Çarşamba , Kasım 20 2019
mecburi hizmet istifa, es durumu atamalari ve yeniden atanacaklar icin genel paylasim platformu...
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı
Myegnidem yazdı:
19.11.2018 - 21:45:42
Ben Ankara’da bir üniversitede Odyoloji bölümünde 1. Sınıf lisans öğrencisiyim. 2. Üniversitem. Eşim ise Konya’da Asistan ve 2 senesi kaldı. 2 sene sonunda eşim zorunlu hizmete gitmeden yanıma gelir mi?
Sağlık bakanlığı senin okulunu kale almaz. Eşinin atamasını yapar. Sizin durumunuzda muhtemelen eş kurrasın da giremezsiniz. Bu durundaki kişiler genellikle dava açarak hak araması yapmakta. Benim bu şekilde sağlık bakanlığına dava açıp kazanan arkadaşlarım oldu. Tabip Odasından ve bu tür atamalarla ilgilenen bir hukukçudan destek alabilirsin.

Bu arada ek bilgi; Eğitim hakkı bölünmez diyerek yola çıktığında sağlık bakanlığı "kamu yararına" diyerek senin eğitimini sallamama yoluna gider haberin olsun. Hele ki ikinci üniversite ise.

Sonuç; işin zor gibi dostum.
Myegnidem yazdı:
19.11.2018 - 22:09:39
Dr.google yazdı:
19.11.2018 - 21:56:15
tabiki hayır...
Peki ilgili yönetmeliği nerde bulabilirim. Bana eş durumu olur diye bilgilendirmişlerdi.

Mantığa aykırı bir kere. Herkes o zaman 2. üniversiteyi okur ve eşini batı illere eş durumu yaptırır. Dava açarsanız alacağınız cevap eşinizin iline yatay geçiş yapın olur. Yönetmelikte kimler nereye nasıl ne şartlarda yapar onu yazar, öğrencinin yanına yapılabilir mi yazmaz.
Sizin durumunuzda eş durumu şu şekilde olurdu. Siz kamu çalışanı olursanız ve ayrıca üniversitede öğrenci olursanız eğitim hakkı engellenemez olayı burada devreye giriyor. Sadece öğrenci eşin yanına eş durumu yapılamıyor.
Benim tavsiyem hazır Ankara'dasınız bakanlığa gidip sorun zaten aynı cevabı alırsınız.
Kullanıcı avatarı
Myegnidem yazdı:
19.11.2018 - 22:09:39
Dr.google yazdı:
19.11.2018 - 21:56:15
tabiki hayır...
Peki ilgili yönetmeliği nerde bulabilirim. Bana eş durumu olur diye bilgilendirmişlerdi.
Sağlık bakanlığı atama ve yer değiştirme yönetmeliği
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009