618  gönderen hassdnfn
 17.05.2020 - 15:48:49
Tıbbiyeli matmazel yazdı:
17.05.2020 - 15:48:12
hassdnfn yazdı:
17.05.2020 - 15:40:44
Kesınlıkle yok doktorlukla ılgılı en ufak bılgım yok benden 10 kat ıyı arkdaslarımı gectım sınavda
Sizin hayali bi kişilik olmanızı temenni ediyorum. Umarım troll falansınızdır. Zira şu ana dek yazdıklarınızdan hekimliğe dair bi kırıntı dahi göremiyorum. İnşallah ilerde yanlışlıkla siz ve sizin gibi birilerinin eline düşmem.
Rahat ol hasta bakmayan bolume gıttım kendımı tanıyorum :)
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı
Hayaller
Auspitz bulgusu --> Psoriasis vulgaris --> TUS derecesi

Hayatlar
Psoriasis vulgaris --> aha ekzema çak prednolü (sistemik steroid psoriasisde tercih edilmez impetigo herpetiformis hariç, edilirse sonraki aşama olur) --> rebound eritrodermi --> Dermatoloji internasyon

Her branş için örnek verilebilir

Bence hekimlik başka bir olay
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı
Osteomyelit tanılı bir çocuk hasta vardı intörnken hocayla beraber filmlerine bakıyoruz, ewingle nasıl ayırt ediyorsunuz hocam diye sordum. Hoca döndü asistana, “yalnız ewing sarkom olabilür he” dedi. Çocuk ew çıktı sonra. Böyle de tatsız bir anıydı...
Kullanıcı avatarı
kutsaclirapunzel yazdı:
18.05.2020 - 18:32:28
Osteomyelit tanılı bir çocuk hasta vardı intörnken hocayla beraber filmlerine bakıyoruz, ewingle nasıl ayırt ediyorsunuz hocam diye sordum. Hoca döndü asistana, “yalnız ewing sarkom olabilür he” dedi. Çocuk ew çıktı sonra. Böyle de tatsız bir anıydı...
Murpy detected
Kullanıcı avatarı
Üroloji stajında hoca prostat ca ve bel ağrısıyla ilgili birşeyler anlatırken bir soru sormuştu ve ne düşünürsünüz böyle bir hastada demişti biz de sınıfçak multiple myelooommm demiştik😂😂 Hoca bayağı şaşırmıştı bu cevabı duyunca, tebrik ederim çocuklar biz kaç profesör günlerce araştırdık bunu bulabilmek için demişti😅 tabi bizimkisi çok ezbere ve düz mantık bişeydi belki ama muhakkak faydası oluyor bence.