Cuma , Eylül 20 2019
DrTus Köşe yazarlarımızın yazılarına buradan ulaşabilir, sizlerde burada köşe yazılarınızı paylaşabilirsiniz...
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#3401560  gönderen messi26
 16.12.2015 - 12:58:55
ilçelerin sosyo ekonomik gelişmişlik seviyesine göre kaçıncı bölgede olduğunu gösteren güncel bilgiye nasıl ulaşabilirim acaba?internetten bulduğum 2004 yılına ait...

Re:

#3444649  gönderen yeniumut
 20.01.2016 - 23:40:24
Arkadaşlar bir sorum olacak; 4 ay mecburi yaptiktan sonra tusu kazanip naklen gecis yapmıştım. Tekrar mecburiye donmeyi düşünüyorum. Ama eski yere dönmek istemiyorum. Asistanliktan istifa etmeden yeniden kuraya girip farklı bir yere atanabilir miyim?

Yoksa bazılarının dedigi gibi yeniden kuraya girmek icin boşta mi olmak gerekir? Eger asistanliktan istifa etmezsen yalnizca feragat edip eski yerine dönebilirsin dedi bir arkadaşım. Kuraya girip baska bir yer yazamazmisim. Dogrusunu bilen varsa yardimci olursaniz çok sevinirim

Teşekkürler

Re:

#3505886  gönderen seroleo
 28.03.2016 - 14:21:19
mecburide kaçıncı günümüz olduğunu ve ne zaman bittiğini nereden öğrenebiliyoruz acaba
Kullanıcı avatarı

Re:

#3505950  gönderen estrellabella
 28.03.2016 - 16:05:57
seroleo yazdı:mecburide kaçıncı günümüz olduğunu ve ne zaman bittiğini nereden öğrenebiliyoruz acaba
genel sekreterlik takip ediyor ama onlar da izinleri gözden kaçırıp yanlış hesap yapabiliyor, kendinizin de hesabınızı iyi yapmanız lazım
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

Re:

#3543385  gönderen drbebe
 06.05.2016 - 00:42:22
[quote="dr_demirci"]
ben de güncel mecburi hizmet sürelerini rica edebilir miyim? sizin gönderdiğiniz son yayınlanan mıdır? çok teşekkür ederim
Kullanıcı avatarı

yasal dayanak

#3795047  gönderen nanoin
 25.01.2017 - 22:09:00
3 yıl önce açılan bu başlıkta kesintili mecburi hizmet sürelerinin nasıl hesaplandığı çok güzel anlatılmış, tesekkurler.

Sorunum şu: mecburi hizmetimin büyük bölümünü 600 günlük bir ilde, kalanını 500 günlük ilde yaptım (üniversite hastanesi) yaptım ve hesaplamalarıma göre 1 subat 2017 son günüm. Ancak bu hesaplamayı bilmeyen ve 5 aydır ilgilenmeyip bana bırakan üniversite tam saglık bakanlıgına gonderılecek mecburi bitiş yazılarım yazılırken hesaplamayı kendilerinin tekrar kontrol etmek istediklerini, ancak nasıl yapıldığını bilmediklerini, saglık bakanlıgından ilgili telefon numarasına onlara verirsem bilgi alabileceklerini söylüyor, işimi uzatıyorlar (bunu yapan personel daire baskanlığı).

bu hesaplamanın dayandırıldığı bir mevzuat-yönetmelik varsa sizlerden rica ediyorum. Sağlık kanununda açıklayıcı olmadan sadece 'her iki ilin sürelerine göre oranlanır' tarzı bir ibare var ve baglı oldugum daire baskanlıgına yeterli gelmiyor. Teşekkürler.
En son nanoin tarafından 26.01.2017 - 14:30:31 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı

Re: yasal dayanak

#3796230  gönderen dr_demirci
 26.01.2017 - 10:41:07
nanoin yazdı:3 yıl önce açılan bu başlıkta kesintili mecburi hizmet sürelerinin nasıl hesaplandığı çok güzel anlatılmış, tesekkurler.

Sorunum şu: mecburi hizmetimin büyük bölümünü 600 günlük bir ilde, kalanını 500 günlük ilde yaptım (üniversite hastanesi) yaptım ve hesaplamalarıma göre 1 subat 2017 son günüm. Ancak bu hesaplamayı bilmeyen ve 5 aydır ilgilenmeyip bana bırakan üniversite tam saglık bakanlıgına gonderılecek mecburi bitiş yazılarım yazılırken hesaplamayı kendilerinin tekrar kontrol etmek istediklerini, ancak nasıl yapıldığını bilmediklerini, saglık bakanlıgından ilgili telefon numarasına onlara verirsem bilgi alabileceklerini söylüyor, işimi uzatıyorlar (bunu yapan personel daire baskanlığı).

bu hesaplamanın dayandırıldığı bir mevzuat-yönetmelik varsa üniversiteye kapak etmek ve işim halledebilmek adına sizlerden rica ediyorum. Sağlık kanununda açıklayıcı olmadan sadece 'her iki ilin sürelerine göre oranlanır' tarzı bir ibare var ve baglı oldugum daire baskanlıgına yeterli gelmiyor. Teşekkürler.
kafa yormanıza gerek yok sağlık müdürlüğüne gidin. orada görevli bir personel bakanlığa bağlanıp kaç gün kaldığını veya bitip bitmediğini size söyleyecek. kayıtlar bakanlıkta tutuluyor. mecburi bitince yine o görevli sistemden çıktı alıp bakanlığa gönderecek
Kullanıcı avatarı
Mikoplazma26 yazdı:
01.06.2018 - 17:59:32
Demirci hocam şubat tusunda yök kadrosu kazandm istifalym açıktan atama oldugum halde yine de mehil müddetim var degil mi aradm ilk başta var dediler sonra başkası açiktan atamasnz yok dedi en son yine var dediler kafam karıştı
var
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
@dr_demirci hocam danışmak istediğim bir sorum var;
79.dhy ile devlet hastanesine atandım fakat halen dhy’nin tebligatında ismim çıkmadığı için başlayamadım,bu süreçte şubat tusu ile kazandığım bölüme (YÖK kadrosu) açıktan atama olarak kayıt yaptırdım dün üniversite aradı güvenlik soruşturmanız bitti gelin başlayın dedi. Üniversiteye başladıktan sonra dhy de yayınlanan tebligatta ismim çıkarsa devlet hastanesine hiç başlamazsam müstafi mi olmuş olurum ? üniversitede asistan olarak aktif çalışırken tebligatta ismim çıktığında müstafi olmamak için ne yapmalıyım ? cevaplarsanız çok sevinirim.