Cuma , Ekim 18 2019
Sevgiye dair hersey bu baslikta...
  • 1
  • 21
  • 22
  • 23
  • 24
  • 25
Kullanıcı avatarı

Re: Aşk Evliliği

#4112073  gönderen Labelleindeferens
 03.05.2018 - 21:57:18
leona yazdı:
03.05.2018 - 21:43:37
Labelleindeferens yazdı:
03.05.2018 - 21:39:31
leona yazdı:
03.05.2018 - 21:37:18

3 ay içinde evlenmem lazım 😂
Tabi canım neyin eksik. Bi aya tanışsan bi aya anlaşsan diğer aya denk gelir düğünler😂
Ne düğünü ? Masraf çıkarma 😂
Ben yapanın düğününe icabet ederim😂onu söyliyimde 8)
Kullanıcı avatarı

#4112084  gönderen Celina
 03.05.2018 - 22:10:14
İnanmadığım evliliktir. Ne hikmetse büyük aşkını çoğunluk kendi şehrinden kendi iş yerinden ortak arkadaşı olduğu kişilerden buluyor aynı meslekten veya kendine en yakın meslek grubundan buluyor onda bir tılsım var farklı bir şey var dediği büyük aşkını. Hastanedeki diğer uzmanlardan birinde buluyor büyük aşkını hastanedeki çaycıya aşık olan yok mesela hiç.
Ünlüler ünlülerle, öğretmenler öğretmenlerle, hukukçular hukukçularla, zenginler zenginlerle, fakirler fakirlerle, işçiler işçilerle aşk yaşıyor büyük oranda.
Kendimizi kandırmayalım mevcut seçeneklerimizden en makul olanı tercih edip aşık olduk diyoruz. Bu devirde olabilecek en mantıklı seçimi yapıyoruz hepimiz sonradan aşığız diyen diyor demeyen demiyor.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#4112099  gönderen kizarmisekmek
 03.05.2018 - 22:35:23
drkrdnz yazdı:
03.05.2018 - 20:13:17
kizarmisekmek yazdı:
03.05.2018 - 15:51:32
Libido evliliği
Offff freud okuduğumdan beri hayata bakış açım değişti :D eskiden olsa hunharca kızardım ama şuan yine o kadar haklısın ki abi :lol:
Gençlik iste:)
Kullanıcı avatarı

#4112204  gönderen tintin
 04.05.2018 - 00:11:41
zekidegilimbendoktor yazdı:
03.05.2018 - 21:54:54
Tabi bir de evlilikte biten aşk canlandırılabilir mi ya da olmayan aşk filizlenebilir mi olayı önemli...Bunların hepsi mümkün.Bilim böyle diyor mümkün teknikleri var.İlk günkü gibi aşk duymak çok kolay.Kocayla arada aşk pıtırcığını ,aşk çiçeğini oluşturmak...Adrenalin paylaşımı önemli.Bunu ne kadar çok yaşarsanız o kadar karşımızdaki kişiye bağlanırsınız.Aynı anda aynı faaliyetten heyecan hissetmek önemli.Niye olumsuz şeyler olsun da aşk olmasın ?
Ben tabi kaliteli sevgi evliliğini tavsiye ederim.(Not: Bekârım )
Aşk çiçeğini oluşturmak asdgjklşşik
Kullanıcı avatarı

#4112205  gönderen zekidegilimbendoktor
 04.05.2018 - 00:13:23
tintin yazdı:
04.05.2018 - 00:11:41
Tabi bir de evlilikte biten aşk canlandırılabilir mi ya da olmayan aşk filizlenebilir mi olayı önemli...Bunların hepsi mümkün.Bilim böyle diyor mümkün teknikleri var.İlk günkü gibi aşk duymak çok kolay.Kocayla arada aşk pıtırcığını ,aşk çiçeğini oluşturmak...Adrenalin paylaşımı önemli.Bunu ne kadar çok yaşarsanız o kadar karşımızdaki kişiye bağlanırsınız.Aynı anda aynı faaliyetten heyecan hissetmek önemli.Niye olumsuz şeyler olsun da aşk olmasın ?
Aşk çiçeğini oluşturmak asdgjklşşik
😂
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#4112206  gönderen kutsaclirapunzel
 04.05.2018 - 00:14:38
Yine bütün müzmin bekarlar toplanmış evlilik üzerine konusuyorlar
Kullanıcı avatarı

#4112212  gönderen mcemil23
 04.05.2018 - 00:26:20
Bekarım yazmayaydın iyi😊ışığı gören gelir.insanlar paylaştığın bilgiye değil bekarım kısmına bakacak.paylaştıklarına tüm aklımla katılıyorum.bence mesele biraz da aşk algısı.yalnız aşkın ilk günkü gibi süreceğini sanmıyorum.amnezi mesela aşkı da siler.yani aşk tükenir,tüketir.ama sevgi asildir.sen sevdikçe o da sever.hatta bazen sen sevmesen de sever.aşk biraz nankör sanki.(not:ben de bekarım:) napsak ki biz)
Kullanıcı avatarı

Re: Re:

#4127745  gönderen dremcen
 05.06.2018 - 23:03:01
dremcen yazdı:
25.07.2015 - 16:49:19
Bulursam yazarım buraya :D

Ben buldum,umarım herkes bulur bir gün :D
Kullanıcı avatarı

#4127753  gönderen neolsam
 05.06.2018 - 23:13:33
Celina yazdı:
İnanmadığım evliliktir. Ne hikmetse büyük aşkını çoğunluk kendi şehrinden kendi iş yerinden ortak arkadaşı olduğu kişilerden buluyor aynı meslekten veya kendine en yakın meslek grubundan buluyor onda bir tılsım var farklı bir şey var dediği büyük aşkını. Hastanedeki diğer uzmanlardan birinde buluyor büyük aşkını hastanedeki çaycıya aşık olan yok mesela hiç.
Ünlüler ünlülerle, öğretmenler öğretmenlerle, hukukçular hukukçularla, zenginler zenginlerle, fakirler fakirlerle, işçiler işçilerle aşk yaşıyor büyük oranda.
Kendimizi kandırmayalım mevcut seçeneklerimizden en makul olanı tercih edip aşık olduk diyoruz. Bu devirde olabilecek en mantıklı seçimi yapıyoruz hepimiz sonradan aşığız diyen diyor demeyen demiyor.
Dediklerinizi yapmamış olsam da (makul olanla evlenmek) sanırım nüfusun çok büyük bir kısmı için geçerli bunlar. Buraya tüm özelimi dökmek istemem, ama aşk evliliği "rağmen sevgisi"nden gelir bence. Geri kalanında mantık ve aşk arasında bir denge kurulan veya mantığın ağır bastığı evlilikler söz konusudur.
Kullanıcı avatarı

#4127779  gönderen Celina
 05.06.2018 - 23:53:56
neolsam yazdı:
Celina yazdı:
Dediklerinizi yapmamış olsam da (makul olanla evlenmek) sanırım nüfusun çok büyük bir kısmı için geçerli bunlar. Buraya tüm özelimi dökmek istemem, ama aşk evliliği "rağmen sevgisi"nden gelir bence. Geri kalanında mantık ve aşk arasında bir denge kurulan veya mantığın ağır bastığı evlilikler söz konusudur.
Katılıyorum "rağmen sevgisi" biraz da karakter meselesi kendini çok önemseyen insanlar aşık olamazlar kolay kapılan kendini bir şeye adayabilen daha fedakar yapıdaki insanlar aşık olabilir bence. Tabi o aşk da evlenince biter zaten.
Aşka hala inanmıyorum inanmayacağım da bunu erkek arkadaşıma da söylüyorum ama karakter uyumuna, kafa uyumuna, meslek uyumuna, medenilik uyumuna, merhamete ve sevgiye inanıyorum.

Bu ülke boşanamayan mutsuz kadınlar ülkesi değil mi?
Evlenince uyumsuzluklara anlaşmazlıklara rağmen sıkı sıkı tutunulan aşk dalı da yok olunca mutsuz ve biribirine katlanan insanlar kalıyor geriye.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#4127790  gönderen neolsam
 06.06.2018 - 00:47:30
Celina yazdı:
05.06.2018 - 23:53:56
neolsam yazdı:
Celina yazdı:
Katılıyorum "rağmen sevgisi" biraz da karakter meselesi kendini çok önemseyen insanlar aşık olamazlar kolay kapılan kendini bir şeye adayabilen daha fedakar yapıdaki insanlar aşık olabilir bence. Tabi o aşk da evlenince biter zaten.
Aşka hala inanmıyorum inanmayacağım da bunu erkek arkadaşıma da söylüyorum ama karakter uyumuna, kafa uyumuna, meslek uyumuna, medenilik uyumuna, merhamete ve sevgiye inanıyorum.

Bu ülke boşanamayan mutsuz kadınlar ülkesi değil mi?
Evlenince uyumsuzluklara anlaşmazlıklara rağmen sıkı sıkı tutunulan aşk dalı da yok olunca mutsuz ve biribirine katlanan insanlar kalıyor geriye.
"boşanamayan mutsuz kadınlar ülkesi" bayıldım bu ifadeye, tamamen katılıyorum, bence de bu ülke boşanamayan mutsuz kadınlar ülkesi. (ALLAH bizi onlardan biri etmesin, çocukluğumdan beri kınadım bu durumu çünkü ben.)

Ben mantığımla açıklayamadığım ama hissettiğim bu şeye aşk diyorum, tanımlayabilsem, belki de aşk değil de bir çorba; inat, kararlılık ve kararsızlık, zıtlıklara rağmen özlerin birliği, aklından geçeni okumak/okuması ve daha bir sürü şeyi karıştırıp yaptığım.

Bence mesele aşk ile ne kast edip, aşktan ne anladığımızda.

(Bir de sanırım hayattan ne beklediğimizde...)
Kullanıcı avatarı

#4127835  gönderen M724
 06.06.2018 - 04:38:30
Mantık evliliği aşka engel deil. Genelde ikisi bi arada oluyor. Mantıkla seciyorsun zamanla aşık oluyorsun. Aşk dedigin sevginin siddetli hali. Sana uygun birine aşık olmak çok da zor birsey degil
  • 1
  • 21
  • 22
  • 23
  • 24
  • 25