Pazartesi , Eylül 16 2019
mecburi hizmet istifa, es durumu atamalari ve yeniden atanacaklar icin genel paylasim platformu...
Kullanıcı avatarı
herkese merhaba. bir konuda bilgiye ihtiyacim var. ben univ kadrosunda asistanim, esim yeni uzman oldu ve agustos atamasina katilcak ancak ben şu yeni çıkan afla başka şehire geçebilirim. afla yeni yere yaptigim başvurum bu hafta sonuclanabilir ancak 82 dhy bugun aciklandi ancak es durumu evraklarinin en gec 6 agustosta teslim edilmesi gerek yani yetisemeyebilir benim yeni yerden alacagim belge. bu durumda nasil bir yol izlememiz geerkiyor? sorularim su sekilde

-6na kadar yeni yerden evrak yetismez ve esim suan calistigim sehire atanirsa benim gidecegmi diger sehire tekrar atanabilmesi icin bir sonraki atamayi mi bekleyecegiz? yoksa 28 agustostaki munhal yerler belli olana kadar ikinci (yeni yerden) evraki gonderirsek oraya mi atanir? yoksa surec nasil isler?
-en iyi ve en kotu ihtimaller nedir

simdiden tesekkurler.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Eşiniz sistemden yeni atanacağınız yere göre eş durumu başvurusunda bulunuyor. Onun çıktısını alıp , imzalayıp bakanlığa 6 ağustosa kadar gönderiyor. Siz başladığınızda eksik evrakları tekrar gönderiyorsunuz. Ağustos kurası için 20 ağustos civarında gönderseniz hallediyorlar. Bu şekilde işlemez ise eşiniz kura ile atanıyor , başlangıç yaparken eş durumuna da başvuruyor.yaklaşık 1 hafta sonra yanınıza ataması yapılıyor.
BENZER DURUM BİZİM BAŞIMIZA GELMİŞTİ...EŞİM EŞ DURUMU YAPACAKTI....BEN ÜNİVERSİTEYE KAYIT BİLE YAPTIRMIŞTIM ANCAK BÜROKRASİ NEDENİYLE GÖREVE BAŞLAMAM 1-2 AY SÜRMÜŞTÜ....GÖREVE BAŞLAMADAN KESİNLİKLE EŞ DURUMU YAPMAZLAR!! AYIPTIR SÖLEMESİ Bİ TARAFIMIZI YIRTTIK DİLEKÇE YAZDIK VS. OLMADI....SONUÇ: EŞİM BAŞKA YERE GİTTİ. AMA MUTLU SON: BEN GÖREVE BAŞLAR BAŞLAMAZ HEMEN EŞ DURUMU TAYİNİ İSTEDİ. HERHANGİ BİŞEYİ BEKLEMEDEN 1-2 HAFTA İÇİNDE YANIMA GELDİ:))))
Kullanıcı avatarı
emrboz yazdı:
31.07.2018 - 10:50:23
BENZER DURUM BİZİM BAŞIMIZA GELMİŞTİ...EŞİM EŞ DURUMU YAPACAKTI....BEN ÜNİVERSİTEYE KAYIT BİLE YAPTIRMIŞTIM ANCAK BÜROKRASİ NEDENİYLE GÖREVE BAŞLAMAM 1-2 AY SÜRMÜŞTÜ....GÖREVE BAŞLAMADAN KESİNLİKLE EŞ DURUMU YAPMAZLAR!! AYIPTIR SÖLEMESİ Bİ TARAFIMIZI YIRTTIK DİLEKÇE YAZDIK VS. OLMADI....SONUÇ: EŞİM BAŞKA YERE GİTTİ. AMA MUTLU SON: BEN GÖREVE BAŞLAR BAŞLAMAZ HEMEN EŞ DURUMU TAYİNİ İSTEDİ. HERHANGİ BİŞEYİ BEKLEMEDEN 1-2 HAFTA İÇİNDE YANIMA GELDİ:))))
acaba goreve baslama bu kadr surmese mesela 1 haftaya sonuclansa bu surede yeni yerden aldigim yeni belgeyi bakanliga sunsak kabul ederler mi yoksa once verdiginiz evrak gecerli atama sonrasi tekrar basvurun mu diyecekler. cok sacma yani belki de calisacagi hastanede 2 hafta falan calisacak bu durumda
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
sans clinic yazdı:
31.07.2018 - 11:22:07
emrboz yazdı:
31.07.2018 - 10:50:23
acaba goreve baslama bu kadr surmese mesela 1 haftaya sonuclansa bu surede yeni yerden aldigim yeni belgeyi bakanliga sunsak kabul ederler mi yoksa once verdiginiz evrak gecerli atama sonrasi tekrar basvurun mu diyecekler. cok sacma yani belki de calisacagi hastanede 2 hafta falan calisacak bu durumda
28 AĞUSTOSA KADAR YETİŞTİREBİLİRSENİZ OLABİLME ŞANSI VAR...
Kullanıcı avatarı
Saglik bakanligi es atama daire baskanligiyla konustuk bugun (30cu aramada ulastik) dedikleri su ki es atamalarini onaylayan bir kurul toplaniyormus. Eger evraklari gondertikten sonta eş baska sehire geciyorsa yeni yerden yeni evragi bize ulastirin eger o malum kurul toplanmamissa yenisini isleme koyariz yok eger toplanmissa suanki yere atandiktan sonra yeniden degisiklik icin basvuracaksiniz dediler