Salı , Haziran 25 2019
Sevgiye dair hersey bu baslikta...
Gülay yazdı:
18.11.2018 - 02:27:32
Evlilik olayında meslek her ne kadar bir kriter olsa da elbette ki aslolan anlaşmak, sevgi, saygı, sadakattir. Ancak, şu da bir gerçek ki, bir kadın hakim ya da doktor olduğunda gerçi doktor kadınlarımızın düşüncesini bilmiyorum; ancak, kendi adıma söyleyeyim, bizim mesleğimizden dolayı kendini bizden aşağı hissedecek erkek istemiyoruz.Davul bile dengi dengine derler ya biraz ondan biraz ataerkil toplum yapısınından kaynaklanan erkeğe yüklenen misyondan dolayı kadınlar eş bulmakta zorlanıyor.Hem sevecek hoşlanacak , hem işi tayinlerde problem olmayacak vs vs bir sürü şey var.. Hakimlik meslegini icra eden bir kadın ile doktorun evliliği nasil olur? :?:
Bu arada ben de 28 yaşında bir hakimim.
En başta şunu söyliyim bu tarz başlıklar nedense sürekli açılıyor.. bu da şunu gösteriyor toplumsal olarak artık aşk sevgi bi ömür beraber olmak gibi kavramların ne kadar da ikinci plana itildiğinin... ben hep şunu düşünürüm bi insan gerçekten birine gönül vermişse bi ömür onunla aynı yastığa baş koymayı istiyosa o kişi ister çoban olsun ister doktor ister hakim ne önemi olabilir ki? Bu soruyu eğer karşınızdaki kişiyi gerçekten sevmiş olsaydınız sorar mıydınız ? Bence hayır..
Günümüzde malesef evlilik aşk hayatı paylaşmak kavramları kalmadığı için tamamen iş mantığa kalmış oluyor malesef..

Sizin sormuş olduğunuz soruya gelecek olursak... bence eğer bu soru aklınıza takılmışsa o kişiye karşı hala duygularınız düşünceleriniz hisleriniz net değildir sadece destek arıyorsunuz kendinize ve bu da ilerde gerçekten bi çatlamaya ve bozulmaya sebep olur... çünkü evliliğin temeli sağlam olmalı... en ufak bi soru işareti büyür illa ki depreme sebep olur.... ama doktor erkek hakim bayan özelinde dışardan nasıl görünür diye sorarsanız da benim cevabım bence gayet makul...
Kullanıcı avatarı
Hocam sevince hersey olurda doktor doktor evliliği daha şık duruyor sanki. Hakimleri kucumsemek gibi olmasın ama bir doktor hele ki özelde calisan bir doktor 3 hakimin aldıgi parayi aliyor.ayrica sosyal olarakta doktorun halinden doktor anlar. Hakime hanim doktor sitesinde neden 28 yaş ve hakim oldugunu özellikle vurgulamis manidar :)
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
drmaniac yazdı:
18.11.2018 - 04:00:11
ben bir doktor erkek olarak esimin hakimlik gibi iyi bir meslek mensubu olmasini isterdim sahsen. gerci ulkemiz sartlarinda siyasi nedenlerden dolayı hakim olmak ne kadar stresli olur bilmiyorum bu yuzden biraz endiseli olurdum heralde.
ancak benim gibi dusunen erkek pek olmaz yasadigimiz ulkenin kulturune veya kafa yapisindan dolayı. bence karşilikli sevgi varsa meslegin onemi yok.
Aslında bir hakim savcıyı, en iyi bir hakim savcı anlar.. ya da bir doktoru yine bir doktor..Hakimlik meslegi hem bilgi tecrübe hem sogukkanlilik yani sira idarecilik gerektiriyor..Doktorlukla ayrildigi nokta idarecilik yönü olsa gerek.Iki meslek de sorumlulugu agir meslekler..
Atila.Keşan yazdı:
18.11.2018 - 13:20:57
Hakim bir bayan arkadasım gecen düz nüfusta çalışan bir memurla evlendi cokta takmayın bunları 😀😀
Vallahi doğru söylüyorsunuz , savcı bir hanimin da polis biriyle evlendiğine şahit oldum ben. Ama kişilerin karakteriyle ilgili bu konu.. Yani şimdi ben, nufus memuru esim 5 te mesaiden cikarken ben eve gec geldigimde problem etmeyecekse bana gosterilen saygiya karsi kendini kotu hissetmeyecekse sorun yok. :D
acth_bki yazdı:
18.11.2018 - 13:01:25
Gülay yazdı:
Evlilik olayında meslek her ne kadar bir kriter olsa da elbette ki aslolan anlaşmak, sevgi, saygı, sadakattir. Ancak, şu da bir gerçek ki, bir kadın hakim ya da doktor olduğunda gerçi doktor kadınlarımızın düşüncesini bilmiyorum; ancak, kendi adıma söyleyeyim, bizim mesleğimizden dolayı kendini bizden aşağı hissedecek erkek istemiyoruz.Davul bile dengi dengine derler ya biraz ondan biraz ataerkil toplum yapısınından kaynaklanan erkeğe yüklenen misyondan dolayı kadınlar eş bulmakta zorlanıyor.Hem sevecek hoşlanacak , hem işi tayinlerde problem olmayacak vs vs bir sürü şey var.. Hakimlik meslegini icra eden bir kadın ile doktorun evliliği nasil olur? :?:
En başta şunu söyliyim bu tarz başlıklar nedense sürekli açılıyor.. bu da şunu gösteriyor toplumsal olarak artık aşk sevgi bi ömür beraber olmak gibi kavramların ne kadar da ikinci plana itildiğinin... ben hep şunu düşünürüm bi insan gerçekten birine gönül vermişse bi ömür onunla aynı yastığa baş koymayı istiyosa o kişi ister çoban olsun ister doktor ister hakim ne önemi olabilir ki? Bu soruyu eğer karşınızdaki kişiyi gerçekten sevmiş olsaydınız sorar mıydınız ? Bence hayır..
Günümüzde malesef evlilik aşk hayatı paylaşmak kavramları kalmadığı için tamamen iş mantığa kalmış oluyor malesef..

Sizin sormuş olduğunuz soruya gelecek olursak... bence eğer bu soru aklınıza takılmışsa o kişiye karşı hala duygularınız düşünceleriniz hisleriniz net değildir sadece destek arıyorsunuz kendinize ve bu da ilerde gerçekten bi çatlamaya ve bozulmaya sebep olur... çünkü evliliğin temeli sağlam olmalı... en ufak bi soru işareti büyür illa ki depreme sebep olur.... ama doktor erkek hakim bayan özelinde dışardan nasıl görünür diye sorarsanız da benim cevabım bence gayet makul...
Bence siz soruya sadece bir erkek olarak kendi açınızdan baktığınız için kısmen yanlış düşünüyorsunuz. Elbette bir evlilikte; aşk, sevgi ,saygı ,sadakat ,anlayış olmazsa oevlilik yürümez;ancak şöyle de bir gerçek var ki , taraflar arasında eğitim, kültür ,din gibi konularda uyum olmalı , taraflar birbirini anlamalı ki bu sevgi saygı anlayış baki olsun. Uyum ne kadar fazla ise , aranızdaki birliğin bozulma ihtimali o kadar az olur. Bir kimseyi on yıl da tanısanızevlenmeden tanıyamiyorsunuz , hadi onu tanidiniz diyelim ailelerin uyumu da önemli, ailesinin onu etkisi altina alip fikrini yönetmesi de mümkün. Açık kapi olursa her turlu tehlikeye maruz kalir o evlilik.o yuzden riski aza indirmek gerektigini dusunuyorum. Benim tecrubelerim görduklerim bu yönde ayni zamanda bir aile hakimiyim.
Gülay yazdı:
18.11.2018 - 13:33:56
acth_bki yazdı:
18.11.2018 - 13:01:25
Gülay yazdı:

Bence siz soruya sadece bir erkek olarak kendi açınızdan baktığınız için kısmen yanlış düşünüyorsunuz. Elbette bir evlilikte; aşk, sevgi ,saygı ,sadakat ,anlayış olmazsa oevlilik yürümez;ancak şöyle de bir gerçek var ki , taraflar arasında eğitim, kültür ,din gibi konularda uyum olmalı , taraflar birbirini anlamalı ki bu sevgi saygı anlayış baki olsun. Uyum ne kadar fazla ise , aranızdaki birliğin bozulma ihtimali o kadar az olur. Bir kimseyi on yıl da tanısanızevlenmeden tanıyamiyorsunuz , hadi onu tanidiniz diyelim ailelerin uyumu da önemli, ailesinin onu etkisi altina alip fikrini yönetmesi de mümkün. Açık kapi olursa her turlu tehlikeye maruz kalir o evlilik.o yuzden riski aza indirmek gerektigini dusunuyorum. Benim tecrubelerim görduklerim bu yönde ayni zamanda bir aile hakimiyim.
Ayrıca, ben soruyu aslında iş yogunlugu nöbet vs acisindan iki yogun insanin evliligi nasil olur o acidan sormustum.Soruyu ozellikle eksik sordum yoruma acik birakmak istedim
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
kizarmisekmek yazdı:
18.11.2018 - 07:55:45
Toplumun yüklemesi önemli değil sizin erkekge yuklediginiz Misyon nedir ?
Erkek kadının yanında aciz olmamalı, güçlü olmalı. Her iki taraf da birbirinin yükünü hafifletmeli , birbirine güven ve huzur vermeli.Bir erkegin güçlü olması bilhassa karakteriyle ilgili ancak mesleginin verdigi özgüven ile ilintili.
scalpelly yazdı:
18.11.2018 - 09:39:43
Erkek ve kadın olarak, ikiniz de toplumsal cinsiyet ayrımcılığı yapmamanız ve çalışma koşullarını kabullenmeniz halinde mükemmel bir evlilik olur. Önemli olan işten eve geldiğinizde iş yerindeki kimliğinizi kapı dışında bırakabilmek.
En güzel yorum.cevap.
Black_magic yazdı:
18.11.2018 - 09:40:38
Valla açıkçası ben istemezdim. Ama bu evliliği gayet yürütenler de oluyor. Doktor doktorla evlenmeli bence ya. Ya da doktor erkek diş hekimi kadın birlikteliği muhteşem olur bence.
En güzeli o bence de.
Hakim savciyla da hakim savcinin evlenmesi. Birbirlerini daha iyi anlarlar ve destek olurlar.. yalniz evde farkli seylerden sohbet etmek , farklilik da güzel olabilir.
sliding yazdı:
18.11.2018 - 13:04:46
Hocam sevince hersey olurda doktor doktor evliliği daha şık duruyor sanki. Hakimleri kucumsemek gibi olmasın ama bir doktor hele ki özelde calisan bir doktor 3 hakimin aldıgi parayi aliyor.ayrica sosyal olarakta doktorun halinden doktor anlar. Hakime hanim doktor sitesinde neden 28 yaş ve hakim oldugunu özellikle vurgulamis manidar :)
Hakimlerin maaşları arttırılmalı bence de.:/ bence de manidar:D
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı
Farklı alanlardan olmak çok güzel bı durum asıl zenginlik birçok farklı bilgiyi ilgi alanını birleştiren bi evliliktir bence, kendim ünide çalışıyorum ama cevremdekilerden çok alanım dışından olanlar ilgimi çekiyor. Doktor doktorla olmalı ısrarındakileri de tam anlayamıyorum bu yuzden. Doktoru bir hakim bir ünide çalışan biri anlayamayacak mi yani?
Kullanıcı avatarı
Gülay yazdı:
18.11.2018 - 13:38:32
kizarmisekmek yazdı:
Erkek kadının yanında aciz olmamalı, güçlü olmalı. Her iki taraf da birbirinin yükünü hafifletmeli , birbirine güven ve huzur vermeli.Bir erkegin güçlü olması bilhassa karakteriyle ilgili ancak mesleginin verdigi özgüven ile ilintili.
kadın erkeğin yanında aciz olabilir zayıf olabilir yani bunda bir sıkıntı yok. sizin düşünce de ataerkilden farklı değilmiş.
kizarmisekmek yazdı:
18.11.2018 - 14:10:23
Gülay yazdı:
18.11.2018 - 13:38:32
kizarmisekmek yazdı:
kadın erkeğin yanında aciz olabilir zayıf olabilir yani bunda bir sıkıntı yok. sizin düşünce de ataerkilden farklı değilmiş.
Çünkü ben de bu toplumda yaşıyorum.Bu nedenle feminizmi yayma mücadelesi vermemi beklemeyin.