Cumartesi , Eylül 21 2019
Sevgiye dair hersey bu baslikta...
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı
Gülay yazdı:
18.11.2018 - 14:13:43
kizarmisekmek yazdı:
18.11.2018 - 14:10:23
Gülay yazdı:
18.11.2018 - 13:38:32

Erkek kadının yanında aciz olmamalı, güçlü olmalı. Her iki taraf da birbirinin yükünü hafifletmeli , birbirine güven ve huzur vermeli.Bir erkegin güçlü olması bilhassa karakteriyle ilgili ancak mesleginin verdigi özgüven ile ilintili.
kadın erkeğin yanında aciz olabilir zayıf olabilir yani bunda bir sıkıntı yok. sizin düşünce de ataerkilden farklı değilmiş.
Çünkü ben de bu toplumda yaşıyorum.Bu nedenle feminizmi yayma mücadelesi vermemi beklemeyin.
size hakim olma fırsatını sunan şartları sağlayan fırsat eşitliğini oluşturan düşünce ataerkil düşünce değil. toplum size zorla bişeyler yaptırma gücünde de değil. bu sizin tercihiniz biz de aynı toplumda yaşıyoruz. feminizmle bi alakam yok. kararlar ve düşünceler akıl mantık vicdana göre oluşturulursa bireysel ve toplumsal huzur refah seviyesi daha yüksek olur diye düşünüyorum.
kizarmisekmek yazdı:
18.11.2018 - 14:22:24
Gülay yazdı:
kizarmisekmek yazdı:
18.11.2018 - 14:10:23

kadın erkeğin yanında aciz olabilir zayıf olabilir yani bunda bir sıkıntı yok. sizin düşünce de ataerkilden farklı değilmiş.
Çünkü ben de bu toplumda yaşıyorum.Bu nedenle feminizmi yayma mücadelesi vermemi beklemeyin.
size hakim olma fırsatını sunan şartları sağlayan fırsat eşitliğini oluşturan düşünce ataerkil düşünce değil. toplum size zorla bişeyler yaptırma gücünde de değil. bu sizin tercihiniz biz de aynı toplumda yaşıyoruz. feminizmle bi alakam yok. kararlar ve düşünceler akıl mantık vicdana göre oluşturulursa bireysel ve toplumsal huzur refah seviyesi daha yüksek olur diye düşünüyorum.
Ne anaerkil ne ataerkil hic bir düşünceyi savunmiyorum ve arkasında değilim.Fırsat eşitliğinden yanayım ancak ben erkek gibi davranmak zorunda kalacaksam evlilikte niye evleneyim. Market poşetlerini ben mi taşıyayım, yanımdaki adamı korumak için teyakkuzda mı olayım.Bu bir içgüdü meselesi. Kadın ve erkek eşittir ancak fiziksel ve duygusal olarak değil.
Kullanıcı avatarı
Gülay yazdı:
18.11.2018 - 14:27:08
kizarmisekmek yazdı:
Gülay yazdı:

Ne anaerkil ne ataerkil hic bir düşünceyi savunmiyorum ve arkasında değilim.Fırsat eşitliğinden yanayım ancak ben erkek gibi davranmak zorunda kalacaksam evlilikte niye evleneyim. Market poşetlerini ben mi taşıyayım, yanımdaki adamı korumak için teyakkuzda mı olayım.Bu bir içgüdü meselesi. Kadın ve erkek eşittir ancak fiziksel ve duygusal olarak değil.
evlenme nedenleriniz çok mantıklı:)
kizarmisekmek yazdı:
18.11.2018 - 14:39:14
Gülay yazdı:
18.11.2018 - 14:27:08
kizarmisekmek yazdı:

evlenme nedenleriniz çok mantıklı:)
Erkek ve kadın birbirini tamamlamalı diyorum. Yoksa hayat insanı çok yıpratıyor.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı
hakim yaklasik 15k maas aliyo ayrica biz gibi isledigi isi sirasindaki fiilden oyle kolay kolay hesap sorulmuyor.yanlis karati ust mahkeme yada istinafta donerse bile sorun yok. tek kotu yani surekli dolas dur.. hic sevmem tayin filan islerini
Kullanıcı avatarı
Başlık drtus paramedikali gibi gözükse de foruma doktor eş bulma niyetiyle giren 28 yaşında bir tıpdışından bahsediyoruz. 29 değil 28. Troll değilmişçesine cevap verecek olursam ki bence troll ya da drtusun tıpdışıların ilgisini çekmek için hazırladıgı bir clickbait olabilir, sizi mesleğiniz için tercih edecek insanlardan koşar adım uzak durun. Bu kurgudaki hakim kadın kendine ölçüp tartıp doktoru münasip görmüş. Oysa kendinize verdiğiniz değer yaptıgınız işin de ötesinde olsaydı böyle bir arayış olmazdı. Ayrıca kurgudaki çantamı erkek taşısın diye evleniyorum kafası gerçek olma ihtimali olan bu kurgudaki hakime hiç mi hiç yakışan bir cümle değildir.

Sevgili meslektaşlarımdan isteğim bu gibi başlıkları gömün. Uplamayın.
sliding yazdı:
18.11.2018 - 13:04:46
Hocam sevince hersey olurda doktor doktor evliliği daha şık duruyor sanki. Hakimleri kucumsemek gibi olmasın ama bir doktor hele ki özelde calisan bir doktor 3 hakimin aldıgi parayi aliyor.ayrica sosyal olarakta doktorun halinden doktor anlar. Hakime hanim doktor sitesinde neden 28 yaş ve hakim oldugunu özellikle vurgulamis manidar :)
hocam sen de trol müsün bi dönerler dönmüyor kuş kadar maaş alıyoruz diyorsun bir de hakimleri küçümsemek gibi olmasın diyorsun. gerçek şu ki hakimler ortalama olarak doktorlardan fazla alır hakimlik doktorluktan daha avantajlı meslek.hakime çoğu insan zorunluluktan yalakalıktan saygı gösterir doktorun ise başında parke taşı kırılır. ancak insanlık olan bir yerde doktora saygı hakimden her zaman üstündür. olay yoğunluksa doktor doktor evliliği çoğunlukla görülürken doktordan iş yükü daha az olan hakim doktor evliliği gayet olur.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
steteskobumsekil yazdı:
18.11.2018 - 15:35:37
Toplum içerisinde saygın bir yeri olan, halkın hukuk bilgisi ve adalet anlayışına güven duyduğu(ya da güven duymak zorunda olduğu) bir hakime hanımın gelip böyle bir başlık açtığına inanmak...

Bir ben mi inanamadım😂
Boyle düsünmen beni sevindirdi; ama bunun benim sordum soruyla bağlantısını kuramadım. Evde doktorluk ya da hakimlik mi oynayacagiz.
hayda yazdı:
18.11.2018 - 16:38:13
sliding yazdı:
18.11.2018 - 13:04:46
Hocam sevince hersey olurda doktor doktor evliliği daha şık duruyor sanki. Hakimleri kucumsemek gibi olmasın ama bir doktor hele ki özelde calisan bir doktor 3 hakimin aldıgi parayi aliyor.ayrica sosyal olarakta doktorun halinden doktor anlar. Hakime hanim doktor sitesinde neden 28 yaş ve hakim oldugunu özellikle vurgulamis manidar :)
hocam sen de trol müsün bi dönerler dönmüyor kuş kadar maaş alıyoruz diyorsun bir de hakimleri küçümsemek gibi olmasın diyorsun. gerçek şu ki hakimler ortalama olarak doktorlardan fazla alır hakimlik doktorluktan daha avantajlı meslek.hakime çoğu insan zorunluluktan yalakalıktan saygı gösterir doktorun ise başında parke taşı kırılır. ancak insanlık olan bir yerde doktora saygı hakimden her zaman üstündür. olay yoğunluksa doktor doktor evliliği çoğunlukla görülürken doktordan iş yükü daha az olan hakim doktor evliliği gayet olur.
İş yükü doktordan az mı dedi biri :D ne kadar insan o kadar dosya , sizin icin de o kadar hasta demek. Biraz daha düsünmenizi tavsiye ederim.
bellapais yazdı:
18.11.2018 - 16:28:57
hakim yaklasik 15k maas aliyo ayrica biz gibi isledigi isi sirasindaki fiilden oyle kolay kolay hesap sorulmuyor.yanlis karati ust mahkeme yada istinafta donerse bile sorun yok. tek kotu yani surekli dolas dur.. hic sevmem tayin filan islerini
+1
zaten malpraktis olan başka bir meslek var mı doktorluktan başka?hakimin yanlış karar vermesi insanın bir ömrüne mal olsa da hiçbir ceza ödemez polis yanlış baskın yapsa suçluları elinden kaçırsa daha nice hayat söndürecek suçlular keyif çatarken polis ve ekibi kahraman gösterilir uğraştı denir. malesef doktorlara 30 bin bile verseler bu malpraktis olduğu sürece hakkı ödenmiyecek.