Perşembe , Aralık 5 2019
usmle hakkinda genel bilgi paylasim bolumu...
Kullanıcı avatarı

Re: usmle step1 çalışma arkadaşı

#2874906  gönderen anatomist2727
 06.05.2014 - 23:22:16
muhalifbalik yazdı:
drsedax yazdı:bilgilendirme amaçlı buraya da yazamaz mısınız acaba? başvuru vs çalışma sistemi açısından?? :roll:
yazamam çünkü bende hiç bir şey bilmiyorum şu an:) 2 kitap çıkarttım.first aid ve uworld soru bankası onlara bi başlıcam bakalım.onun dışında başvuru nası yapılır falan usmer sayfasında yazıyor sanırım.ben daha o stepe geçemediğm için bakmadım
ingilizceni mükemmelleştirmeye bak. usmle tustan daha basit ve kaliteli bir sınav. usmleyi geçmek abdde asistan olmak demek değildir. hastaneler bilimsel yayınlarda isminin geçmesine çok dikkat ederler. türkiyede makalelere dahil olup ingilizceni geliştirirsen, güzel yerlere gelirsin.
Kullanıcı avatarı

#2874925  gönderen muhalifbalik
 06.05.2014 - 23:32:40
anatomist2727 yazdı:
muhalifbalik yazdı:
drsedax yazdı:bilgilendirme amaçlı buraya da yazamaz mısınız acaba? başvuru vs çalışma sistemi açısından?? :roll:
yazamam çünkü bende hiç bir şey bilmiyorum şu an:) 2 kitap çıkarttım.first aid ve uworld soru bankası onlara bi başlıcam bakalım.onun dışında başvuru nası yapılır falan usmer sayfasında yazıyor sanırım.ben daha o stepe geçemediğm için bakmadım
ingilizceni mükemmelleştirmeye bak. usmle tustan daha basit ve kaliteli bir sınav. usmleyi geçmek abdde asistan olmak demek değildir. hastaneler bilimsel yayınlarda isminin geçmesine çok dikkat ederler. türkiyede makalelere dahil olup ingilizceni geliştirirsen, güzel yerlere gelirsin.
asistanlık boyu onu yapmaya çalışıcam.ama tercihler daha başlamadı.marmara üni yazıcam başa ama çok yayın çıkar mı acaba? türkiye de hangi üniversiteden en çok yayın yapılıyor nasıl öğrenebilirim ki?
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#2875420  gönderen drzkt
 07.05.2014 - 12:08:38
muhalifbalik yazdı:
drzkt yazdı:şimdi usmle için çalışmaya karar verdim.bana destek,moral verecek ve özellikle asistanlık başlayınca iş güç borç derken usmle amacımı unutturmayacak bir çalışma arkadaşı arıyorum.
Selam, ben de önce tusu hallettim fakat Türkiyede yaşamayı istemiyorum, mesaj atar mısınız
Slm bende istifa edip 2.kez tuşa girmiş olan biri olark bu süreçte hep aklmdaydı,biraz araaştrdm hatta başvuru için bişyler biliyrm ama tercih süreci tamamlansa daha hevesle yapacağm benmde üds m 90 dı 3,5 ay ingilterede staj yaptm..ama step1-2 için dil önemli tabi ama şu first aid ve kaplanın soru bankalarını bitirmek gerekir,açıkcası bende fikrn çok değişmezse KBB yazacğm için asistanlkta nasl olr diye düşünyrdm aynı amaç için aynı zamn ve yerdn başlayn bir çalşma grubu süper olur,her türlü bilgi alşvrşi yaparız.takipcnzm,iletişimde kalalım arkadaşlar:)[/quote]

ooo çok iyi oldu bu.tamam bu başlık kalsın.birbirimize sorularımızı ister burdan ister özelden atalım.pazartesiye kadar ben kaynaklar konusunda bilgi edinmeye ve kaynakları edinmeye çalışıcam.gazamız mübarek olsun.usmer den falann bilgi edinebiliriz bu arada[/quote]

Arkadaşlar bencede sayfayı gncl tutalm bende bu ara amerikada 1aylık dil kursu ayarlamaya çalışyrm,bu ara onunla uğraşyrm açıkçası tümü international medicalde iş yapabilmek için alt yapı adına,oraya gidincede hem kaynakları hem imkanları araştıracağım ve de şu anda tanıdığm usmle hazırlana 2 arkadaş var...tercih süreci geçse konuya daha konsantre olarak öğrendklrimi burda paylaşrm.
Kullanıcı avatarı

#2875438  gönderen muhalifbalik
 07.05.2014 - 12:20:06
Arkadaşlar bencede sayfayı gncl tutalm bende bu ara amerikada 1aylık dil kursu ayarlamaya çalışyrm,bu ara onunla uğraşyrm açıkçası tümü international medicalde iş yapabilmek için alt yapı adına,oraya gidincede hem kaynakları hem imkanları araştıracağım ve de şu anda tanıdığm usmle hazırlana 2 arkadaş var...tercih süreci geçse konuya daha konsantre olarak öğrendklrimi burda paylaşrm.[/quote]

ben kaynakları öğrendim.piratebay den indirdim.bugün fotokopiciyle konuşucam bakalım.(first aid konu,uworld soru) yalnız step 1in 3000 tutması çökertti beni.doktorlukta extra cash için ne yapmak lazım ki?

#2876079  gönderen drzkt
 07.05.2014 - 20:16:19
muhalifbalik yazdı:Arkadaşlar bencede sayfayı gncl tutalm bende bu ara amerikada 1aylık dil kursu ayarlamaya çalışyrm,bu ara onunla uğraşyrm açıkçası tümü international medicalde iş yapabilmek için alt yapı adına,oraya gidincede hem kaynakları hem imkanları araştıracağım ve de şu anda tanıdığm usmle hazırlana 2 arkadaş var...tercih süreci geçse konuya daha konsantre olarak öğrendklrimi burda paylaşrm.

ben kaynakları öğrendim.piratebay den indirdim.bugün fotokopiciyle konuşucam bakalım.(first aid konu,uworld soru) yalnız step 1in 3000 tutması çökertti beni.doktorlukta extra cash için ne yapmak lazım ki?[/quote]

Bu öğrendiğin fiyat başvuru ve first aid in soru bankaları için toplam miktar mı?bende bu civarda olduğunu duydum da.
Kullanıcı avatarı

#2876108  gönderen muhalifbalik
 07.05.2014 - 20:38:38
drzkt yazdı:
muhalifbalik yazdı:Arkadaşlar bencede sayfayı gncl tutalm bende bu ara amerikada 1aylık dil kursu ayarlamaya çalışyrm,bu ara onunla uğraşyrm açıkçası tümü international medicalde iş yapabilmek için alt yapı adına,oraya gidincede hem kaynakları hem imkanları araştıracağım ve de şu anda tanıdığm usmle hazırlana 2 arkadaş var...tercih süreci geçse konuya daha konsantre olarak öğrendklrimi burda paylaşrm.

ben kaynakları öğrendim.piratebay den indirdim.bugün fotokopiciyle konuşucam bakalım.(first aid konu,uworld soru) yalnız step 1in 3000 tutması çökertti beni.doktorlukta extra cash için ne yapmak lazım ki?
Bu öğrendiğin fiyat başvuru ve first aid in soru bankaları için toplam miktar mı?bende bu civarda olduğunu duydum da.[/quote]

fiyat step1 için.kaynakları ben fotokopiciden çıkartıcam.200-300 de o tutar sanırım

#2876136  gönderen drzkt
 07.05.2014 - 20:56:31
muhalifbalik yazdı:
drzkt yazdı:

Bu öğrendiğin fiyat başvuru ve first aid in soru bankaları için toplam miktar mı?bende bu civarda olduğunu duydum da.
fiyat step1 için.kaynakları ben fotokopiciden çıkartıcam.200-300 de o tutar sanırım[/quote]

tmmdr arkadaşım takipçinim,konuyla ilgili bilgi aldığımda yazarım.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#2880736  gönderen muhalifbalik
 10.05.2014 - 22:01:19
drzkt yazdı:
muhalifbalik yazdı:
drzkt yazdı:

fiyat step1 için.kaynakları ben fotokopiciden çıkartıcam.200-300 de o tutar sanırım
tmmdr arkadaşım takipçinim,konuyla ilgili bilgi aldığımda yazarım.[/quote]

ben dün çektirdim 3 kitap.80 lira tuttu.first aid soru-konu çıkardım.bi de goljan mı ne onun patosunu.bi blog yazarı övmüş de övmüş ondan dedim.ama sıralama bile davut hocanın patosu gibi ondan sonra pişman oldum biraz.uworld un sorusu iyi dediler ama onu çıkartamadm.piratebay e jpg formunda koymuşlar.tek tek uğraşmak istemedier adamlar.laptoptan bakıcam

usmle

#2899152  gönderen longur
 22.05.2014 - 20:35:14
nisan tusuna girdim ben de. rahat bir bolum kazandim.

ben de usmle calisacagim nasil calisalim hangi kaynaklar

sadece soru mu cozelim yoksa konu falan da calisalim mi?

Ne zaman girsek uygun olur? siz ne dusunuyorsunuz

Hocam bana geri donus yaparsaniz cok mutlu olurum.

#2899165  gönderen anece55
 22.05.2014 - 20:39:37
Ben de varim!!!!!!!!

Re:

#2900103  gönderen kofti
 23.05.2014 - 03:34:29
ben de tusu halledince her şeyi unutmadan usmle'yi de vereyim diye düşündüm ama sınav başvurusu ve tarih alma uzun sürüyor galiba.onu bir an önce halletmek gerekebilir yoksa işe başlamız oluruz bize geri döndükleri tarihte.
başvurunun ayrıntılarıı öğrenen olursa paylaşırsa güzel olur, ben de öğrendiğimi yazarım.

#2900173  gönderen anece55
 23.05.2014 - 08:37:11
Hangi kaynaklari nereden nasil temin edebiliriz?yardimci olursaniz cok sevinirim.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#2903241  gönderen superBULUT
 25.05.2014 - 14:56:05
anece55 yazdı:Hangi kaynaklari nereden nasil temin edebiliriz?yardimci olursaniz cok sevinirim.
PDF olarak kaynakları internetten bulabilirsiniz.
Kaplan serisi
high-yield
the big picture vb. kitaplar ideal
bir de first aid var oda çok iyi diyorlar
amazondan kitabın ismini bulup googlelamak yeterli
Kullanıcı avatarı

Re: usmle

#2907978  gönderen muhalifbalik
 30.05.2014 - 02:38:07
longur yazdı:nisan tusuna girdim ben de. rahat bir bolum kazandim.

ben de usmle calisacagim nasil calisalim hangi kaynaklar

sadece soru mu cozelim yoksa konu falan da calisalim mi?

Ne zaman girsek uygun olur? siz ne dusunuyorsunuz

Hocam bana geri donus yaparsaniz cok mutlu olurum.

kusura bakmayın görmedim alıntı yapmadığınız için.şu an için first aid in konu kitabını alın biraz bakın derim.konuya biraz aşinalık kazanın.soru için de usmleworld tavsiye ediliyor.ama tus gibi soru kitabı formatında kaliteli soru kitabı pek yok.usmleworld a üye olup soru bankası alıyosunuz online olarak
Kullanıcı avatarı

Re:

#2907979  gönderen muhalifbalik
 30.05.2014 - 02:44:15
kofti yazdı:ben de tusu halledince her şeyi unutmadan usmle'yi de vereyim diye düşündüm ama sınav başvurusu ve tarih alma uzun sürüyor galiba.onu bir an önce halletmek gerekebilir yoksa işe başlamız oluruz bize geri döndükleri tarihte.
başvurunun ayrıntılarıı öğrenen olursa paylaşırsa güzel olur, ben de öğrendiğimi yazarım.
yoo aslında ecfmg nin sitesinde çat çat formları dolduruyosunuz.sonra sana formlar veriyolar onları indiriyosun.okulda bi görevliye imzalatıyosun(detaylar usmer in sitesinde de var usmleforum da da) 1 hafta içinde falan dönü yapıyolar sana istersen en yakındaki 3 aylık bi döneme gün alırsın.benim bu ilk sınav için param çıkışmadı açıkçası.bayaaaa pahalı bi sınav.o yüzden maaşa geçmeyi bekliyorum.ama çalışmayı bırakmadım.zaten önemli olan sınava bi gireyim değil yüksek puan almalıyım ilkinde düşüncesi.çünkü barajı aştın mı sınav puanın ne kadar düşük olursa olsun değişmiyor puanın