Çarşamba , Eylül 18 2019
mecburi hizmet istifa, es durumu atamalari ve yeniden atanacaklar icin genel paylasim platformu...
Kullanıcı avatarı
Merhaba, forumda konuları okudum ama benzer bir durum bulamadığımdan yazıyorum.

Ben Ankara dışında teşkilatı bulunmayan bir kurumda kamu personeli olarak çalışıyorum. Nişanlım da DHY ile uzman olarak başka bir şehre atanalı bir kaç ay oldu.

Nikahtan sonra eş durumuna, nişanlım başvurduğu takdirde buradaki yönetmeliğe göre (http://www.mevzuat.gov.tr/Metin.Aspx?Me ... atIliski=0) Ankara'ya gelebiliyor mu? İlgili maddeyi ekledim aşağıya.

c) Yer değişikliği talebinde bulunan personelin eşinin görev yaptığı yerin kendi unvan ve branşında C veya D hizmet grubunda olması halinde eşinin görev yaptığı yere ataması yapılır. Aksi halde ilgili kurumla koordinasyon sağlanır. (Değişik cümle:RG-9/2/2019-30681) Atama talebinde bulunan personelin bulunduğu yerde, eşinin görev yaptığı kurumun teşkilatının bulunmaması, kadro veya mevzuatı açısından aile birliği mazeretine dayalı atanma imkânının olmaması halinde aile birliği sağlanır; ancak bu bendin birinci cümlesi stratejik personel için uygulanmaz.

BENZER DURUMDA OLANLAR VEYA BİLGİSİ OLANLAR YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM.
En son tarikbekirs tarafından 16.07.2019 - 14:35:16 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı
_smyrna_ yazdı:
16.07.2019 - 14:26:36
eş durumundan hemen gelir
affınıza sığınarak soruyorum ama nişanlım zorunlu hizmetine yeni başladı. yetkili olmasa da birkaç kişiye sordum, uzman doktorlar stratejik personel olduğu için zorunlu hizmet süresinde eş durumu mecburi hizmet süresini tamamlamadan olmuyor dedi birkaç kişi. sizin buna benzer bildiğiniz örnek var mı?
Kullanıcı avatarı
_smyrna_ yazdı:
16.07.2019 - 14:41:28
onu diyen halt etmiş kardeş
mecburi hizmet de olsa eğer kurumunuzun merkez teşkilatı harici başka yerde kadrosu yoksa tayin işiniz olur.
nikahı önceden yapmış olsaydınız direkt gelirdi
hangi kurum, ünvan nedir
hocam bir üst kurulda uzman olarak çalışıyorum. sizi sorgulamak istemiyorum ama böyle dediğim gibi cevap verenler endişelendirdi beni. siz neye dayanarak söylüyorsunuz bunu?
Kullanıcı avatarı
_smyrna_ yazdı:
16.07.2019 - 14:47:45
https://yhgm.saglik.gov.tr/TR,55860/87d ... urasi.html
eş kurası sonuclarına bakın. taşrada teşkilatı olmayanların dhy (mecburi hizmetleri) eş durumları kabul edilir.
hocam bana söyledikleri şu, eş kurasına girmek için uzmanlığa atanmadan önce evlilik olması gerekiyormuş.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı
_smyrna_ yazdı:
16.07.2019 - 14:58:59
bakanlıkla görüşün. olmazsa mahkeme yoluna gidin
Allaha şükür epey rahatladım.
biraz önce bakanlıktan biriyle görüştüm. dhy mazeret kurasına gerek kalmadan, ben de 657'ye bağlı kamu personeli olduğum için benim çalıştığım yerin ankara dışında teşkilatı olmadığını gösteren evrakları da ekleyerek doğrudan dilekçe ile başvurup tayin yapılabildiğini söylediler. bu süreç de yaklaşık 15-30 gün sürüyormuş.

Evlilikten ve tayinden sonra durumu ayrıntılı olarak yazarım inşallah.
Kullanıcı avatarı
tarikbekirs yazdı:
16.07.2019 - 15:25:22
_smyrna_ yazdı:
16.07.2019 - 14:58:59
bakanlıkla görüşün. olmazsa mahkeme yoluna gidin
Allaha şükür epey rahatladım.
biraz önce bakanlıktan biriyle görüştüm. dhy mazeret kurasına gerek kalmadan, ben de 657'ye bağlı kamu personeli olduğum için benim çalıştığım yerin ankara dışında teşkilatı olmadığını gösteren evrakları da ekleyerek doğrudan dilekçe ile başvurup tayin yapılabildiğini söylediler. bu süreç de yaklaşık 15-30 gün sürüyormuş.

Evlilikten ve tayinden sonra durumu ayrıntılı olarak yazarım inşallah.
Kur'a gerekliymiş galiba
Kullanıcı avatarı
Eşiniz nikah sonrası istediği zaman çalıştığı kuruma dilekçe vererek gerekli evrakları da ekleyerek eş durumu isteyebilir. Mecburiyi bitirmesine gerek yok. Mecburi bitirme şartı eşi özel sektörde olanlar için geçerli. Sizin eşiniz rahatlıkla yanınıza gelir. Dhy kurasından önce nikah yapsaydınız atama sırasında eş mazereti isteseydi, genel kuraya kalmadan yanınıza gelirdi zaten
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı
estrellabella yazdı:
16.07.2019 - 20:38:53
Eşiniz nikah sonrası istediği zaman çalıştığı kuruma dilekçe vererek gerekli evrakları da ekleyerek eş durumu isteyebilir. Mecburiyi bitirmesine gerek yok. Mecburi bitirme şartı eşi özel sektörde olanlar için geçerli. Sizin eşiniz rahatlıkla yanınıza gelir. Dhy kurasından önce nikah yapsaydınız atama sırasında eş mazereti isteseydi, genel kuraya kalmadan yanınıza gelirdi zaten
Teşekkür ederim, yetkili bir ablaya benziyorsunuz :)
Bakanlıktan görüşebildiğim arkadaş da aynen sizin söylediklerinizi söyledi.