Çarşamba , Şubat 19 2020
DrTus Köşe yazarlarımızın yazılarına buradan ulaşabilir, sizlerde burada köşe yazılarınızı paylaşabilirsiniz...
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı
1) emeğe hem MADDİ hem de MANEVİ saygı yok!
2) uygulamalar ve karşılığında iller arası farklar var.
3) aynı işi yapan aynı kıdem/branştaki kişiler farklı uygulamalar ve tepkilerle karşılaşıyor.
4) gizli kapaklı kısmı daha fazla olmak üzere mobbing var...
Halil122 yazdı:
27.08.2019 - 16:36:07
Emeğe saygı yok gelir yetersiz hatta kötü. Hergun yeni bir siddet haberi fiziksel olanlar gundeme gelsede yuzlerce sozlu ve psikolojik şiddet. Artan hekim sayısı azalan nitelikli fakülte eğitimi. Ve daha neler neler. Ha bide hekimler birbirinin kuyusunu kazdıkça hicbiri duzelmeyecek
hekımın en buyuk dusmanı yıne hekım baska dusmana gerek yok bence de.haklısınız.bu yuzden de asla bırlık olamıyoruz su ankı duruma ragmen
Halil122 yazdı:
27.08.2019 - 16:36:07
Emeğe saygı yok gelir yetersiz hatta kötü. Hergun yeni bir siddet haberi fiziksel olanlar gundeme gelsede yuzlerce sozlu ve psikolojik şiddet. Artan hekim sayısı azalan nitelikli fakülte eğitimi. Ve daha neler neler. Ha bide hekimler birbirinin kuyusunu kazdıkça hicbiri duzelmeyecek
hekımın en buyuk dusmanı yıne hekım baska dusmana gerek yok bence de.haklısınız.bu yuzden de asla bırlık olamıyoruz su ankı duruma ragmen
Dr Ömer Durğun yazdı:
28.08.2019 - 10:16:33
Türkiye'deki mesleklerin büyük çoğunluğu için geçerli bir durum. Babam 40 yıllık esnaf. 7-8 yıl öncesine kadar "Okuyup da ne yapacaksın. Gel dükkanda 3 mislini kazanırsın" diyen adam bugün "İyi ki kaçıp kurtarmışsın kendini. Elini veren kolunu kurtaramıyor artık" diyor.

Bir şekilde siyasetle bağlantı kurup, rant musluğundan emmedikçe kimsenin cebi dolmuyor artık.
bızım bakkal dahıl herkes zamn geldıkce eklıyor zammı o zam bır tek bıze ugramıyor.alısverısı azaltsak da ope ope alıyoruz ıhtıyacları.katılmıyorum sıze.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı
drsvc yazdı:
26.11.2019 - 10:51:59
hekimler kredi kartını ödeyemez duruma geldiğini duyuyoruz. Vay halimize..
Hekim bu ülkde en uzun ve zorlu eğitimi alan kitle. BU eğitim ve emeğin karşılığı ücretle çalışmalı ve ona göre bir hayat yaşamalı. Ben maddiyatçı bir insan değilim. Hatta mümkün olduğu kadar para ile işim olmasını isterim ama hayatımın 25 senesini, başkaları gezip tozarken çalışarak, nöbet tutarak, zibilyon tane sınavı vererek geçirdim.

Ben huzurlu ve refahlı bir yaşamı hakediyorum. Şuandaki ekonomik durumda bir çok hekim ardaşımın huzurlu ve refahlı bir geçim sürdüğüne inanmıyorum. 3 çocuğu olan, evli olan bir meslektaşım, karı koca olarak çalışsa bile, büyükşehir hayatında belli bir standardın üzerinde yaşayamaz.

Bu üzücü bir durum. Ülkenin tüm kesimleri için sosyal ve ekonomik bir kalkınma planı devreye sokulması lazım. Sürdürülebilir, siyaset üstü, halkın tüm kesimlerini içine alan bir stratejik plan...... Ama bizim kanun koyucularımız ne yapıyorlar? Milletvekillerinin ve 7 sülalarının sağlık harcamalarını vergi verenlerin sırtına yüklemek uğraşıyorlar.... Hal kötü. :roll:
Kullanıcı avatarı
dr_yusufbugra yazdı:
02.09.2019 - 13:08:10
ama şahsen gelecek kaygım yok Allah'a çok şükür
Benim de gelecek kaygım yok. Evli değilim bekarım, çocuğum yok, benim elime bakan kimsem yok, bir anam var onun da evi var emekli maaşı var. Mesleğim dışında ek gelirlerim var..... Ama etrafıma baktığımda bir çok arkadaşım benim durumumda değil.... Ev bakıyorlar, çocuklarının kalite eğitim almalarını istiyorlar ....
Kullanıcı avatarı
Beni Türk hekimlerine emanet ediniz." Mustafa Kemal Atatürk.

"Ben doktora iğne yaptırmam, doktorlar adamı felç ederler alimallah. Doktor efendi dönemi bitti." Recep Tayyip Erdoğan.

"Doktorların eli hastaların cebinde." Recep Akdağ. Bu da yetmedi, Sayın Bakan, "Sağlıkta Dönüşüm Programı"nın getirdiği olumsuzluklara dikkat çekmeye çalışan, uygulamadaki hataları, çelişkileri dile getiren hekimlere "Paracı doktorlar gürültü yapıyor." dedi.
Kullanıcı avatarı
firangi yazdı:
26.11.2019 - 11:40:24
Beni Türk hekimlerine emanet ediniz." Mustafa Kemal Atatürk.

"Ben doktora iğne yaptırmam, doktorlar adamı felç ederler alimallah. Doktor efendi dönemi bitti." Recep Tayyip Erdoğan.

"Doktorların eli hastaların cebinde." Recep Akdağ. Bu da yetmedi, Sayın Bakan, "Sağlıkta Dönüşüm Programı"nın getirdiği olumsuzluklara dikkat çekmeye çalışan, uygulamadaki hataları, çelişkileri dile getiren hekimlere "Paracı doktorlar gürültü yapıyor." dedi.
Saygı Öztürkün Menzil kitabını mutlaka okuyun.O adını bile anmak istemediğim eski bakan bey neler yapmış.Neden bu haldeyiz çok güzel yazmışlar
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009