Cuma , Ağustos 23 2019
DrTus Köşe yazarlarımızın yazılarına buradan ulaşabilir, sizlerde burada köşe yazılarınızı paylaşabilirsiniz...
Kullanıcı avatarı
Sitemizde yaptığımız ve yaklaşık 1.500 kişinin oy kullandığı 'Çocuğunuzun Tıp tercih etmesini ister misiniz?' adlı anket sonuçları biz hekimlerin yaşadığı zorluklar karşısında hiçte şaşırtmadı. 

Anket sonuçlarına baktığımızda sadece %7' lik doktor grubu çocuğunun 'Tıp tercih etmesi için ikna ederim' seçeneğini işaretlerken %55'lik kesim 'Tıp tercih etmemesini isterim' seçeneğini işaretledi.

Sebeplerine bakacak olursak;
Mesleki gelecek kaygısı,
Malpraktis davalarının getirdiği yüksek sorumluluklar,
Sağlıkta uygulanan yanlış politikalar,
Sağlıkta şiddet sayısını gün geçtikçe artması gibi ana başlıklarda sebeplerini sayabiliriz. 

İşte anket sonucu;
Resim
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı
Çocuğum yok ama tıp okumasını istemezdim. Aynı zeka ve emek ile başka bir işte daha tatmin olabilir / daha çok para kazanabilir. Tıp doktorluğu artık "gerçekten" istendiği takdirde yapılabilcek bir branştır. Para için, garanti meslek için ailelerin çocuklarını tıbba yönlendirmesi çok büyük hata.....

Çocuk bunu bilinçli olara ister (Kendimi düşünüyorum Lise sonra ne kadar bilinçli idim?) o zaman birşey diyemem.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı
Anketi kaçırmışım ama istemem çocuğumun Dr olmasını. Yurtdışı daha makul. Ama illa burda kalacaksa da kendi işini kurabileceği bir mesleği olsun isterim. Bir berber , bir aşçı daha iyi kazanıp daha rahat bir hayat sürebilir ama akademik alanda olacaksa bu ülkede kalmak anlamsız. Ama kendi kararlarını verecekler tabi