Pazar , Ağustos 18 2019
usmle hakkinda genel bilgi paylasim bolumu...
Kullanıcı avatarı

#3336013  gönderen aybikekibya
 15.10.2015 - 12:47:52
Ben usmlenin iki sınavına da tustan önce girmiştim aradan çıksın diye, üstüne 1 sene tus çalıştıktan sonra çok pişmanım. Sınavları geçtim ama TUS bilgisiyle çok daha iyi yapardım. Sana tavsiyem bol bol soru çöz. Usmleworld gibi bir soru bankası iyi olabilir. First aid kaynakları hızlı bir tekrar için güzel ama zaten TUSun yanında basit kalabilir, İngilizceye alışmak için iyi olabilir ama.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Sadece açıklamalı soru çözmek yeterli olur. Kaplan ve usmleworld sitelerini kullanabilirsin. Usmle step 1 ve step 2 ck yı bu şekilde halledebilirsin. Tus konuları dışında biyoistatistik epidemiyoloji ve davranış bilimlerine de hakim olman gerekli. Sertifika almak için test olmayan, hasta muayeneleri ve bilgisara hasta notunu yazdığın bizim sınavlarımızdan alışık olmadığımız bir sınava step 2 cs ye girmen gerekecek. Hadi onuda hallettin diyelim ve sertifikayı aldın varsayalım. Sonrasında bu sertifikayı ne için kullanacaksın. Uzman olduğun konuda yandal birşeyler öğrenmek için amerikaya gideyim dersen bu seferde step 3 e girmen gerekecek. Bu sınavda iki gün süren, birinci gün test ikinci günü test ve 12 tane ccs denen vakayı yorumlama sınavı(ben girmedim daha). Hadi diyelim onuda aldın. Amerikada işler bizdeki gibi sadece sınav başarısıyla olmuyor, NE YAZIK Kİ. Bağlantıların olması lazım, ya da seni fark etmeleri için sınav başarılarının çok ekstrem olması gerekli, veyahut ta bir konuyla ilgili uluslararası dergilerde yayınlanmış çarpıcı makalelerinin olması lazım. Bunlar tabii ki amerikada iyi merkezlere gidebilmek için gerekli şeyler. Bence eğer ki uzmansan uzmanlığında kariyer yapmak için uğraş, arada amerikaya kongreye workshopa falan gidersin. Çünkü bu sertifikayı almak için harcaman gereken enerjiyi tusa tekrar harcasan tusta derece yaparsın. Hem sınavlarda öyle ucuz değil, ayrıca step 2 cs için amerikaya gidip orda en az 3 gün kalma masrafında var. Şu anda en ucuz amerika bileti bin eurodan başlıyor. Bu yol hem yıpratıcı hem de pahalı hem de sonu belirsiz bir yol.
dada yazdı:Sadece açıklamalı soru çözmek yeterli olur. Kaplan ve usmleworld sitelerini kullanabilirsin. Usmle step 1 ve step 2 ck yı bu şekilde halledebilirsin. Tus konuları dışında biyoistatistik epidemiyoloji ve davranış bilimlerine de hakim olman gerekli. Sertifika almak için test olmayan, hasta muayeneleri ve bilgisara hasta notunu yazdığın bizim sınavlarımızdan alışık olmadığımız bir sınava step 2 cs ye girmen gerekecek. Hadi onuda hallettin diyelim ve sertifikayı aldın varsayalım. Sonrasında bu sertifikayı ne için kullanacaksın. Uzman olduğun konuda yandal birşeyler öğrenmek için amerikaya gideyim dersen bu seferde step 3 e girmen gerekecek. Bu sınavda iki gün süren, birinci gün test ikinci günü test ve 12 tane ccs denen vakayı yorumlama sınavı(ben girmedim daha). Hadi diyelim onuda aldın. Amerikada işler bizdeki gibi sadece sınav başarısıyla olmuyor, NE YAZIK Kİ. Bağlantıların olması lazım, ya da seni fark etmeleri için sınav başarılarının çok ekstrem olması gerekli, veyahut ta bir konuyla ilgili uluslararası dergilerde yayınlanmış çarpıcı makalelerinin olması lazım. Bunlar tabii ki amerikada iyi merkezlere gidebilmek için gerekli şeyler. Bence eğer ki uzmansan uzmanlığında kariyer yapmak için uğraş, arada amerikaya kongreye workshopa falan gidersin. Çünkü bu sertifikayı almak için harcaman gereken enerjiyi tusa tekrar harcasan tusta derece yaparsın. Hem sınavlarda öyle ucuz değil, ayrıca step 2 cs için amerikaya gidip orda en az 3 gün kalma masrafında var. Şu anda en ucuz amerika bileti bin eurodan başlıyor. Bu yol hem yıpratıcı hem de pahalı hem de sonu belirsiz bir yol.
tavsiyelerin için teşekkür ederim.uzmanlığı burda alıp fellowship programından faydalanmak için sertifika almayı düşünüyorum.söylediklerinde çok haklısın zor bir süreç bunu gözardı etmiyorum hazır bilgiler taze iken step1 verip, asistanlık sürecinde de diğer stepleri vermeyi düşünüyorum.

#3336908  gönderen endoplazmikbirkulum
 16.10.2015 - 01:12:45
aybikekibya yazdı:Ben usmlenin iki sınavına da tustan önce girmiştim aradan çıksın diye, üstüne 1 sene tus çalıştıktan sonra çok pişmanım. Sınavları geçtim ama TUS bilgisiyle çok daha iyi yapardım. Sana tavsiyem bol bol soru çöz. Usmleworld gibi bir soru bankası iyi olabilir. First aid kaynakları hızlı bir tekrar için güzel ama zaten TUSun yanında basit kalabilir, İngilizceye alışmak için iyi olabilir ama.
tavsiyeler için teşekkür ederim,aydınlatıcı oldu benim için.