Cumartesi , Aralık 7 2019
mecburi hizmet istifa, es durumu atamalari ve yeniden atanacaklar icin genel paylasim platformu...

Re: ACİL!!!Eş durumu ne kadar sürüyor???

#4125754  gönderen draysuce
 31.05.2018 - 16:45:35
ilviir yazdı:Elden takip olayını kaldırmışlar . Dilekçenizi verirken bağlı bulunduğunuz il sağlık müdürlüğünden ebys için dilekçenizin barkod numarası isteyin . O numarayla belgenin sağlık bakanlığına ulaştığını görüntülersiniz bunun dışında bi işe yaramıyor . Bu arada Müdür değişecek deniliyordu , belki sizin işlemler daha hızlı olabilir .
Ben de aynı durumdayım. Eş durumu için dilekçe verdim. Benim ebys görüntülememde ‘stratejik personel idareci atama birimi’ yazıyor. Tam olarak bunun mu yazması gerekiyor? Başka hiç bir bilgi yok içime sinmedi bu durum? Sizde de mi aynısı yazıyor?

#4125796  gönderen alidemirrr
 31.05.2018 - 17:54:22
Elden takip olayı kalkmış. Ankaraya gitmiştim dilekçemi verdiğim hafta. Sistem üzerinden takip edildiğini, başvuru sırasına göre de işlem yapıldığını söylediler. Çkys üzerinden takip etmeniz lazım. İmza için de bi yoğunluk var denilmişti. Normalde 2 haftada çkysye düşülür diye düşünüyordum. Malesef 3 hafta oldu beklemedeyiz. Ankaradan kimseye telefonla ulaşamamak da cabası. Bimere şikayette bulundum telefonların açılmadığına dair.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#4125805  gönderen alidemirrr
 31.05.2018 - 18:23:58
İmza yoğunluğu zannımca imzayı atacak kişi olmadığındandır ya da sırada bekleyen diğer atamalar için de olabilir. Ama bu kadar uzamaması lazımdı. Siz ankaraya ulaşabiliyır musunuz
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#4125990  gönderen Simurg
 01.06.2018 - 01:03:23
Drzey2525 yazdı:
31.05.2018 - 12:35:08
Merhabalar,ben uzman hekimim eşim tusu yeni kazandı (eğitim araştırma)ve ismi yeni çkysye düştü..
Şimdi ben eş durumuna başvurmak istiyorum henüz mecburim bitmedi..
1-Eş durumu hemen kabul edilir mi?
2-Kabul edilirse eşimin yanına ne kadar sürede gelebilirim?? 3 aya kadar sürer diyorlar??küçük çocuğum da var..
Yönetmelik,genelge vs kafa karıştırıyor; bi yardım ediverin lütfen.
1) eşinizin başlayış yapmış olması ve başladıgı gun EAH den çalıştıgına dair belge alması lazım
2) kabul edilecektir. ancak secım nedenıyle ısler yavaslamış duyumunu aldım ..gercı eşinizin başlayışı ve sizin belgeleri iletmeniz seçim sonrasına kalacak sanırım

#4126270  gönderen ilviir
 01.06.2018 - 17:25:11
draysuce yazdı:
31.05.2018 - 16:45:35
ilviir yazdı:Elden takip olayını kaldırmışlar . Dilekçenizi verirken bağlı bulunduğunuz il sağlık müdürlüğünden ebys için dilekçenizin barkod numarası isteyin . O numarayla belgenin sağlık bakanlığına ulaştığını görüntülersiniz bunun dışında bi işe yaramıyor . Bu arada Müdür değişecek deniliyordu , belki sizin işlemler daha hızlı olabilir .
Ben de aynı durumdayım. Eş durumu için dilekçe verdim. Benim ebys görüntülememde ‘stratejik personel idareci atama birimi’ yazıyor. Tam olarak bunun mu yazması gerekiyor? Başka hiç bir bilgi yok içime sinmedi bu durum? Sizde de mi aynısı yazıyor?
Ben de kurum içi atama birimi yazıyor . Eğer eş durumunuzda herhangi bir problem yoksa belgeleri verdikten bir hafta geçtiyse ortalama , muhtemelen imza bekliyordur .
Kullanıcı avatarı

#4126356  gönderen doc_leo
 01.06.2018 - 22:12:03
Arkadaşlar benim de dilekçe vermemin üstünden 3 hafta geçti. Benim de ebys sayfasında ‘ stratejik personel idareci atama birimi’ şeklinde görüntüleniyor. Seçimden dolayı imzaların birçoğunun beklediğini öğrendim ve sürecin daha da uzayacağını tahmin ediyorum. Süreçle ilgili sonuç aldığımız zaman paylaşırsak faydalı olacaktır. İyi akşamlar tüm değerli üyelere...

#4126417  gönderen draysuce
 02.06.2018 - 00:43:22
doc_leo yazdı:Arkadaşlar benim de dilekçe vermemin üstünden 3 hafta geçti. Benim de ebys sayfasında ‘ stratejik personel idareci atama birimi’ şeklinde görüntüleniyor. Seçimden dolayı imzaların birçoğunun beklediğini öğrendim ve sürecin daha da uzayacağını tahmin ediyorum. Süreçle ilgili sonuç aldığımız zaman paylaşırsak faydalı olacaktır. İyi akşamlar tüm değerli üyelere...
Eşi YÖK kadrosunda olanlarda sanırım ebys de bu şekilde görüntüleniyor.
Kullanıcı avatarı

#4126483  gönderen doc_leo
 02.06.2018 - 11:18:26
Eşim sağlık bakanlığı adına üniversitede yandalda, muhtemelen eşi tıpta uzmanlık ya da yandalda uzmanlık yapanlarda bu şekilde bir ifade geçiyor.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#4126485  gönderen dirmit
 02.06.2018 - 11:28:52
Drzey2525 yazdı:
31.05.2018 - 21:20:49
dirmit yazdı:
31.05.2018 - 19:58:46
benim toplamda 5 hafta sürdü, seçim nedeniyle daha da gecikebilir ama
Sizin sonuçlandı mı?
Evet sonuçlandı iki hafta önce. Yaklaşık 2 hafta imza bekledim

#4126584  gönderen drgrange
 02.06.2018 - 17:53:59
Bu tusta sba kadrosu kazandim. Aciktan atanicam. Eşim uzman hekim. Es durumuna basvurabilmesi icin üniversiteye geçici gorevlendirmemin yapılmış olmasi şart mı yoksa eah'ya kadrom geçince de basvurabiliniyor mu? (Aciktan atanacagim için sba kazandigim ilde oncelikle bir eah'a atanicam; oradan universiteye gecici gorevlendirilecegim)