Cuma , Eylül 20 2019
Sevgiye dair hersey bu baslikta...

Hâkim kadın ve doktor erkek evliliği nasıl olur?

#4195150  gönderen Gülay
 18.11.2018 - 02:27:32
Evlilik olayında meslek her ne kadar bir kriter olsa da elbette ki aslolan anlaşmak, sevgi, saygı, sadakattir. Ancak, şu da bir gerçek ki, bir kadın hakim ya da doktor olduğunda gerçi doktor kadınlarımızın düşüncesini bilmiyorum; ancak, kendi adıma söyleyeyim, bizim mesleğimizden dolayı kendini bizden aşağı hissedecek erkek istemiyoruz.Davul bile dengi dengine derler ya biraz ondan biraz ataerkil toplum yapısınından kaynaklanan erkeğe yüklenen misyondan dolayı kadınlar eş bulmakta zorlanıyor.Hem sevecek hoşlanacak , hem işi tayinlerde problem olmayacak vs vs bir sürü şey var.. Hakimlik meslegini icra eden bir kadın ile doktorun evliliği nasil olur? :?:
Bu arada ben de 28 yaşında bir hakimim.
Bir hocamız enjeksiyon sırasında canı yanan bir hastasının hocamızı dava etmesi sonucu adam yaralamaya teşebbüsten davalarla uğraşmış hatta ağır cezaya kadar gitmiş de anca kurtulabilmiş aynı durum eşinizin başına gelse ve görevli hakim siz olsanız durumu nasıl yorumlardınız? Daha doğrusu yorum yapıyor musunuz yoksa kanun ne ise onu mu uyguluyorsunuz?
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Üzerine atılı suçun unsurlarının meydana gelen olayda oluşup oluşmadığı hususu ,deliller değerlendirilerek tespit edilir ve sonuca gidilir. Kast, olası kast, taksir, bilinçli taksir gibi suçun manevi unsurları da tartışılır. Ceza kanununda yorum yasağı vardır, kanun maddesi genişletilemez, kanunda ne yazıyorsa o aşamalar sırayla takip edilir ve hüküm verilir.
Gülay yazdı:
18.11.2018 - 02:49:59
Üzerine atılı suçun unsurlarının meydana gelen olayda oluşup oluşmadığı hususu ,deliller değerlendirilerek tespit edilir ve sonuca gidilir. Kast, olası kast, taksir, bilinçli taksir gibi suçun manevi unsurları da tartışılır. Ceza kanununda yorum yasağı vardır, kanun maddesi genişletilemez, kanunda ne yazıyorsa o aşamalar sırayla takip edilir ve hüküm verilir.
Enjeksiyon sırasında herkesin canı acır benim de canım acıyor bu konu hakkında fikriniz nedir?
ben bir doktor erkek olarak esimin hakimlik gibi iyi bir meslek mensubu olmasini isterdim sahsen. gerci ulkemiz sartlarinda siyasi nedenlerden dolayı hakim olmak ne kadar stresli olur bilmiyorum bu yuzden biraz endiseli olurdum heralde.
ancak benim gibi dusunen erkek pek olmaz yasadigimiz ulkenin kulturune veya kafa yapisindan dolayı. bence karşilikli sevgi varsa meslegin onemi yok.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı
Erkek ve kadın olarak, ikiniz de toplumsal cinsiyet ayrımcılığı yapmamanız ve çalışma koşullarını kabullenmeniz halinde mükemmel bir evlilik olur. Önemli olan işten eve geldiğinizde iş yerindeki kimliğinizi kapı dışında bırakabilmek.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Gülay yazdı:
18.11.2018 - 03:08:46
Acımazsa sorun değil mi , siz daha iyi bilirsiniz:))
Evet acımaması sorun o zaman neden böyle uğraştırdılar ki hocayı ben bunu anlayamıyorum. Hoca dava ağır cezaya gidince galiba müebbet verecekler falan diyormuş. Hoca neden 2 yıl boyunca bunun stresini çekti madem hakimlerimiz de acımamasının anormal olduğunu biliyormuş bunu anlayamıyorum ben.