Cuma , Eylül 20 2019
DrTus Köşe yazarlarımızın yazılarına buradan ulaşabilir, sizlerde burada köşe yazılarınızı paylaşabilirsiniz...
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı
dettis yazdı:İlçe sağlık müdürlüğüne atananlar aile hekimliği kurasına katılabilecekmi?
aile hekimliği kurasına katılmak kurum amirinin onayında olacak gibi .. onay verirse katılırsınız
Kullanıcı avatarı
thebesiktas yazdı:Arkadaşlar ben halen Kkm'yi anlamama karşın 112 istasyon hekiminin ne iş yaptığını anlamadım
Yani her vakaya mı çıkıyor, yoksa buna kendisi mi karar veriyor? Çalışma nöbet usulü mü? İstasyonların çoğunun geçtiğimiz yıllarda boşaltıldığı ve komutaya geçirildiği biliniyor, ama bu yıl yeniden azımsanmayacak derecede 112 kadrosu açılmış??? Bilgilendirirseniz çok sevinirim...
112 İstasyon hekımı KKM nin verdiği her vakaya çıkmak zorundadır. Çalışma 24 saat nöbet usulu..
Önceki dönemde hem kkm ye hem de istasyona atanan hekimlerin sayıca az olması ve kkm de hekım ihtiyacı yuzunden hekimlerin kkm ye cekıldıgı dogrudur..
gecici gorev ya da istasyonun tip değişikliği ile kadronun kkm ye devrı de olmustur.
Personel ihtiyacı yoksa gecıcı gorev yapılmayacaktır..
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı
ilçe sağlık müdürlüğü ya da tsm ye atanan kardeşlerimiz, atandıkları yerde idari kadrolar boş olabilir.. kurumda işleyişin devamı açısından;
1) sizlerden birine vekaleten amirlik verilebilir.
2) kalıcı amirlik için onay alınabilir
3) hiçbirinize bu görev verilmeyip ilçe sağlık müdürlüğü olan ve hastane bulunan bazı yerlerde hastane başhekimi amiriniz olabilir.
Simurg yazdı:
26.10.2017 - 11:02:08
özel mesaj ya da başka başlıkta soruları bu kısımda cevaplamaya çalışacagım...
Hocam kkm hekimlerinin başlamadan önce bilmesi ya da hazırlanması gereken bişey var mi?Hangi vakalara çıkılması gerektiğine nasıl karar veriyoruz bunun bir algoritması var mı?
Kullanıcı avatarı
drlili yazdı:
26.10.2017 - 12:57:06
Simurg yazdı:
Hocam kkm hekimlerinin başlamadan önce bilmesi ya da hazırlanması gereken bişey var mi?Hangi vakalara çıkılması gerektiğine nasıl karar veriyoruz bunun bir algoritması var mı?
http://www.drtus.com/forum/viewtopic.php?f=227&t=95743
daha önce bu konuda da yazmıstım, baslıkta hem benım yazdıklarımı hem de dıger meslektaşlarımızın katkılarını görebilirsiniz..

ikinci soruya net cevabımı bu baslıkta yazmıstım, gözünüzden kaçmış sanırım, bakanlıgın vaka ayırma ( dispatch) algoritması henuz yok.. bu sebeple atandıgınız yerde 112 bashekımı / KKM sorumlu hekımı tarafından sızlere bu konuda vaka ayrımı yapmanızı talep edecek kişi olacağını da sanmıyorum ...
Simurg yazdı:
26.10.2017 - 16:05:34
drlili yazdı:
26.10.2017 - 12:57:06
Simurg yazdı:
http://www.drtus.com/forum/viewtopic.php?f=227&t=95743
daha önce bu konuda da yazmıstım, baslıkta hem benım yazdıklarımı hem de dıger meslektaşlarımızın katkılarını görebilirsiniz..

ikinci soruya net cevabımı bu baslıkta yazmıstım, gözünüzden kaçmış sanırım, bakanlıgın vaka ayırma ( dispatch) algoritması henuz yok.. bu sebeple atandıgınız yerde 112 bashekımı / KKM sorumlu hekımı tarafından sızlere bu konuda vaka ayrımı yapmanızı talep edecek kişi olacağını da sanmıyorum ...
Teşekkürler hocam 😊
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı
112 istasyonunda çalışacak hekimlerin hasta taşımaya yardım ve istasyon temizliği (yerleri süpürme-silme gibi) görevleri de var. Ben hasta taşıyacağımı zaten biliyordum da, istasyonda görevli temizlikçi olmadığı için (sanıyorum hiçbir istasyonda yoktur) temizliği de ekip üyelerinin ortaklaşa yapacağı aklıma gelmemişti. 112'ye atananlara bunu kabullenip öyle başlamalarını tavsiye ederim.