Salı , Eylül 17 2019
DrTus Köşe yazarlarımızın yazılarına buradan ulaşabilir, sizlerde burada köşe yazılarınızı paylaşabilirsiniz...

#3989697  gönderen drmurat08
 19.09.2017 - 16:41:14
odun yazdı:doktorlar neden mutsuz..öncelikle hastaların gözü açılması gerekenden fazla açıldı.bizi dövecek ve sövecek kadar.bir de paramız azaldı.tus derecesi yapanlar kadın doğum yazardı.paraya para demezlerdi kadın doğumcular.şikayet azdı.malpraktis davaları yoktu.devlet hastanın yanında değildi.zaten hastanelere ölmemek için gitmiyorduk eskiden :) şimdi hastalar muhteşem çağlarını yaşıyor.biz doktorlarda hastadan azar ve dayak yiyen konumu yaşıyoruz.ikisi de kötü.arası bulunmadı malesef..önceden pratisyen doktor komik rakamlar kazanıyordu.pratisyenler aile hekimi olunca her nekadar asm işleri olsa da hallerinden çok memnunlar.devlette uzmanın kazanamadığını yada aynı miktarı kazanıyorlar. bu politikadan tek şanslı çıkan yeni mezunlar değil de eski pratisyenler oldu.onlarada az maaş versinler inanın köpürürler...bir de uzman doktorun mesela kadın doğum doktorunun cerrahın maaşını 2 kat versinler kimse zorluktan bahsetmez.yine tus puanları artar diye düşünüyorum.ve maaş çokluğunu aile hekiminden çok onların hakettiklerini düşünüyorum..herşey tabiki para demek değil.ama insan emeğinin karşılığını almak istiyor.değer görmek istiyor.bizim bilim adamı olacak insanımızı fazla para vaadi ile elimizden almadılarmı.hiçbirimiz bedavadan çalışmıyoruz.dünyanın ölçütü paraysa bunu da verecek devlet..doktorlar yurdumuz şartlarında en zeki ve çalışkan insanlar.tus gibi zor bir sınava çalışıyorsak bilim için de çalışırız.ama insan emeğinin karşılığını almak ve saygı görmek istiyor..not:pratisyen aile hekimiyim
çok güzel yazı olmuş size katılıyorum

Re: Doktorlar Neden Mutsuz?

#4260144  gönderen indulgence
 17.04.2019 - 16:23:31
15 yaşıma geri dönebilsem ya pilot olmak için eğitim alırdım ya da yurtdışına kaçardım.Emek veriyoruz bu kadar sadece 6 yıl da değil o fakülteye yerleşene kadar deve yükü kitap okuyoruz ama elimizde ne saygınlık var ne para var.Bu yüzden mutsuzum.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

Re:

#4260149  gönderen dr_enivicivokke
 17.04.2019 - 17:16:40
odun yazdı:
19.09.2017 - 15:14:37
doktorlar neden mutsuz..öncelikle hastaların gözü açılması gerekenden fazla açıldı.bizi dövecek ve sövecek kadar.bir de paramız azaldı.tus derecesi yapanlar kadın doğum yazardı.paraya para demezlerdi kadın doğumcular.şikayet azdı.malpraktis davaları yoktu.devlet hastanın yanında değildi.zaten hastanelere ölmemek için gitmiyorduk eskiden :) şimdi hastalar muhteşem çağlarını yaşıyor.biz doktorlarda hastadan azar ve dayak yiyen konumu yaşıyoruz.ikisi de kötü.arası bulunmadı malesef..önceden pratisyen doktor komik rakamlar kazanıyordu.pratisyenler aile hekimi olunca her nekadar asm işleri olsa da hallerinden çok memnunlar.devlette uzmanın kazanamadığını yada aynı miktarı kazanıyorlar. bu politikadan tek şanslı çıkan yeni mezunlar değil de eski pratisyenler oldu.onlarada az maaş versinler inanın köpürürler...bir de uzman doktorun mesela kadın doğum doktorunun cerrahın maaşını 2 kat versinler kimse zorluktan bahsetmez.yine tus puanları artar diye düşünüyorum.ve maaş çokluğunu aile hekiminden çok onların hakettiklerini düşünüyorum..herşey tabiki para demek değil.ama insan emeğinin karşılığını almak istiyor.değer görmek istiyor.bizim bilim adamı olacak insanımızı fazla para vaadi ile elimizden almadılarmı.hiçbirimiz bedavadan çalışmıyoruz.dünyanın ölçütü paraysa bunu da verecek devlet..doktorlar yurdumuz şartlarında en zeki ve çalışkan insanlar.tus gibi zor bir sınava çalışıyorsak bilim için de çalışırız.ama insan emeğinin karşılığını almak ve saygı görmek istiyor..not:pratisyen aile hekimiyim
Harika tespitler
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#4260269  gönderen Dr_BDS
 18.04.2019 - 01:20:25
Yoğunluk, uykusuzluk, ortamın gerginliği , emeğinin karşılığını alamamak, sikayetler, davalar.
Mutsuz olmak için daha ne olsun ?
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#4260333  gönderen drbounlife
 18.04.2019 - 11:01:25
Yapılan fedakarlıklar harcanan onca zaman verilen emek ve alınan karşılık dengeli değil.