Cumartesi , Ağustos 17 2019
usmle hakkinda genel bilgi paylasim bolumu...

Re: usmle step1 çalışma arkadaşı

#2874495  gönderen dada
 06.05.2014 - 19:30:57
Millet babanızın parası varsa basın gidin amerikaya, orada kalın, Türk bir hocanın yanında takılın, klinik gözlem araştırma vs. yapın, bu arada sınavlara orada girin. Textbook learning english durumunuzu spoken english proficiency hale getirin. Bağlantılar kurun. Yoksa burada yapacağınız çabaların sonucunda elinizde sadece misafirlerinize göstermekten öteye geçmeyen ecfmg sertifikanızdan başka bir şey olmaz. Harcayacağınız onbinin üstündeki dolarda cabası. Moralinizi bozmak istemem ama parası olmayan bu işlere hiç girişmesin. Yada çok sağlam bir sponsor bulsun. Bunun vize problemi, kültür şoku vsde tuzu biberi. NOT: ecfmg sertifikam var. 2002 mezunuyum. 2012 yılında sertifika aldım. kbb uzmanıyım. Keşke bu sertifikayı almak için uğraşacağıma tusta biyokimyaya girecek puanı almaya uğraşsaymışım. Sertifika alındıktan sonrada bir asistanlık programına girmek için dünyanın parasını amerikalı kan emici programlara bayılıyorsunuz, sizi programlarına uygun görecekler ve görüşmeye çağıracaklar, gidip görüşeceksiniz, uçak parası otel parası vs. hadi görüştünüz kesin sizi programlarına asistan olarak kabul edeceklerinin garantisi yok, onca masrafa rağmen hala ortada kalabilirsiniz. Binlerce amerikalı karayiplerdeki tıp okullarında tıp fakültesi bitiriyor, bitirmek üzere ve 2015 yılında bu amerikalı vize problemi olmayan ingilizce problemi olmayan adaylar asistanlık programlarının çoğunu kapatacak. Bu arada green cardla amerikaya gelmiş veya araştırma amacıyla amerikadaki üniversitelerde bulunan kendi ülkesinde doçent prof olan ve amerika rüyasına kapılmış ve sınavları vermiş yüzlerce insan var, eşleşmeye 4. hatta 5 kez katılmış ama bir türlü bir asistanlık programına yerleşememiş insan var. Sonuçta kapitalist amerikada nefes almak bile parayla, kimsenin moralini bozmak istemiyorum ama ben denedim gördüm ve beyhude olduğuna karar verdim.

#2874509  gönderen dada
 06.05.2014 - 19:36:50
drperitus yazdı:arkadaslar ingilizceniz ust duzeyde arayin bulun google da usmerle sinirli kalmayin yabanci forumlar daha net ve guvenilir bilgiler elde edebilirsiniz.
www.usmleforum.com sitesini öneririm. Yaşanmış tecrübeler mevcut.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#2874576  gönderen JustAnotherKinase
 06.05.2014 - 20:26:47
dada yazdı:Millet babanızın parası varsa basın gidin amerikaya, orada kalın, Türk bir hocanın yanında takılın, klinik gözlem araştırma vs. yapın, bu arada sınavlara orada girin. Textbook learning english durumunuzu spoken english proficiency hale getirin. Bağlantılar kurun. Yoksa burada yapacağınız çabaların sonucunda elinizde sadece misafirlerinize göstermekten öteye geçmeyen ecfmg sertifikanızdan başka bir şey olmaz. Harcayacağınız onbinin üstündeki dolarda cabası. Moralinizi bozmak istemem ama parası olmayan bu işlere hiç girişmesin. Yada çok sağlam bir sponsor bulsun. Bunun vize problemi, kültür şoku vsde tuzu biberi. NOT: ecfmg sertifikam var. 2002 mezunuyum. 2012 yılında sertifika aldım. kbb uzmanıyım. Keşke bu sertifikayı almak için uğraşacağıma tusta biyokimyaya girecek puanı almaya uğraşsaymışım. Sertifika alındıktan sonrada bir asistanlık programına girmek için dünyanın parasını amerikalı kan emici programlara bayılıyorsunuz, sizi programlarına uygun görecekler ve görüşmeye çağıracaklar, gidip görüşeceksiniz, uçak parası otel parası vs. hadi görüştünüz kesin sizi programlarına asistan olarak kabul edeceklerinin garantisi yok, onca masrafa rağmen hala ortada kalabilirsiniz. Binlerce amerikalı karayiplerdeki tıp okullarında tıp fakültesi bitiriyor, bitirmek üzere ve 2015 yılında bu amerikalı vize problemi olmayan ingilizce problemi olmayan adaylar asistanlık programlarının çoğunu kapatacak. Bu arada green cardla amerikaya gelmiş veya araştırma amacıyla amerikadaki üniversitelerde bulunan kendi ülkesinde doçent prof olan ve amerika rüyasına kapılmış ve sınavları vermiş yüzlerce insan var, eşleşmeye 4. hatta 5 kez katılmış ama bir türlü bir asistanlık programına yerleşememiş insan var. Sonuçta kapitalist amerikada nefes almak bile parayla, kimsenin moralini bozmak istemiyorum ama ben denedim gördüm ve beyhude olduğuna karar verdim.
Bazen sadece kazanmak istersin.. Negatif konuşmuşsun baya, bence amerikaya eğlence maksadıyla nasıl olsa bir defa gitmeyi planlayan birisinin ekstra kaybı çok fazla olmaz.

Re:

#2874578  gönderen dada
 06.05.2014 - 20:27:54
Re:No Match in 2015 for IMG: HARDCORE FACTS
studentdr99 - 05/06/14 13:25

1} American Medical School enrolment data - "2010"

Table 6: Total enrolment (MD + DO) = 23,494
https://www.aamc.org/download/124780/da ... 10.pdf.pdf

2} American Medical School enrolment data - "2011"

Table 4:Total enrolment (MD + DO) = 24,857
https://www.aamc.org/download/281126/da ... nt2012.pdf

3} American Medical School enrolment data - "2012"

Table 3:Total enrolment (MD + DO) = 25,321.
https://members.aamc.org/eweb/upload/12 ... ey2013.pdf

4} Total PGY 1 seats offered in 2014 Match = 26,678

See Table 3:
http://www.nrmp.org/wp-content/uploads/ ... -FINAL.pdf

Do all calculations yourself.
I am sorry!

#2874592  gönderen dada
 06.05.2014 - 20:38:57
JustAnotherKinase yazdı:
dada yazdı:Millet babanızın parası varsa basın gidin amerikaya, orada kalın, Türk bir hocanın yanında takılın, klinik gözlem araştırma vs. yapın, bu arada sınavlara orada girin. Textbook learning english durumunuzu spoken english proficiency hale getirin. Bağlantılar kurun. Yoksa burada yapacağınız çabaların sonucunda elinizde sadece misafirlerinize göstermekten öteye geçmeyen ecfmg sertifikanızdan başka bir şey olmaz. Harcayacağınız onbinin üstündeki dolarda cabası. Moralinizi bozmak istemem ama parası olmayan bu işlere hiç girişmesin. Yada çok sağlam bir sponsor bulsun. Bunun vize problemi, kültür şoku vsde tuzu biberi. NOT: ecfmg sertifikam var. 2002 mezunuyum. 2012 yılında sertifika aldım. kbb uzmanıyım. Keşke bu sertifikayı almak için uğraşacağıma tusta biyokimyaya girecek puanı almaya uğraşsaymışım. Sertifika alındıktan sonrada bir asistanlık programına girmek için dünyanın parasını amerikalı kan emici programlara bayılıyorsunuz, sizi programlarına uygun görecekler ve görüşmeye çağıracaklar, gidip görüşeceksiniz, uçak parası otel parası vs. hadi görüştünüz kesin sizi programlarına asistan olarak kabul edeceklerinin garantisi yok, onca masrafa rağmen hala ortada kalabilirsiniz. Binlerce amerikalı karayiplerdeki tıp okullarında tıp fakültesi bitiriyor, bitirmek üzere ve 2015 yılında bu amerikalı vize problemi olmayan ingilizce problemi olmayan adaylar asistanlık programlarının çoğunu kapatacak. Bu arada green cardla amerikaya gelmiş veya araştırma amacıyla amerikadaki üniversitelerde bulunan kendi ülkesinde doçent prof olan ve amerika rüyasına kapılmış ve sınavları vermiş yüzlerce insan var, eşleşmeye 4. hatta 5 kez katılmış ama bir türlü bir asistanlık programına yerleşememiş insan var. Sonuçta kapitalist amerikada nefes almak bile parayla, kimsenin moralini bozmak istemiyorum ama ben denedim gördüm ve beyhude olduğuna karar verdim.
Bazen sadece kazanmak istersin.. Negatif konuşmuşsun baya, bence amerikaya eğlence maksadıyla nasıl olsa bir defa gitmeyi planlayan birisinin ekstra kaybı çok fazla olmaz.
Onca para harcadım, zaman harcadım sonunda sertifikayı aldım, belki bu işlere girmeseydim içinde hep bir uhte olarak kalacaktı, bu işe başlarken insanların bilmediği o kadar çok şey var ki, sonradan farkına varıyorsun ve bu tecrübe çok pahalıya patlıyor. Sırf bu yüzden açıkça kendi başımdan geçenleri anlatma ihtiyacı duydum. Tabii ki bu işi başaran insanlarda var, yok değil ama onları ayıran şey hem planlı hem mantıklı hem de biraz şanslı olmalarıdır. Bu işlere kalkışırken tıp fakültesi bitirmiş olmanın verdiği güçlü egoyla hareket etmek yerine iyice araştırmak gerekiyor.
Kullanıcı avatarı

#2874630  gönderen ferhatdr
 06.05.2014 - 21:10:48
dada yazdı:
JustAnotherKinase yazdı:
Onca para harcadım, zaman harcadım sonunda sertifikayı aldım, belki bu işlere girmeseydim içinde hep bir uhte olarak kalacaktı, bu işe başlarken insanların bilmediği o kadar çok şey var ki, sonradan farkına varıyorsun ve bu tecrübe çok pahalıya patlıyor. Sırf bu yüzden açıkça kendi başımdan geçenleri anlatma ihtiyacı duydum. Tabii ki bu işi başaran insanlarda var, yok değil ama onları ayıran şey hem planlı hem mantıklı hem de biraz şanslı olmalarıdır. Bu işlere kalkışırken tıp fakültesi bitirmiş olmanın verdiği güçlü egoyla hareket etmek yerine iyice araştırmak gerekiyor.
Hocam matchlerin bölüm bölüm oranı var mı elinizde?

#2874639  gönderen dada
 06.05.2014 - 21:22:32
ferhatdr yazdı:
dada yazdı:
JustAnotherKinase yazdı: Bazen sadece kazanmak istersin.. Negatif konuşmuşsun baya, bence amerikaya eğlence maksadıyla nasıl olsa bir defa gitmeyi planlayan birisinin ekstra kaybı çok fazla olmaz.
internet nrmp match data diye aratırsan ulaşabilirsin. linkte veriyim http://www.ecfmg.org/resources/NRMP-ECF ... s-2014.pdf
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#2874648  gönderen ferhatdr
 06.05.2014 - 21:30:25
dada yazdı:
ferhatdr yazdı:
dada yazdı: Onca para harcadım, zaman harcadım sonunda sertifikayı aldım, belki bu işlere girmeseydim içinde hep bir uhte olarak kalacaktı, bu işe başlarken insanların bilmediği o kadar çok şey var ki, sonradan farkına varıyorsun ve bu tecrübe çok pahalıya patlıyor. Sırf bu yüzden açıkça kendi başımdan geçenleri anlatma ihtiyacı duydum. Tabii ki bu işi başaran insanlarda var, yok değil ama onları ayıran şey hem planlı hem mantıklı hem de biraz şanslı olmalarıdır. Bu işlere kalkışırken tıp fakültesi bitirmiş olmanın verdiği güçlü egoyla hareket etmek yerine iyice araştırmak gerekiyor.
internet nrmp match data diye aratırsan ulaşabilirsin. linkte veriyim http://www.ecfmg.org/resources/NRMP-ECF ... s-2014.pdf
Observership için gittiniz mi peki? Nereler uygundur yer olarak? Ben step 2 ye girecegim 2 ay sonra.Hemen sonrasinda observershiplik düşünüyorum ama yer konusu kafami kurcaliyor.

#2874711  gönderen dada
 06.05.2014 - 22:01:44
Hangi branşı düşünüyorsan o branşta amerikada olan hocalarla özellikle Türkiyeden gitmiş olanlarla yazışmanı ve gözlemci olarak gitmeni öneririm.
Kullanıcı avatarı

#2874749  gönderen muhalifbalik
 06.05.2014 - 22:14:38
drzkt yazdı:şimdi usmle için çalışmaya karar verdim.bana destek,moral verecek ve özellikle asistanlık başlayınca iş güç borç derken usmle amacımı unutturmayacak bir çalışma arkadaşı arıyorum.
Selam, ben de önce tusu hallettim fakat Türkiyede yaşamayı istemiyorum, mesaj atar mısınız[/quote]
Slm bende istifa edip 2.kez tuşa girmiş olan biri olark bu süreçte hep aklmdaydı,biraz araaştrdm hatta başvuru için bişyler biliyrm ama tercih süreci tamamlansa daha hevesle yapacağm benmde üds m 90 dı 3,5 ay ingilterede staj yaptm..ama step1-2 için dil önemli tabi ama şu first aid ve kaplanın soru bankalarını bitirmek gerekir,açıkcası bende fikrn çok değişmezse KBB yazacğm için asistanlkta nasl olr diye düşünyrdm aynı amaç için aynı zamn ve yerdn başlayn bir çalşma grubu süper olur,her türlü bilgi alşvrşi yaparız.takipcnzm,iletişimde kalalım arkadaşlar:)[/quote]

ooo çok iyi oldu bu.tamam bu başlık kalsın.birbirimize sorularımızı ister burdan ister özelden atalım.pazartesiye kadar ben kaynaklar konusunda bilgi edinmeye ve kaynakları edinmeye çalışıcam.gazamız mübarek olsun.usmer den falann bilgi edinebiliriz bu arada
Kullanıcı avatarı

#2874751  gönderen ferhatdr
 06.05.2014 - 22:15:05
dada yazdı:Hangi branşı düşünüyorsan o branşta amerikada olan hocalarla özellikle Türkiyeden gitmiş olanlarla yazışmanı ve gözlemci olarak gitmeni öneririm.
Anlıyorum hocam.Bilgi verdiğiniz için teşekkür ederim
Kullanıcı avatarı

#2874762  gönderen muhalifbalik
 06.05.2014 - 22:19:58
dada yazdı:
JustAnotherKinase yazdı:
haklısın.peki benim bu steplerin tamamını geçmem hiç mi işime yaramaz asistanlık boyunca? mesela bi yere kendi alanımla ilgili gözlemci olarak gitmek istesem? ya da güçlü tavsiye mektupları almam? ben diğerlerini bilmiyorum ama içimde ukte kalmasını istemiyorum.bi de tus bilgileri geçmeden yapılması gerekeni hızlıca yapmak lazım diye düşündüm.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#2874864  gönderen dada
 06.05.2014 - 23:04:09
muhalifbalik yazdı:
dada yazdı:
JustAnotherKinase yazdı: Bazen sadece kazanmak istersin.. Negatif konuşmuşsun baya, bence amerikaya eğlence maksadıyla nasıl olsa bir defa gitmeyi planlayan birisinin ekstra kaybı çok fazla olmaz.
haklısın.peki benim bu steplerin tamamını geçmem hiç mi işime yaramaz asistanlık boyunca? mesela bi yere kendi alanımla ilgili gözlemci olarak gitmek istesem? ya da güçlü tavsiye mektupları almam? ben diğerlerini bilmiyorum ama içimde ukte kalmasını istemiyorum.bi de tus bilgileri geçmeden yapılması gerekeni hızlıca yapmak lazım diye düşündüm.
Geleceğin için yapacağın en büyük yatırım olur. Ama sırf sertifikayı orada uzmanlık yapmak için almayı amaçlamaktansa, oranın nimetlerinden faydalanabilmek için bir araç olarak düşünmeni tavsiye ederim.
Kullanıcı avatarı

#2874882  gönderen muhalifbalik
 06.05.2014 - 23:11:40
dada yazdı:
muhalifbalik yazdı:
dada yazdı: Onca para harcadım, zaman harcadım sonunda sertifikayı aldım, belki bu işlere girmeseydim içinde hep bir uhte olarak kalacaktı, bu işe başlarken insanların bilmediği o kadar çok şey var ki, sonradan farkına varıyorsun ve bu tecrübe çok pahalıya patlıyor. Sırf bu yüzden açıkça kendi başımdan geçenleri anlatma ihtiyacı duydum. Tabii ki bu işi başaran insanlarda var, yok değil ama onları ayıran şey hem planlı hem mantıklı hem de biraz şanslı olmalarıdır. Bu işlere kalkışırken tıp fakültesi bitirmiş olmanın verdiği güçlü egoyla hareket etmek yerine iyice araştırmak gerekiyor.
Geleceğin için yapacağın en büyük yatırım olur. Ama sırf sertifikayı orada uzmanlık yapmak için almayı amaçlamaktansa, oranın nimetlerinden faydalanabilmek için bir araç olarak düşünmeni tavsiye ederim.
valla ilk yazından sonra major depresyona girmiştim ama bu iyi geldi.ama anladım sen diyosun ki realistik hedeflerinin olsun

#2874899  gönderen dada
 06.05.2014 - 23:18:59
muhalifbalik yazdı:
dada yazdı:
muhalifbalik yazdı: haklısın.peki benim bu steplerin tamamını geçmem hiç mi işime yaramaz asistanlık boyunca? mesela bi yere kendi alanımla ilgili gözlemci olarak gitmek istesem? ya da güçlü tavsiye mektupları almam? ben diğerlerini bilmiyorum ama içimde ukte kalmasını istemiyorum.bi de tus bilgileri geçmeden yapılması gerekeni hızlıca yapmak lazım diye düşündüm.
valla ilk yazından sonra major depresyona girmiştim ama bu iyi geldi.ama anladım sen diyosun ki realistik hedeflerinin olsun
Kardeş kbbyi kendi ülkesinde tamamlamış uzmanlara kafatabanı cerrahisi yandal eğitimi veriyorlar. İlgim olsa bu iş için uğraşırdım ama bu zamana kadar hiç ilgimin olmadığı konuyu onlara ilgiliymişim gibi yutturmak zor. Adamalr ne yazın var, bu konuyla ilgili hangi hocayla çalışman var diye sorarlar. Bak sana linki veriyim No us residency required yazıyor. http://www.nasbs.org/nasbs-skull-base-f ... ellowship/