1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

ÖĞRETMEN EŞ DURUMUNDA MAZERETE YARDIM????

MesajGönderilme zamanı:07.08.2018 - 00:41:49
gönderen albatros_29ca
Arkadaslar merhaba. Ben ogretmenim esim asistanliktan uzmanliga gecisle 82. Kuraya girdi. Meb in mazerete bagli tayin takviminde 7 ağustos son basvuru tarihi idi. Haliyle ben esime tabi oldugum halde basvuru yapamadim. Bir sonraki mazerete bagli yer degisikligi subat ayinda olacak. Subata kadar beklemem gerekecek. Bu sebeple esim, kurada es durumu istedigini belirtti. Sizce kabul edilir mi? Edilmez ise ne yapmamizi önerirsiniz? Simdiden tesekkurler.

Re: ÖĞRETMEN EŞ DURUMUNDA MAZERETE YARDIM????

MesajGönderilme zamanı:07.08.2018 - 10:28:34
gönderen mhaphap
cevap veriyorum: eşinizin mazeret başvurusu reddedilecek. başka bir özür başvurusu yapmadıysanız dhy kurası ile atanacak.
ikinci sorunuzun cevabı: mevcut mevzuat gereğince onun, sizin yanınıza tayin isteme şansı yok. siz şubat ayında (eğer açılırsa) mebin mazeret atamasına başvurabilirsiniz. embin atama yönetmeliğinde mazeret atamaları yılda bir kez yapılır diyor. ancak hersene sendikalar falan baskı yapıp şubat ayında özür atamaları açılıyor genelde ama bu mebin yapmak zorunda olduğu birşey değil. dediğim gibi mebin atama ve yer değiştirme yönetmeliğinde yılda bir kez yapılır diyor.

dhy atamasında sizin bulunduğunuz yere şansınıza kadro açılır ve eşiniz tercih edip oraya yerleşebilirse o tamamen bağımsız ayrı bir ihtimal.

Re: ÖĞRETMEN EŞ DURUMUNDA MAZERETE YARDIM????

MesajGönderilme zamanı:07.08.2018 - 15:15:56
gönderen Simurg
siz eşinize tabiisiniz.. red gelecektir.