Çarşamba , Eylül 18 2019
mecburi hizmet istifa, es durumu atamalari ve yeniden atanacaklar icin genel paylasim platformu...

Re: bakanlığın sitesindeki KURA ÇEŞİTLERİ

#1286207  gönderen koc1982
 06.05.2011 - 03:01:37
arkadaşlar iki sorum olacak;

1- 2010 2.dönem açıktan atama kurasına başvurdum lakin bakaya olduğum için atandığım yere gidemedim (evraklarını bile gönderme dediler bakanlıktan). bu durumda ben, 2011 2.dönem(yeni açılan) açıktan atama kurasına başvuralbilir miyim?

2- bakaya durumu nedeniyle (bu durum şimdi ortadan kalktı) atandığım yere gidemedim. bunu bildiren bir belge de verilmedi bana. istifalı mı sayılıyorum yani istifa haklarımda bir eksilme durumu var mı ?

şimdiden teşekkurler.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#1286793  gönderen sculptrice
 06.05.2011 - 21:31:11
koc1982 yazdı:arkadaşlar iki sorum olacak;

1- 2010 2.dönem açıktan atama kurasına başvurdum lakin bakaya olduğum için atandığım yere gidemedim (evraklarını bile gönderme dediler bakanlıktan). bu durumda ben, 2011 2.dönem(yeni açılan) açıktan atama kurasına başvuralbilir miyim?

2- bakaya durumu nedeniyle (bu durum şimdi ortadan kalktı) atandığım yere gidemedim. bunu bildiren bir belge de verilmedi bana. istifalı mı sayılıyorum yani istifa haklarımda bir eksilme durumu var mı ?

şimdiden teşekkurler.
durumun ne?
istifalı mısın yoksa zorunluyu bıtırdın mı

#1286822  gönderen drcomte
 06.05.2011 - 21:47:48
selam arkadaşlar.. ben de zorunlumun son ayındayım.. bitince kurum içi atamaya başvurmayı düşünüyorum. şu an söz konusu olan atama açıktan atama olarak adlandırılıyor. yani kurum içi atamadan farklı bir şey değil mi? ben zorunlum bitince kurum içi atamayı beklemeliyim değil mi yoksa açıktan atamaya da başvurabilir miym? bilgiler için tşkler..

#1287044  gönderen koc1982
 07.05.2011 - 01:38:00
sculptrice yazdı:
koc1982 yazdı:arkadaşlar iki sorum olacak;

şimdiden teşekkurler.
durumun ne?
istifalı mısın yoksa zorunluyu bıtırdın mı
istifalıyım
16 haziran 2010'da çekilen açıktan atama kurasına başvurmuştum ve tercih ettiğim yer gelmişti. lakin bakaya olduğum için başvurum kabul edilmedi. bu nedenle şimdiki açıktan atama kurasına katılmam için 1 yıl geçmesi gerekiyor. ama iki kura arasında, 1 yıldan az bir süre var. yani henüz bir yılımı tamamlamadım. 10 gunluk bir fark var tamamlanması için. bakanlığı da aradım bilen yok :)
Kullanıcı avatarı

#1305461  gönderen extreme99
 27.05.2011 - 15:52:15
Arkadarşlar bende DHY den istifa verdim ve cezam doldu tekrar DHY ye başvurmak istiyorum yanlız dikkatimi çeken bişey oldu bu PBS sistemine girince: orda tercihleri yaparken bir kutucuk var genel kurraya katılmak istemiyorum diye ve opsiyonel bırakılmış. sorum şu: eğer genel kurraya katılmak istemiyorum desrsem 5 tercihimde gelmediğinde beni bir sonraki kurraya mı bırakıyor yada ne yapıyor??? yardımcı olursanız çok sevinirim!!
Kullanıcı avatarı

#1305691  gönderen mepppp
 27.05.2011 - 18:07:37
extreme99 yazdı:Arkadarşlar bende DHY den istifa verdim ve cezam doldu tekrar DHY ye başvurmak istiyorum yanlız dikkatimi çeken bişey oldu bu PBS sistemine girince: orda tercihleri yaparken bir kutucuk var genel kurraya katılmak istemiyorum diye ve opsiyonel bırakılmış. sorum şu: eğer genel kurraya katılmak istemiyorum desrsem 5 tercihimde gelmediğinde beni bir sonraki kurraya mı bırakıyor yada ne yapıyor??? yardımcı olursanız çok sevinirim!!
Öyle bir kutucuk hiç görmemiştim, DHY kuralarında olduğuna emin misiniz, açıktan atama veya kurum içi atama başvurularında olabilir de DHY kuralarında olması pek mantıklı gelmedi.Zaten DHY'de katılan kişi sayısı kadar kadro açılır ve tamamına yerleştirme yapılır.
Printscreen ile görüntü alıp paint ile kaydedip, imageshack ile siteye yükleyebilirseniz daha fazla yardımcı olunabilir.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#1617258  gönderen bekaroglu61
 23.02.2012 - 02:02:55
istifa sonrası sürenin ne zaman dolduğunu nerden öğrenebiliriz
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#2836430  gönderen sailornur
 04.04.2014 - 19:44:35
selamlar.
bu konunun başındaki süreç ve bilgiler hala geçerli midir, yakın zamanda dilekçeyle mecburiye başvurmuş biri vardır belki diye soruyorum, tabi ki sağlık bak'ı aramak sonraki işim olacak...saygılar :)

istifa

#3357608  gönderen fikretsalik
 04.11.2015 - 00:45:38
selamlar. 65dhy ile anestezi uzmanı olarak 43.madde ile karaman ermeneke atandım. muhtemelen başlayıp istifa edeceğim. kafama takılanlar:
1)başlamadan istifa etsem ne zaman atamaya başvurabilirim?
2)başlayıp istifa etsem ne zaman atamaya başvurabilirim?
3)başlar başlamaz istifa edebiliyor muyum? süreç ne kadar sürüyor?
4)dhy bitmeden istifa edenler hangi atamaya başvuracak? tekrar dhy ye mi başvuracağım?
cevap veren olursa sevinirim

Re: istifa

#3598234  gönderen grki
 01.07.2016 - 16:04:07
T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI
YÖNETİM HİZMETLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜNE

.... tarihinde ...... Fakültesi'nden ....... Diploma No'su ile mezun oldum. ....Dönem devlet hizmet yükümlüsü olarak ............... Hastanesi'ne atandım.Görevime hiç başlamadım.İşe başlamayanların atamaları iptal edilir ve 1 yıl süreyle devlet memuru olarak istihdam edilemezler hükmü gereğince mevcut süreyi doldurdum. .... DHY'de yeniden Devlet hizmet yükümlüsü olarak memuriyete atanmak istiyorum.Gereğini arz ederim.

TARİH:
AD SOYAD
İMZA

Adres:
Diploma No:
Diploma Tescil No:
Ünvan:

GÖNDERİLECEK ADRES:Sağlık Bakanlığı Genel Evrak Şubesi Mithatpaşa Cad. No:3 06434 Sıhhiye/ANKARA