Salı , Ağustos 20 2019
usmle hakkinda genel bilgi paylasim bolumu...
Kullanıcı avatarı

USMLE diploma tercümesi -demoralize oldum :(

#2841411  gönderen ferhatdr
 11.04.2014 - 23:55:43
Step 2 CK' ya başvurdum. Diploma fotokopisini istiyorlardi.Ingilizceyse direk yolluyosun degilse cevirisini yaptirip yolluyosun.Benim diplomanin önü Ingilizce arkası Türkçe. Ingilizce tarafını renkli fotokopi cektirip yolladim.Kabul etmemisler.Napmam gerek akıl verebilecek olan var mı ya da başına böyle bir şey gelen?
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

Re: USMLE diploma tercümesi -demoralize oldum :(

#2841577  gönderen ferhatdr
 12.04.2014 - 11:30:36
bluesboy84 yazdı:Sen anladığım kadarıyla yeni mezunsun. Önceki sınavı fakültedeyken almışsın. Diplomayı bir daha tercüme ettirip yollanyacaksın. Kabul ederler merak etme
Hocam basvuran bir arkadaşı aradim.O da ret yemiş ve ECFMG yi aramış. Az sayida Türkçe kelime var diplomada.Onlari anlayamadiklari icin reddetmisler.Cevirisini yaptırıp noterde onaylatmak gerekiyormuş. Direk notere gitsem anlaşmalı olduğu yerde çeviri yaparlar heralde. Hem cevirmene hem notere gitmeye gerek yok sanırım. Degil mi?
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

Re: USMLE diploma tercümesi -demoralize oldum :(

#2841624  gönderen ferhatdr
 12.04.2014 - 12:34:28
tobirama yazdı:
Kendi mesajını tekrar okuyup nerde hata yaptığını anlamaya çalışır mısın?
Abicim hata yaptığımı düşündüğüm şeyi paylastim.Sadece bu yoldan gecen biri varsa fikrini almak istedim ekstradan.Hacettepe Cerrahpasa ya da Marmarali.Diplomasi ingilizce olan biri.
Şimdi neden başlığımı işgal ettigini düşünmeye baslarsan memnun olurum.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009