Perşembe , Eylül 19 2019
mecburi hizmet istifa, es durumu atamalari ve yeniden atanacaklar icin genel paylasim platformu...
Kullanıcı avatarı

bakanlığın sitesindeki KURA ÇEŞİTLERİ

#1285758  gönderen sculptrice
 05.05.2011 - 16:29:22
merhabalar
personel.saglik.gov.tr 'ye baktıgınızda bir çok kura çeşidi olduğunu görüyoruz ve bunlar biraz karmaşık.

başlıklara toplamak ve bırkac sey sormak ıstedım
(cevapları da ekledim)

1) DHY
2) Açıktan atama
3) İstifa sonrası yeniden atama
...
diye gidiyor. sözleşmeli personel atamalarından eş durumuna kadar.. diğer başlık bilgileri daha net.

hemen hepsine başlangıçta
a) ''pbs üzerinden'' başvuru yapmak,
b)bununla beraber kendi imzamız olan başvuru kağıdını notere onaylatıp bakanlığa kargolamak gerekiyor.

1) DHY
-mezun olduktan sonra unıversıtenın ısmımızı yollamasıyla ılk olarak buna giriliyor
-dikkat ilk zorunludan hemen istifa ettiyseniz pbs vs ile uğraşmadan sağlık bakanlığına aşağıdaki dilekçe ile başvurucaksınız. yanı okulun ılke seferınde sızın ıcın yaptıgınız sımdı sız dılekceyle yapacaksınız. dilekçe son tarıhleri ''ilan metni''nde yazıyor.
-şu anda 39.dhy başlamış
-38e baktıgımızda münhal kadroları çok
mepppp yazdı: -Mecburisini bitirmeyenler 39.,40.,41. DHY 'ye başvurabilirler.
-Mecburisini bitirmeyenler eski görev yerlerine gitmezler, yeniden tercih yapıp atanırlar
-Mecburi bitince de Kurum içi naklen atamaya başvurup başka yere tayin isteyebilirler.

-doktorları ilgilendiren tek kura Mazeret kuralarıdır ki sağlık ve iş durumu mazeretleri geçerlidir sadece.

2) Açıktan atama
-diğer adıyla: 2011 2.yarı atamaları
-buna başvuranlarzorunlu hizmeti bitirmiş olanlar, uzmanlar
-en yakın kura başvurusu 13 mayısa kadar.
-münhal kadro sayısı az.

3) İstifa sonrası yeniden atama
-diğer adıyla: 2011 Yılı 1. Dönem İstifa Sonrası Yeniden Atama Kurası
-bunun münhal kadrolarına baktıgımızda ebe, dişçi, soför vs olduğunu görüyoruz. dr yok.

bunun dışında
1-İL sağlık müdürlüğünün hiçbir şekilde net bilgisi yok. her memur farklı sey soyluyor.ya da bakanlıga yonlendırıyorlar.
2-sağlık bakanlıgı sıtesınde bır suru telefon numarası vermıs. ancak kımse kesınlıkle açmıyor. ulasılacak bır maıl adresı de koymamışlar.

sorum şu:
istifa etmiş biri 6 aylık cezası bittiğinde 2 durumla karşılasacaktır
1-eski memurluğunda asaleti sağlanmışsa (yani 1 yıldan fazla çalışıp öyle ıstıfa etmışse) eski görevine/benzerine eski çalıştığı bölgeden başlayabılır. bu nasıl hangı dılekceyle yapılır. dılekcede basitce eskı gorevıme donmek ıstıyorum dense bıle o gorevın ya da bölgenın dolu olma ıhtımalı var. bu durumda yıne bır kuraya gırecek mı? gırecekse hangı kuraya girecek?
mepppp yazdı: -Mecburisini bitirmeyenler DHY 'ye başvurabilirler.
-Mecburi bitince de Kurum içi naklen atamaya başvurup başka yere tayin isteyebilirler.
-doktorları ilgilendiren tek kura Mazeret kuralarıdır ki sağlık ve iş durumu mazeretleri geçerlidir sadece.

2- istifa etmiş kişi asaleti sağlanmadan erkenden istifa etmişse de bir kuraya girmek zorunda. o kura yukarıdakılerden hangısı?
mepppp yazdı: Sağlık bakanlığı personel Genel Müdürlüğüne

../../.... tarihinde ......................... Üniversitesi Tıp Fakültesinden ............. Diploma Nosu ile mezun oldum. ........ Dönem devlet hizmeti yükümlüsü olarak .....................................................'a atandım. ../../.... tarihinde görevime başladım. ../../.... tarihinde de usulüne uygun olarak görevimden istifa ettim.Memuriyetten istifa edenlerin 6 (Altı) ay memurluğa alınmaz hükmü gereğince ../../.. tarihinde mevcut süreyi doldurdum. 39.DHY'de yeniden Devlet hizmeti yükümlüsü olarak memuriyete atanmak istiyorum.Gereğini arz ederim.

Adres:............................... ../../.....
......................................... Ad:
Tel:.................... Soyad:
Diploma No:
Diploma Tescil No:
TC No:
Ünvan:
İmza:

Adres olarak şöyle yazın:
T.C. Sağlık Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü
Pratisyen Doktor Atama Şube Müdürlüğü
Mithatpasa Cad.No:3 C Blok, 06434 Sihhiye/Ankara
önce isim listesine bu dilekçeyle girin sonraki işlemler pbs ve gerekli evrakları tamamlamak.
mepppp yazdı:pbs1 ile pbs2'nin farkı yok.Yoğunluğu azaltmak için 2 srver çalışıyor sadece.

PBS'ten mecburiye katılamazsın.
MEcburi duyurusu yapılır, yeni mezunsan okulun evraklarını göndermiştir, istifalıysan dilekçe yazıp bakanlık personel genel müdürlüğüne yollarsın(mithatpaşa cad. no3 sıhhiye/ankara)

İlanda belirtilen günden sonraki pazartesi isim listesi yayınlanır, 39.dhy katılacaklar listesi.
İşte listede adı olanlar kadrolar açıklandığı gün PBS' girip tercihlerini işaretler, yazdırır ve kargoyla bakanlığa yollar.

Bir süre sonrada kuralar çekilir, genelde 12 gün sonra da tebligat yayınlanır.Tebligattan sonra PBS'te bilgilerini girerken yazdığı adres ile aynı yere atananlar ertesi gün farklı yere atananlar 15 gün içerisinde başlangıç yapmak zorundadırlar.
atama sonrasında gereken evraklar:
http://personel.saglik.gov.tr/atamalard ... 53-46.html
bu linkte yazılmış.

-sağlık raporu (akıl sağlığı vs için)- sağlık ocağı tsm'den..
-sabıka kaydı -adliyeden (dikkat 2011de tum adlıyelerın yerlerı degısıyor)
-noter tasdikli nufus cüzdan sureti -noterden
-ya da vukuatlı nufus kayıt örneği - bu aılenızın kardeslerınızın fln yazdılı bır belge- nufus mudurlugunden alınıyor
-ikametgah- muhtardan
-6 tane 4,5*6lık fotoğraf
-mal bildirim beyannamesi- amacı memurluktan önceki ve sonraki malları karşılaştırıp yolsuzluk yapıp yapılmadığına bakmak. bu noterden fılan alınmıyor internette hazır formları var cıktısını alıp dolduruyorsunuz: http://personel.saglik.gov.tr/mal-bildi ... 32-46.html

daha önce istifa edip dönenler ise eski iş yerlerinden onaylı hizmet cetveli denen belgeyi almak zorundalar. içinde şu bilgiler yazmalı:
- ilk göreve başlama tarihi
-görev+kadro ünvanı branşı
-görev sırasında unvan/branş değişikliği olup olmadığı
-asil memurluğa atandığı tarih
-kadro derecesi
-istifa ettiği ve müstafi sayıldığı tarih
-memuriyet ve diğer hizmet bilgileri.

ayrıca şu da eklenecek:
-noter tasdikli diploma/geçiçi mezuniyet belgesi .

şimdilik bilgilerimiz bunlar. güncellemeye devam edeceğiz

özetle:

8O mezun--okul evrak gonderır--isim listesine girersiniz--pbs/tercih--kura--atamalar--evrak tamamla--işe başla :lol:

:evil: müstafi--sağlık bakanlığına dilekçe ile isim listesine gir--pbs/tercih--kura--atamalar--evraklar--işe başla 8) :evil:
En son sculptrice tarafından 06.05.2011 - 21:28:26 tarihinde düzenlendi, toplamda 5 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı

Re: bakanlığın sitesindeki KURA ÇEŞİTLERİ

#1285764  gönderen sculptrice
 05.05.2011 - 16:32:58
39. DHYnın ılan metnı şu:

Tıp fakültelerinden mezun olan doktorlardan, tıp diploması Personel Genel Müdürlüğüne ve uzmanlık eğitimini tamamlayan uzman tabiplerin uzmanlık belgesi ve uzmanlık belgesi düzenlenmesi için gerekli evrakları Sağlık Eğitimi Genel Müdürlüğüne 06.05.2011 tarihi mesai bitimine kadar ulaşıp tescil işlemleri tamamlananlar 39. Dönem Devlet Hizmeti Yükümlülüğü Kurası’na alınacaklardır.

sağlık eğitimi genel mudurulugu dedıklerı yer neresı:
http://www.saglik.gov.tr/TR/belge/1-195 ... rlugu.html

ikincisi ilanda yazmıyor pbs'den katılıp mı onu kargoyla gonderecegız.
(pbs1 ıle pbs2'nın farkı ne)
http://www.yenipbs.saglik.gov.tr/index.aspx
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#1285769  gönderen mepppp
 05.05.2011 - 16:38:24
Cevap 1: Mecburisini bitirmiş olan veya mecburi yükümlülüğü olmayanlar ilk defa ve yeniden açıktan atama kurasına başvurabilirler.
Cevap 2: Mecburisini bitirmeyenler 39.,40.,41. DHY 'ye başvurabilirler.
Mecburisini bitirmeyenler eski görev yerlerine gitmezler, yeniden tercih yapıp atanırlar başlarlar ve cezalı olarak mecburilerini yaparlar.Mecburi bitince de Kurum içi naklen atamaya başvurup başka yere tayin isteyebilirler.

Bunun dışında doktorları ilgilendiren tek kura Mazeret kuralarıdır ki sağlık ve iş durumu mazeretleri geçerlidir sadece.
Kullanıcı avatarı

#1285774  gönderen drnika
 05.05.2011 - 16:43:18
ben de bir şey sormak istiyorum : örneğin benim eşim 10 yıllık hekim ve şimdi de aile hekimliği yapıyor. benim eşim istanbula tayin yapmak için hangisine başvuracak ?
Kullanıcı avatarı

#1285775  gönderen mepppp
 05.05.2011 - 16:43:35
pbs1 ile pbs2'nin farkı yok.Yoğunluğu azaltmak için 2 srver çalışıyor sadece.

MEcburi duyurusu yapılır, yeni mezunsan okulun evraklarını göndermiştir, istifalıysan dilekçe yazıp bakanlık personel genel müdürlüğüne yollarsın(mithatpaşa cad. no3 sıhhiye/ankara)

İlanda belirtilen günden sonraki pazartesi isim listesi yayınlanır, 39.dhy katılacaklar listesi.
İşte listede adı olanlar kadrolar açıklandığı gün PBS' girip tercihlerini işaretler, yazdırır ve kargoyla bakanlığa yollar.

Bir süre sonrada kuralar çekilir, genelde 12 gün sonra da tebligat yayınlanır.Tebligattan sonra PBS'te bilgilerini girerken yazdığı adres ile aynı yere atananlar ertesi gün farklı yere atananlar 15 gün içerisinde başlangıç yapmak zorundadırlar.
Kullanıcı avatarı

#1285776  gönderen sculptrice
 05.05.2011 - 16:44:43
-Mecburisini bitirmeyenler eski görev yerlerine gitmezler, yeniden tercih yapıp atanırlar

çok teşekkürler bu bilgiler için

peki 39.dhy'de ilan metnınde sözedilen evraklar hangılerı (http://personel.saglik.gov.tr/39-donem- ... 65-26.html burada sadece ılan metnı var)

ve nereye verılecek ankaraya gıdılmese de olur mu. bunları sanırım yanlış arattım ve bulamadım.
Kullanıcı avatarı

#1285777  gönderen mepppp
 05.05.2011 - 16:45:25
drnika yazdı:ben de bir şey sormak istiyorum : örneğin benim eşim 10 yıllık hekim ve şimdi de aile hekimliği yapıyor. benim eşim istanbula tayin yapmak için hangisine başvuracak ?
Mazeret kurasına başvuracak.
Eşlerden kıdemsiz olan kuraya başvurup kıdemlinin yanına gider.
Kıdem: Sağlık müdürü,yardımcısı,başhekim,yardımcısı,uzman hekim,hekim diye gider. İkiside aynı ünvandaysa kim önce çalışmaya başlamış, hizmet puanı yüksekse o kıdemlidir.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#1285778  gönderen sculptrice
 05.05.2011 - 16:47:01
mepppp yazdı:pbs1 ile pbs2'nin farkı yok.Yoğunluğu azaltmak için 2 srver çalışıyor sadece.

şimdi bu ılan metnınde 6 mayısa kadar dıyor ya. 6 mayısa kadar ne yapmak gerekıyor: dilekçemın bakanlıga mı ulaşmış olması gerekıyor?

kusura bakma tek tek soruyorum ama net anlamak ıcın
Kullanıcı avatarı

#1285779  gönderen mepppp
 05.05.2011 - 16:47:01
sculptrice yazdı:

peki 39.dhy'de ilan metnınde sözedilen evraklar hangılerı (http://personel.saglik.gov.tr/39-donem- ... 65-26.html burada sadece ılan metnı var)

ve nereye verılecek ankaraya gıdılmese de olur mu. bunları sanırım yanlış arattım ve bulamadım.
Senin durumun ne?
MEcburiye atandın ama gitmedin ve ceza süren mi doldu, 39'a katılmak için yarına kadar bakanlığa dilekçe mi vermek istiyorsun yani??
Kullanıcı avatarı

#1285780  gönderen sculptrice
 05.05.2011 - 16:47:54
mepppp yazdı:
sculptrice yazdı:

Senin durumun ne?
MEcburiye atandın ama gitmedin ve ceza süren mi doldu yani??
evet mecburıye gıtmıs ama 1 ay sonra ıstıfa etmıs sonra 6 ay cezası gecmıs bırı ıcın sorularım..
Kullanıcı avatarı

#1285783  gönderen mepppp
 05.05.2011 - 16:49:31
Ankarada olan bir arkadaşına senin adına şöyle bir dilekçe yazdırıp bakanlığa götürmesini söylemelisin.
Gitmene gerek yok ama yetişmez yarına kadar bence...

Sağlık bakanlığı personel Genel Müdürlüğüne

../../.... tarihinde ......................... Üniversitesi Tıp Fakültesinden ............. Diploma Nosu ile mezun oldum. ........ Dönem devlet hizmeti yükümlüsü olarak .....................................................'a atandım. ../../.... tarihinde görevime başladım. ../../.... tarihinde de usulüne uygun olarak görevimden istifa ettim.Memuriyetten istifa edenlerin 6 (Altı) ay memurluğa alınmaz hükmü gereğince ../../.. tarihinde mevcut süreyi doldurdum. 39.DHY'de yeniden Devlet hizmeti yükümlüsü olarak memuriyete atanmak istiyorum.Gereğini arz ederim.

Adres:............................... ../../.....
......................................... Ad:
Tel:.................... Soyad:
Diploma No:
Diploma Tescil No:
TC No:
Ünvan:
İmza:

Adres olarak şöyle yazın:
T.C. Sağlık Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü
Pratisyen Doktor Atama Şube Müdürlüğü
Mithatpasa Cad.No:3 C Blok, 06434 Sihhiye/Ankara
Kullanıcı avatarı

#1285786  gönderen drnika
 05.05.2011 - 16:56:28
mepppp yazdı:
drnika yazdı:ben de bir şey sormak istiyorum : örneğin benim eşim 10 yıllık hekim ve şimdi de aile hekimliği yapıyor. benim eşim istanbula tayin yapmak için hangisine başvuracak ?
Kıdem: Sağlık müdürü,yardımcısı,başhekim,yardımcısı,uzman hekim,hekim diye gider. İkiside aynı ünvandaysa kim önce çalışmaya başlamış, hizmet puanı yüksekse o kıdemlidir.
ya aslında şunu sormaya çalışıyorum eşim keyfiyeten bu sene artık istanbula tayin isterse bu durumda hangi kuraya girmelidir??
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#1285790  gönderen mepppp
 05.05.2011 - 17:01:51
drnika yazdı:
mepppp yazdı:
ya aslında şunu sormaya çalışıyorum eşim keyfiyeten bu sene artık istanbula tayin isterse bu durumda hangi kuraya girmelidir??
Eşiniz eş durumu değil keyfi tayin isteyecek yani!!

Öncelikle aile hekimi kadrosuna tayin olmaz.İstanbula pratisyen olarak tayin olur, orada aile hekimliği kadrosu açıldığında ona başvurur,işlemler heryerde aynı zaten.

İstanbula keyfi tayin için Kurum için naklen atamaya başvurur ki bu bir kura değildir.Burada kişiler hizmet puanına göre sıralanır, kimin puanı yüksekse o istediği yere yerleştirilir.Bu şekilde aşağı doğru iner...
Kurum içi naklen atama yılda 3 defa yapılır, ocak,haziran, eylül şeklinde.
Kullanıcı avatarı

#1285792  gönderen drnika
 05.05.2011 - 17:05:12
mepppp yazdı:
drnika yazdı:
mepppp yazdı: Mazeret kurasına başvuracak.
Eşiniz eş durumu değil keyfi tayin isteyecek yani!!

Öncelikle aile hekimi kadrosuna tayin olmaz.İstanbula pratisyen olarak tayin olur, orada aile hekimliği kadrosu açıldığında ona başvurur,işlemler heryerde aynı zaten.

İstanbula keyfi tayin için Kurum için naklen atamaya başvurur ki bu bir kura değildir.Burada kişiler hizmet puanına göre sıralanır, kimin puanı yüksekse o istediği yere yerleştirilir.Bu şekilde aşağı doğru iner...
Kurum içi naklen atama yılda 3 defa yapılır, ocak,haziran, eylül şeklinde.
çok ama çok teşekkür ederim !! ilk defa tam anlamış oldum.. minnettarım..