Perşembe , Ocak 24 2019
DrTus Köşe yazarlarımızın yazılarına buradan ulaşabilir, sizlerde burada köşe yazılarınızı paylaşabilirsiniz...
Kullanıcı avatarı

Erkekler Ne Zaman Baba Olur?

#4217961  gönderen akandemir
 24.01.2019 - 14:24:58
Resim

ERKEKLER NE ZAMAN BABA OLUR?

Yaş 35 yolun yarısı eder derler ya. Biz de baba olduk yolun yarısında. Hem de kız babası. ‘Hem de’ yi kız babası olunca anlarsınız. Bana da öyle dediler..
Yeni bir kan, yeni bir can geldi kucağımıza. Yazması kolay yaşaması zor bir gün, İlk gün.

Geceden başlıyor telaş. Hazırlıklar tamam. Ama kafada deli sorularla yarım yamalak uyuyorsun. Sabah hastaneye vardığında oda süsleniyor derken doğuma alınıyor eşin.
İşte O anda başka bir boyuta adım atıyorsun. Kafadaki sorular iyice deliriyor, beynini ince ince kemiriyor. Ya ona bir şey olursa, ya kızıma bir şey olursa diye ömründen ömür gidiyor.
Zaman geçmiyor. Her gelen asansörden onlar gelecek diye bekliyorsun.
İlk orada anlıyorsun BABA olduğunu. Erkekler baba olduklarını Çocuğu kucağına alınca anlar derler ya o doğru değil. Anne doğumhaneye girdiği an bebek gelene kadar BABA oluyor erkek.

Doktor olduğun için riskleri daha iyi biliyorsun ve dışarıya belli etmesen de içten içe daha çok telaşa giriyorsun. Doktor BABA olmanın ilk farkını da burada tadıyorsun acılısından.

Derken bebeği getiriyor hemşire hanım kucağına ve o an içerde ne kadar sıkıntı, stres varsa gözlerinden damlıyor dışarıya. Kimseden de çekinmiyorsun. ‘Erkekler ağlamaz’ tezini orada gururla çürütüyorsun. Çünkü dünya umurunda olmuyor. Zaman duruyor. Etraf buğulanıyor. MUCİZE kelimesi ellerinde vücut buluyor. O sağlıkla geldi ya deyip şükrederken, bir yandan da ‘karım nerede kaldı’ duygusuna geçiş yapıyorsun. Ona olabilecekler aklından geçiyor ister istemez, tüm tıbbi komplikasyonlar beynini taciz ediyor ve o gün belki de hayatında etmediğin kadar çok dua ediyorsun elindeki mucizeye hayran hayran bakarken. O da gelince derin bir oh çekiyorsun.

Ama bitmiyor tedirginlik. Anne sütünü alabilecek mi? Bezini dolduracak mı? Ve yine ‘aman almasa ne olur, yapmasa ne olur’ diyemiyorsun. Çocuk aç mı kalacak, azıcık mama versek mi tavsiyelerine de direnip kulakları tıkıyorsun. Yine içini eriten ve uzadıkça uzayan zamanın geçmesini sabırla bekliyorsun.

Hayatının en uzun günlerinden biri oluyor bugün.

Çok zor, çok yorucu ama Mucizeye kavuşturan, Mucizevi bir gün.

Akandemir
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

Re: Erkekler Ne Zaman Baba Olur?

#4217965  gönderen Murid
 24.01.2019 - 14:46:30
Maşaallah hocam. Allah bağışlasın, ana babasını saygılı hayırlı bir evlat eylesin inşaallah :)
Kullanıcı avatarı

#4217966  gönderen akandemir
 24.01.2019 - 14:48:28
dolaylamo yazdı:
24.01.2019 - 14:43:56
Hayirli olsun kardesim.Allah anali babali ,hayirli,guzel bir omur nasip etsin yavrucaga.Allah olmayanlara da versin.
Eyvallah.. Aminn.. isteyene cennet
Kullanıcı avatarı

#4217968  gönderen akandemir
 24.01.2019 - 14:49:12
Murid yazdı:
24.01.2019 - 14:46:30
Maşaallah hocam. Allah bağışlasın, ana babasını saygılı hayırlı bir evlat eylesin inşaallah :)
Eyvallah darısı başına diyelim ;)
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#4217984  gönderen dr_demirci
 24.01.2019 - 16:21:28
gözlerim dolu dolu okudum. gözün aydın.

allah bana bu duyguyu 2 kez nasip etti çok şükür. hem kız hem erkek babası oldum. kız evlat apayrı bir şey. eve gelince babam deyip boynuma sarılmasını dünyalara değişmem.

henüz anne-baba olmamış arkadaşlara bu duyguyu şöyle anlatabilirim; şimdiye kadar hayatta en değer verdiğiniz şeyi düşünün, hayatta sizi en çok etkileyen şeyi düşünün, en çok sevindiğiniz anı düşünün. sonra onların hepsinin evladınızın yanında denizde kum tanesi kadar kaldığını göreceksiniz.
Kullanıcı avatarı

#4217987  gönderen akandemir
 24.01.2019 - 16:37:59
dr_demirci yazdı:
24.01.2019 - 16:21:28
gözlerim dolu dolu okudum. gözün aydın.

allah bana bu duyguyu 2 kez nasip etti çok şükür. hem kız hem erkek babası oldum. kız evlat apayrı bir şey. eve gelince babam deyip boynuma sarılmasını dünyalara değişmem.

henüz anne-baba olmamış arkadaşlara bu duyguyu şöyle anlatabilirim; şimdiye kadar hayatta en değer verdiğiniz şeyi düşünün, hayatta sizi en çok etkileyen şeyi düşünün, en çok sevindiğiniz anı düşünün. sonra onların hepsinin evladınızın yanında denizde kum tanesi kadar kaldığını göreceksiniz.
O günleri de görürüz inşallah, tam da anlattığın gibi oluyor gerçekten :)
Kullanıcı avatarı

#4217988  gönderen Busra96
 24.01.2019 - 16:41:03
Ne hoş bir yazı olmuş : )

Gözünüz aydın hocam, sağlıklı sıhhatli olsun inşallah prenses 🤗
Kullanıcı avatarı

#4217995  gönderen the_dr
 24.01.2019 - 16:55:25
hayırlı olsun , sağlıkla büyüsün :)
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#4218015  gönderen kolinmolin
 24.01.2019 - 18:13:51
Ne kadar içten ve güzel bir yazı.. Kız çocukları için baba her şey demek. Allah analı babalı büyütsün hocam, Allah bağışlasın :)