Salı , Eylül 17 2019
DrTus Köşe yazarlarımızın yazılarına buradan ulaşabilir, sizlerde burada köşe yazılarınızı paylaşabilirsiniz...

#2916861  gönderen emreengin
 10.06.2014 - 21:27:28
Arkadaşlar merhaba , ben bu haziranda mezun oluyorum , ağustos atamasına gireceğim.nisan tusuna veya 2015eylul tusuna calısmak ıstıyorum...ıkı sorum olacaktı yonetmelık hakkında
1 agustos atamalasında benı atamalarından sonra kac gun calısmak zorundayım istifa hakkı kazanabılmek ıcın ...ılk bı ay calısmak zorundasın ıstıfa etsende sayılmaz ıkı sene asıstanlıga kazansan bıle gıdemezsın dıye duymustum...ilk bir ay calıstıktan sonra ıstıfa edersen bır yıl boyunca egıtım arastırma yazamazsın dedıler...kısacası bu zorunlu bır ay calısma durumu dogru mu
2 atanılan yerıne hıc gıtmesem bunun yaptırımı nedır mesela nısan tusuna calısmak ıcın atanılan yerıme hıc gıtmesem bu benı nasıl etkıler nısan tusu puanımı yada meslege baslama surecımı tehdıt eden bır uygulama var mı
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

Re:

#2917106  gönderen nptsm
 11.06.2014 - 09:39:32
Bunun nesi 2014 onu anlamadim.zaten uzunca bir suredir bu sekildeydi(yaklasik 2 yildir) ben de heyecanlandim acaba mecburi teke mi dustu falan diye.yapmayin bunlari arkadaslar yaaa.

#2917119  gönderen hllcbc
 11.06.2014 - 10:03:10
....
En son hllcbc tarafından 09.07.2014 - 23:19:08 tarihinde düzenlendi, toplamda 14 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı

#2917120  gönderen dr_demirci
 11.06.2014 - 10:04:51
emreengin yazdı:Arkadaşlar merhaba , ben bu haziranda mezun oluyorum , ağustos atamasına gireceğim.nisan tusuna veya 2015eylul tusuna calısmak ıstıyorum...ıkı sorum olacaktı yonetmelık hakkında
1 agustos atamalasında benı atamalarından sonra kac gun calısmak zorundayım istifa hakkı kazanabılmek ıcın ...ılk bı ay calısmak zorundasın ıstıfa etsende sayılmaz ıkı sene asıstanlıga kazansan bıle gıdemezsın dıye duymustum...ilk bir ay calıstıktan sonra ıstıfa edersen bır yıl boyunca egıtım arastırma yazamazsın dedıler...kısacası bu zorunlu bır ay calısma durumu dogru mu
2 atanılan yerıne hıc gıtmesem bunun yaptırımı nedır mesela nısan tusuna calısmak ıcın atanılan yerıme hıc gıtmesem bu benı nasıl etkıler nısan tusu puanımı yada meslege baslama surecımı tehdıt eden bır uygulama var mı
http://www.drtus.com/yeni/modules.php?n ... ic&t=66584
dr_demirci hocam gayet açık yazmışsınız ama ben biraz önce adana sağlık müdürlüğündeki yetkiliyle konuştum , aynı il farklı ilçelere tayin olanlara artık büyükşehir yasasından dolayı meyil izni vermeyen iller varmış dedi; biz de sağlık bakanlığına görüş sorduk cevabını bekliyoruz dedi. antalya ilinde müdürlük büyükşehir yasasını gerekçe göstererek meyil izni kullandırmamaya başlamış diye söyledi yetkili. kendileri de daha bakanlıktan cevap gelmediği için kullandırmaya yani eski sisteme devam ediyoruz dedi. sizin bu konudaki kaynağınız nedir; size güvenmek istiyorum, adanada bir ilçede çalışıyorum; adana numune e.a. hastanesini kazandım ; benim için çok önemli; meyil iznimi kulllanmam lazım. çok çeşitli görüşler var kafam çok karıştı.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
apcaaa yazdı:
hsynvita yazdı:
apcaaa yazdı:çok teşekkür ederim yazınız için öncelikle
benim sorum şu şekilde, zorunlu hizmetin %50sini tamamladım, 350 günün 170i bitti diyelim.
Bugün istifa edip askere gitsem, 12 ay askerlik sonrası (bu arada 6 aylık devlette çalışamama durumu da ortadan kalkar değil mi?) tekrar dhy kurasına girip gittiğim yerin gün sayısının %50'sini tamamlayarak zorunlu hizmeti bitirmiş olurum. anladığım bu doğru mudur?
not: çok bunaldım, çocuklardan ayrıyım uzunca bir süredir, askerde rahat bir yere düşersem çocukları da yanıma alıcam, askerlik sonrası da inşallah bu sefer güzel bir yer çıkar diye ümit ediyorum, mantıklı mı yaptığım sizce, siz olsanız nasıl yapardınız? teşekkürler
Hocam askerlik işi tamamen şans. Genelde uzak yerler çıkıyor ve ailenin yanında olman cok zor. Benden sana tavsiye önce mecburiyi bitir. Hakkında hayırlısı olması dileğimle.
hocam ben uzman aile hekimiyim, askerde çok sıkıntılı bir yere gönderirler mi acaba?
kardeşim tamamen şans . uzman aile hekmi uzmanı arkadaşım urfanın bir ilçesine çıktı. Daha kötü yerler de olabiliyor daha iyi yerler de. Ama yeri geliyor uzmanları da komando olarak yaptırıyorlar.Ve bu durumda aileni yanına alman imkansız.
Kullanıcı avatarı
drdalaman yazdı:dr_demirci hocam gayet açık yazmışsınız ama ben biraz önce adana sağlık müdürlüğündeki yetkiliyle konuştum , aynı il farklı ilçelere tayin olanlara artık büyükşehir yasasından dolayı meyil izni vermeyen iller varmış dedi; biz de sağlık bakanlığına görüş sorduk cevabını bekliyoruz dedi. antalya ilinde müdürlük büyükşehir yasasını gerekçe göstererek meyil izni kullandırmamaya başlamış diye söyledi yetkili. kendileri de daha bakanlıktan cevap gelmediği için kullandırmaya yani eski sisteme devam ediyoruz dedi. sizin bu konudaki kaynağınız nedir; size güvenmek istiyorum, adanada bir ilçede çalışıyorum; adana numune e.a. hastanesini kazandım ; benim için çok önemli; meyil iznimi kulllanmam lazım. çok çeşitli görüşler var kafam çok karıştı.
İlke mesajda kanun maddelerini yazdım
drriza yazdı:
- Bu sürelere izinler, raporlu geçirilen süreler dahil değildir. Hafta sonları, resmi tatiller dahildir.

Hazırlayan: dr_demirci
Devlet Hizmeti Yükümlülüğü Hakkında Genelge diyor ki :

İki yıllık hizmet yükümlülüğü içinde 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun ön gördüğü yıllık izin ve mazeret izinlerinin dışında hastalık izinlerinin ancak 20 günü Devlet hizmeti yükümlülüğünden sayılır. Bunu aşan hastalık izni günlerinin bilfiil hizmet yaparak tamamlanması gerekir.
Kullanıcı avatarı
kan_kokusu yazdı:
drriza yazdı:
- Bu sürelere izinler, raporlu geçirilen süreler dahil değildir. Hafta sonları, resmi tatiller dahildir.

Hazırlayan: dr_demirci
Devlet Hizmeti Yükümlülüğü Hakkında Genelge diyor ki :

İki yıllık hizmet yükümlülüğü içinde 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun ön gördüğü yıllık izin ve mazeret izinlerinin dışında hastalık izinlerinin ancak 20 günü Devlet hizmeti yükümlülüğünden sayılır. Bunu aşan hastalık izni günlerinin bilfiil hizmet yaparak tamamlanması gerekir.
O genelge 2002 tarihli. 2514 Sayılı kanuna ilişkin bir genelge. böyle bir kanun artık yok. şimdiki kanun değil. her türlü izin mecburi hizmeti uzatır.

#2918372  gönderen emreengin
 13.06.2014 - 07:40:06
demirci hocam mustafi sayılınca(atama yerıne gıtmeyıp tus calısmaya devam edınce) ıstıfa haklarımızdan bırını yemıs oluyor muyuz hakkımızda sorusturma acılıyor mu bu surec nasıl ıslıyor yanı gıtmeyınce sdece on ıkı ay atanamıyorum ıkı tus egıtım araastırma yazamıyorum bu kadar mı cezam ayrıca gıtmedıgım bu sureyı kazanacagım bolumden mezun olduktan sonra ekleyecekler dıye duydum ne kadar dogru ? cevap ıcın sımdıden tesekkurler
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

Re:

#2918393  gönderen dr_demirci
 13.06.2014 - 09:38:27
verdiğim linkte hepsi yazıyor. müstafi olmak farklı bir şey.

#2919589  gönderen altayyamtar_almila
 14.06.2014 - 23:46:19
yaşanmış bir örnek
bir arkadaşım izmit de pratisyeniken istifa etti, daha sonra hakkaride kalan kısmını bu yüzdeli hesapla bitirdi , yani ceza veya sıfırdan başlama muhabbeti olmadı

Re:

#2921928  gönderen drtemaruz
 17.06.2014 - 22:21:39
Maaşlar bölgelere göre mi yoksa başka kriter var mi?