Salı , Eylül 17 2019
DrTus Köşe yazarlarımızın yazılarına buradan ulaşabilir, sizlerde burada köşe yazılarınızı paylaşabilirsiniz...
Kullanıcı avatarı
deoksiriboz yazdı:
10.04.2019 - 13:02:10
Dermatoloji hasta sayısından dolayı değil de yaptıkları ufak müdahalelerin performans getirisinin yüksekliğinden çok para kazanıyor. Sağlık bakanı bu katsayıların cerrahi branşlar Leh’ine düzenleneceğini açıklamıştı geçenlerde.

hacı biz halk sağlıkçıların aldığı parayı azaltmasınlar da ben başka birşey istemiyorum.İsterlerse cerrahların nefes almasına performans puanı versinler umrumda olmaz,haklarıdır:):)
Kullanıcı avatarı
deoksiriboz yazdı:
Dermatoloji hasta sayısından dolayı değil de yaptıkları ufak müdahalelerin performans getirisinin yüksekliğinden çok para kazanıyor. Sağlık bakanı bu katsayıların cerrahi branşlar Leh’ine düzenleneceğini açıklamıştı geçenlerde.
ne zaman doktora artış olacak dense içim bir ürperir
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı
akandemir yazdı:
10.04.2019 - 09:03:04
zekidegilimbendoktor yazdı:
09.04.2019 - 16:24:15
Yine döktürmüşsün ...
Siyasi malpraktis artmasın bu yazıdan sonra ;)
bence artmaz
İstifa kültürü yok edilirse artar ;)
Bak akandemir yazın güzel ,mantıklı lakin ben buradan çıkarılan sonucu boş buluyorum çünkü değiştirilmesi gereken farklılaştırılması gereken o kadar durum var ki...Yine de eline sağlık..
Kullanıcı avatarı
10.04.2019 - 14:50:25
akandemir yazdı:
09.04.2019 - 16:24:15
Yine döktürmüşsün ...
Siyasi malpraktis artmasın bu yazıdan sonra ;)
bence artmaz
Bak akandemir yazın güzel ,mantıklı lakin ben buradan çıkarılan sonucu boş buluyorum çünkü değiştirilmesi gereken farklılaştırılması gereken o kadar durum var ki...Yine de eline sağlık..
bak zekideğilimbendoktor eleştirin güzel ama, biz boşverdikçe sonuç da boş görünür tabi...Yine de eline sağlık.. :)
Kullanıcı avatarı
akandemir yazdı:
10.04.2019 - 16:07:45
10.04.2019 - 14:50:25
akandemir yazdı:

bence artmaz
bak zekideğilimbendoktor eleştirin güzel ama, biz boşverdikçe sonuç da boş görünür tabi...Yine de eline sağlık.. :)
:lol: :P
Kullanıcı avatarı
dranestezi26 yazdı:
10.04.2019 - 14:10:42
deoksiriboz yazdı:

hacı biz halk sağlıkçıların aldığı parayı azaltmasınlar da ben başka birşey istemiyorum.İsterlerse cerrahların nefes almasına performans puanı versinler umrumda olmaz,haklarıdır:):)
halk sağlığı değil de hiçbir hekimin maaşını düşürmesinler
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Walla arkadaslar ben pratisyenim.maas+ sabite calisiyorum.maasimi soylemeye utaniyorum.bu ulkede ne paralar kazaniyor bes para etmez insanlar.aciyorum ya kendime ve benim gibilere.pazar da sogan patates 6 tl biber 20 tl vb.taneyle aliyorum.ve utaniyorum su halimden.asgari ucretlileei hic dusunemiyorum bile.lakin hal boyleyken hala rte de rte diye yirtinanlara hak diyorum.a bizim ne sucumuz var.utaniyorum isyan ediyorum .rte van da kendine bi kosk daha yaptirsin biz imam maasina talim.yazikk
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
thebesiktas yazdı:
10.04.2019 - 10:08:46
Bu konu çok dramatize ediliyor gibi geliyor bana...
Şöyle ki bir dönem Abd'ye gitmeyi düşünmüş ve araştırma yapmış biri olarak şunu söyleyeyim orada da birkaç fark hariç tercih eğilimleri bizdekine benzer...
Cerrahileri kimsenin yazmaması diye bir durum söz konusu değil bir kere, bugün plastik cerrahiye veya göze yerleşmek için derece yapmanız gerekiyor ki ABD'de de öyle... Dermatoloji ve radyoloji gene Abd'de en popüler branşlardan... Bakın benim görebildiğim tek fark kvc ve beyin cerrahisi Abd'de çok popüler ve yerleşmesi en zor branşlarken, psikiyatri gibi birkaç dahili branş ise en tercih edilmeyen branşlardan..
Yani batı dünyası ile aramızda bu konuda çok büyük bir eğilim farkı yok..

Amerika’da şu bölümlere girmek neredeyse imkansız, çok zor ama aşağıdaki bu bölümlere Türkiye’de girmekse tam tersine çok zor değil:

Genel cerrahi
Göğüs cerrahisi
Çocuk cerrahisi
Kadın Doğum
Beyin cerrahisi

Yani özetle fark var.
Kullanıcı avatarı
numanjii yazdı:
21.05.2019 - 16:25:31
thebesiktas yazdı:
10.04.2019 - 10:08:46
Bu konu çok dramatize ediliyor gibi geliyor bana...
Şöyle ki bir dönem Abd'ye gitmeyi düşünmüş ve araştırma yapmış biri olarak şunu söyleyeyim orada da birkaç fark hariç tercih eğilimleri bizdekine benzer...
Cerrahileri kimsenin yazmaması diye bir durum söz konusu değil bir kere, bugün plastik cerrahiye veya göze yerleşmek için derece yapmanız gerekiyor ki ABD'de de öyle... Dermatoloji ve radyoloji gene Abd'de en popüler branşlardan... Bakın benim görebildiğim tek fark kvc ve beyin cerrahisi Abd'de çok popüler ve yerleşmesi en zor branşlarken, psikiyatri gibi birkaç dahili branş ise en tercih edilmeyen branşlardan..
Yani batı dünyası ile aramızda bu konuda çok büyük bir eğilim farkı yok..

Amerika’da şu bölümlere girmek neredeyse imkansız, çok zor ama aşağıdaki bu bölümlere Türkiye’de girmekse tam tersine çok zor değil:

Genel cerrahi
Göğüs cerrahisi
Çocuk cerrahisi
Kadın Doğum
Beyin cerrahisi

Yani özetle fark var.
Angarya işler ,yoğunluk ,şiddet yoktur .Bilim,cerrahi tatmin,iyi maaş vardır tahminim