Cuma , Eylül 20 2019
Sevgiye dair hersey bu baslikta...
  • 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 14
Kullanıcı avatarı

Re:

#3959684  gönderen Iyimser2016
 04.08.2017 - 18:57:11
Bolgeden bolgeye degistigini düşünüyorum artik. Eskiden kesin devlet okulu derdim.
Ege ise kesin devlet, ic anadoluda ogretmeni arastir iyiyse devlet, Istanbul ise guvendigin bi ozel ya da guvendigin bi muhitteki devlet diyorum. Diger yerler hakkında cok fikrim yok
Kullanıcı avatarı

Re:

#3959732  gönderen Jeanne
 04.08.2017 - 20:05:06
kizarmisekmek yazdı:2.teneffüs te kantinden simit ayran alıp yemeyen çocukta bişeyler eksik kalir
Beslenme çantamdakileri yiyordum ben ikinci tenefüste :D
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

Re:

#3959828  gönderen Rajoah
 04.08.2017 - 23:10:13
Jeanne yazdı:
aliveli4950 yazdı:
Jeanne yazdı:Geçen yaz tatilde eczacı bir çiftle tanışmıştım çocuklarını okula göndermeyi reddediyorlardı. Çocuk 9 yaşında inanılmaz birikimdeydi. Konuşurken 15-16 yaşında bir gençle konuşuyor gibi hissetmiştim. Güncel olaylar, gazete haberleri hakkında bilgi sahibiydi. İngilizcesi kusursuzdu. Matematikte iki bilinmeyenli denklemleri mantığına hakim şekilde çözüyordu. Okulda hiçbir fikrin empoze edilmesini istemediklerinden, tamamen kendi fikirlerini kendi kişilğini bularak büyümesini istediklerinden Türkiye'deki hiçbir okulu uygun görmemişler. Açık lise ile lise diplomasını aldırıp Avrupa'da bir ülkeye göndereceklermiş istediği meslek doğrultusunda. Kafamda şüpheler de oluştu tabii sınıf ortamını o sosyalleşmeyi yaşaması gerekmez miydi diye ama çocuk çok sağlıklı görünüyordu.
Okul seçimi önemli bir sorun. Ben de kendi doğrularını kendisinin bulması için konuşmaya yürümeye başlar başlamaz cesaret vereceğim çocuğumun kafasına okulda başkalarının kurallarının, başkalarının doğrularının sokulmaya başladığını görmek istemiyorum.

O çiftle tanışmayı çok isterim. Ciddi ciddi düşünüyorum bunu ben de.
Yani ben de evli olmadığım halde bazen bu konuyu düşünüyorum..
Okula göndermemenin de mutlaka eksi yanları olacaktır ama sohbet ederken ve çocuğu izlerken çok mantıklı gelmişti be :) çocuğun gözlerinde okula giden çocuklarda görmediğim bir pırıltı vardı :D
Ben çocuğunu anaokuluna göndermiş biri olarak yazayım 😃😃

Öncelikle hiçbir okul senin istediğin gibi olmayacak , birçok eksik birçok yanlış yönleri olacak, gerek fikir empoze etme açısından , gerek beslenme açısından. Ama çocuğu okula göndermemek farklı bir hastalık sonuçta eğitim öğretim farklı bir uzmanlık, ben göz doktoruyum ama dahiliyemde süperdi deyip dahiliye hastasına bakmayız sonuçta, kaldı ki eğitim önemli konu. Öyle ben eczacıyım, doktorum demekle olmaz , o çocuk ilerde annesi babasını dava etse %100 kazanır beni okula göndermediler diye.

Gelelim esas meseleye ilkokul , öğretmene bağlı. Öğretmeni iyi seçmek lazım. Devlet okulunda daha normal yetişir. Özel okulda da yetişir ama kurumsal bir özel okul değilse öğretmen kalitesine dikkat etmiyorlar, kurumsal isim yapmış okullar ise öğretmen iyi oluyor ama , yok piyano kursu , yok yüzme kursu , balesi tenisi vb okul fiyatı kadar da etkinlik ücreti alıyorlar. Sonuçta bir çocuğun herşeye ilgisi olmaz ama onun çocuğu gidiyor benimkide gitsin , veya çocuk da ne olduğunu bilmeden tenis kursuna da gideceğim diye tutturabiliyor
Kullanıcı avatarı

Re:

#3959834  gönderen tintin
 04.08.2017 - 23:28:53
İlk okul birde annem beni karşı komşunun kızıyla aynı sınıfta zannediyormuş.bi gün okula annem götürdü kızın sınıfına bıraktı gitti. Alla alla sınıfım mı değişti acaba dedim ama gariban kadına da bişey demiyom. Sora baktım bu sınıf daha iyimiş la dedim sesimi çıkarmadım. Sınıfta olduğumun anlaşılması akşamı buldu :D son ders hoca yaptıklarımızı kontrol ederken sırayla bana bi baktı sen nerden çıktın dedi he hee:) bide hocanın oturttuğu sırayı beğenmeyip kafama göre yer değiştirirdim. Baktım yanımdaki çocuklar çok iri iteliyolar beni oturamıyorum en minik gördüğüm kızların yanına geçerdim. böyle eğitim sisteminin gözünü yiyim :D
Kullanıcı avatarı

#3959908  gönderen tabibehanim
 05.08.2017 - 01:13:46
Ilk 4 devlet orta 4 ozel iyi bir fen lisesi kazanirsa devlet, kazanamazsa o da özel. Üniv de devlet
Kullanıcı avatarı

Re:

#3960056  gönderen Jeanne
 05.08.2017 - 03:28:55
Rajoah yazdı:
Jeanne yazdı:
aliveli4950 yazdı:

O çiftle tanışmayı çok isterim. Ciddi ciddi düşünüyorum bunu ben de.
Yani ben de evli olmadığım halde bazen bu konuyu düşünüyorum..
Okula göndermemenin de mutlaka eksi yanları olacaktır ama sohbet ederken ve çocuğu izlerken çok mantıklı gelmişti be :) çocuğun gözlerinde okula giden çocuklarda görmediğim bir pırıltı vardı :D
Ben çocuğunu anaokuluna göndermiş biri olarak yazayım 😃😃

Öncelikle hiçbir okul senin istediğin gibi olmayacak , birçok eksik birçok yanlış yönleri olacak, gerek fikir empoze etme açısından , gerek beslenme açısından. Ama çocuğu okula göndermemek farklı bir hastalık sonuçta eğitim öğretim farklı bir uzmanlık, ben göz doktoruyum ama dahiliyemde süperdi deyip dahiliye hastasına bakmayız sonuçta, kaldı ki eğitim önemli konu. Öyle ben eczacıyım, doktorum demekle olmaz , o çocuk ilerde annesi babasını dava etse %100 kazanır beni okula göndermediler diye.

Gelelim esas meseleye ilkokul , öğretmene bağlı. Öğretmeni iyi seçmek lazım. Devlet okulunda daha normal yetişir. Özel okulda da yetişir ama kurumsal bir özel okul değilse öğretmen kalitesine dikkat etmiyorlar, kurumsal isim yapmış okullar ise öğretmen iyi oluyor ama , yok piyano kursu , yok yüzme kursu , balesi tenisi vb okul fiyatı kadar da etkinlik ücreti alıyorlar. Sonuçta bir çocuğun herşeye ilgisi olmaz ama onun çocuğu gidiyor benimkide gitsin , veya çocuk da ne olduğunu bilmeden tenis kursuna da gideceğim diye tutturabiliyor
Ceza konusunda hemfikirim. Çocuk dava etse Türkiye'de kesin bu çift ceza alır. Çocuğu 10 yaşında okuldan alıp amcaoğluyla evlendirenler ya da sadece kuran kursuna gönderenlerin çocukları dava etse bir yolunu bulur ceza vermezler ama bu aile kesin ceza alır :)
Ben dediğim gibi net 'evet süper fikir' demiyorum zaten soru işaretlerim var ama sizin dikkat çektiğiniz konularda değil; sosyalleşme, insanları tanıma, herkesin aynı olmadığını anlama, kendisini kandırmaya çalışacak insanların niyetlerini anlayabilme gibi konularda eksik kalabilir diye düşünmüştüm. İyi eğitimi verebilme konusunda şüphem yoktu...
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#3960068  gönderen bellapais
 05.08.2017 - 03:37:13
o değilde çocuğa istediğini yapamayacağını zengin bebesi gibi olmaması gerektğini nasıl öğreteceğiz.. altın kaşık ağızlarında doğuyorlar..daha doğunca başlanıyo akülü araba vs.. 18 yaşında ben nasıl bmw almayacağım şimdiden düşünüyorum..devlet okulunda yapamazki tarlada orkide yaşar mı??
Kullanıcı avatarı

#3960081  gönderen tabibehanim
 05.08.2017 - 03:46:48
bellapais yazdı:o değilde çocuğa istediğini yapamayacağını zengin bebesi gibi olmaması gerektğini nasıl öğreteceğiz.. altın kaşık ağızlarında doğuyorlar..daha doğunca başlanıyo akülü araba vs.. 18 yaşında ben nasıl bmw almayacağım şimdiden düşünüyorum..devlet okulunda yapamazki tarlada orkide yaşar mı??

Akülü araba almayın siz de :roll:
Kullanıcı avatarı

Re:

#4180479  gönderen WrongImpression
 15.10.2018 - 08:00:17
bellapais yazdı:
o değilde çocuğa istediğini yapamayacağını zengin bebesi gibi olmaması gerektğini nasıl öğreteceğiz.. altın kaşık ağızlarında doğuyorlar..daha doğunca başlanıyo akülü araba vs.. 18 yaşında ben nasıl bmw almayacağım şimdiden düşünüyorum..devlet okulunda yapamazki tarlada orkide yaşar mı??
doktorlar artik zengin degil
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

Re:

#4180480  gönderen WrongImpression
 15.10.2018 - 08:00:45
bellapais yazdı:
doktorlar artik zengin degil
  • 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 14