DrTus Köşe yazarlarımızın yazılarına buradan ulaşabilir, sizlerde burada köşe yazılarınızı paylaşabilirsiniz...
Kullanıcı avatarı

BIÇAK YARASI!

#4017563  gönderen Simurg
 23.11.2017 - 14:15:34
BIÇAK YARASI!
Daha 2 ay önce Iğdır Devlet Hastanesinde görevli Uzman Doktor Serkan Yarımkaya az daha canından oluyordu.
Ondan önce Kamil Furtun abimizi, Ersin Arslan ı şehit ettiler görevleri başında.
Dün aynı ilde çalıştığımız bir hekimiz daha az kalsın ölüyordu…
Bu dört olayda da kullanılan silah aynı: BIÇAK!

Hani şu “doktor efendi dönemi” bitti derken bizleri “paragöz gösteren” ,
sistemdeki TEK sorunmuş gibi görünen,
en çok bizleri yaftalama malzemesi olan; BIÇAK!

Çocuk sahibi de olsanız, zengin de dursanız fakir de olsanız artık en küçük AVM ye girerken üzerinizi arıyorlar, silah veya BIÇAK varsa giremezsin…

Normalde çakı dışında kesici alet taşımak yasak, ama hastaneye girip istediğini yapmayan Hekimin boynuna dayayabilir, kalbinin üstüne istediğin gibi saplayabilirsin…

Acil servise gidip icapçı olmadığı halde adını verdiğin hekim gelene kadar nöbetçinin boynuna yakın tutup tehdit de edebilirsin.

Antep uzaktı, Samsun uzaktı, Iğdır; ANKARA'YA çoook uzaktı, ama şiddet hep görev başındayken burnumuzun dibindeydi!
Üzerinden yıllar geçtiği halde hala bir adım atılmadı!

Beklenen “Sağlıkta Şiddet Yasası” hala çıkmadı. Çıkmadığı her gün şiddetin şekli de dozu da artıyor!

En azından bir adım atılsa, silah ve bıçak gibi aletlerle Aile Sağlığı Merkezlerine, Ambulanslara, Hastanelere giriş ACİLEN yasaklansa.

Şu BIÇAK YARASI son bulsa!

Kullanıcı avatarı

Re: BIÇAK YARASI!

#4017567  gönderen dr_demirci
 23.11.2017 - 14:17:59
bize bu muamelenin yapılmasını kabul ederek hata yapıyoruz. birlik olabilsek gücümüzü gösterebilsek çok şey değişir. en azından hastane girişinde x-ray cihazı ve güvenlik araması yapılmadan hizmet vermiyoruz desek 1 haftada bu sorun çözülür
Kullanıcı avatarı

#4017983  gönderen drriza
 24.11.2017 - 10:35:24
dr_demirci yazdı:
bize bu muamelenin yapılmasını kabul ederek hata yapıyoruz. birlik olabilsek gücümüzü gösterebilsek çok şey değişir. en azından hastane girişinde x-ray cihazı ve güvenlik araması yapılmadan hizmet vermiyoruz desek 1 haftada bu sorun çözülür
Geçen halk sağlığı müdürlüğüne gittim girişte xray cihazı vardı. Onlar 'halk' tan kendilerini korumaya başlamışlar :)
Kullanıcı avatarı

#4017999  gönderen dr_demirci
 24.11.2017 - 11:26:32
drriza yazdı:
dr_demirci yazdı:
Geçen halk sağlığı müdürlüğüne gittim girişte xray cihazı vardı. Onlar 'halk' tan kendilerini korumaya başlamışlar :)
sağlık müdürlüğü ve kamu hastaneleri birliğine de x ray den geçip kimlik bırakıp giriyoruz. buralarda halk ta yok aslında sadece biz varız

#4018027  gönderen Yaman38
 24.11.2017 - 13:20:59
Hastanelere silah ile girmek zaten yasak. Güvenlik görevlisi dahi olsa silah ile hastaneye giremez. Kanun bu, ama herzamanki gibi uyugulama sorunu yaşıyoruz.
Kullanıcı avatarı

#4018082  gönderen Simurg
 24.11.2017 - 15:15:23
drriza yazdı:
dr_demirci yazdı:
ankara il sağlık mudurlugu mesela.. guvenlik uygulaması sanki kırmızı odaya girermiş gibi..
Kullanıcı avatarı

#4019838  gönderen drbounlife
 27.11.2017 - 16:34:09
Eline sağlık. Dile getirmekten dilimizde tüy bitti resmen ama hala bir adım yok ne yazık ki.