Cuma , Ağustos 23 2019
Sevgiye dair hersey bu baslikta...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı
thefaith yazdı:
Celina yazdı:Lisans mezunu olmalı en az sonra buna uygun bir iş olsun yeter. Asıl önemli olan yakışıklılık ve düzgün karakter bence.
Her lisans mezununun entellektüel seviyesi doktorunkuyla aynı olmuyor maalesef.. bi de maaşları da genelde daha düşük oluyor.. paragöz değilim, ama erkeğin her konuda daha üstün olmasının taraftarıyım
cnm dermacı değilsen senin kafanda biri seninle evlenmek istemez. Ben karımdan üstün olmalıyım kafasında adam karısı ayda 10 nöbet tutsun eve suratsız gelsin, yemek yapmasın bunlar size tersttir. Sen bence tus kas, belki bi üstün zekalı bulursun
Kullanıcı avatarı
thefaith yazdı:
Celina yazdı:Lisans mezunu olmalı en az sonra buna uygun bir iş olsun yeter. Asıl önemli olan yakışıklılık ve düzgün karakter bence.
Her lisans mezununun entellektüel seviyesi doktorunkuyla aynı olmuyor maalesef.. bi de maaşları da genelde daha düşük oluyor.. paragöz değilim, ama erkeğin her konuda daha üstün olmasının taraftarıyım
Evet entelektüel seviyesi aynı olmayabilir mesela lisans mezunu birinin entelektüel seviyesi doktordan daha yüksek olabilir ya da tam tersi doktor daha entelektüel olabilir bunlar meslekle doğrudan ilişkili şeyler değil bence. Siz baya hipergamik takılıyorsunuz o zaman her anlamda daha iyi olmasını istediğinize göre. Bence maaşın düşük olması hiç problem değil eğer karşımdaki insan yeterince özgüvenli ve maaş farkını kompleks yapmayacak karakterde biriyse ama türk erkekleri genelde ataerkiller ve bu konuda fazla kompleks sahibi oluyorlar o açıdan riske atmamak daha mantıklı olabilir belki.
Kullanıcı avatarı
hahaha :D en komplekssiz adam bile bana maaşımı laf arasında sorma ihtiyacı hissetmişti.. hatta bi tanesi siz bizden çok kazanıyorsunuz benden çok kazanma diye de tembih etmişti aasjhd bu kişiler dr :)
erkekler önemsiyor, buna tepki olarak çıkıyorabuk subuk konular ve başlıklar :D
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı
Doktor bir kızın evleneceği kişinin maaşı veya hangi mesleğe sahip olduğu önemli değildir, önemli olan aşırı sabra sahip olmasıdır. Eğer karşılarındaki adam sabırlı, sineye çekebilen birisi değilse o zaman doktor kız gerek mesleki etik gerekse insani değerlere bağlı kalarak karşıdaki adamın iyiliğini ön planda tutmalı ve önce yavaş yavaş ardından koşar adım o kişiden uzaklaşmalıdır.
Kullanıcı avatarı
dr_sinaps yazdı:Doktor bir kızın evleneceği kişinin maaşı veya hangi mesleğe sahip olduğu önemli değildir, önemli olan aşırı sabra sahip olmasıdır. Eğer karşılarındaki adam sabırlı, sineye çekebilen birisi değilse o zaman doktor kız gerek mesleki etik gerekse insani değerlere bağlı kalarak karşıdaki adamın iyiliğini ön planda tutmalı ve önce yavaş yavaş ardından koşar adım o kişiden uzaklaşmalıdır.
Doktor kız olmak ile nevrotik olma arasındaki bağı çözemedim. Erkekleri sürekli sineye çekmeye itecek olan ne. Ona göre bilelim de yapmayalım
artık şu takıntılar aşılsın da isteyen istediğiyle rahat rahat evlensin bence. bu muhabbetleri yaparken kendi ayağımıza taş koyuyoruz. kimin kimi seveceği belli olmuyor zira. o zaman da aile engeli çevre baskısı filan giriyor işin içine.
şahsi görüşüm karşılıklı sevgi saygı olduktan sonra iş konusunda önemli olan çalışkan olmasıdır, pasif olmamasıdır.
İsteyen istediği ile evlenir. Önemli olan arada aşkın, saygının ve sevginin olmasıdır. Elbette meslekte bir etkendir. Dileyen bu etkeni dikkate alarak seçimini yapar, dilemeyen yapmaz.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7