Pazar , Eylül 27 2020
mecburi hizmet istifa, es durumu atamalari ve yeniden atanacaklar icin genel paylasim platformu...

Eş durumu değişiklik Mayıs.

 #4124019  gönderen 773
 28.05.2018 - 22:14:04
Merhaba, eşim adalet bakanlığına bağlı adli tabip. 6.bölge D grubu doğu hizmeti ile bulunduğu şehire sağlık bakanlığına bağlı uzman tabip olarak eş durumu tayini isteyeceğim. Daha kötü grup yok zaten ama bir kişi bana aşağıda yazacağım yazıyı paylaşarak, ilçeye atanırsın ve km sınırı yok diyor. Yani en uzak ilçede boşluk varsa orası olabilir. İlçe dolmadan merkez olmuyor diyor. Bu konuda bilgi sahibi olanların yorumları benim için çok kıymetli 8 aylık bebek ile çok zor olur. Teşekkürler.

Bu arada yazının başında özel sektör yazıyor ancak 31/a maddesi dendiği için tüm eş durumunu kapsar deniyor. Bu kafamı karıştırdı. Genelge çok yeni Mayıs ayına ait.

...

G E N E L G E

2018/5

Bilindiği üzere 2/3/2018 tarihinde Sağlık Bakanlığı Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği'nde yapılan değişiklik ile anılan Yönetmeliğin 31/A maddesi gereği personelin çalışma süresine bağlı olarak 5 inci ve 6 ncı hizmet bölgesinden daha üst hizmet bölgelerine ve 20 nci maddesi gereği Devlet hizmeti yükümlülüğünü tamamlamış olan tabip, uzman tabip ve yan dal uzmanlarının ise özel sektörde çalışan eşlerinin bulunduğu yere atanmalarına imkan sağlanmıştır.

Personelin hizmet bölgeler,, hizmet grupları arasında ve il içerisinde hizmet gerekleri de dikkate alınarak, adil ve dengeli dağılımın sağlanması için;

a) Sağlık Bakanlığı Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinin 31/A maddesi kapsamındaki atamalar ile mazeret atamaları Bakanlıkça il emrine yapılacaktır.

b) Bu kapsamdaki personelin görev yerleri il müdürlüklerince belirlenecektir. Anılan Yönetmeliğin 31/A maddesi kapsamında il emrine atanan personel ile aynı Yönetmeliğin 20 nci maddesinin beşinci fıkrası hükmü gereğince atanan tabip, uzman tabip ve yan dal uzmanların il içindeki atamaları öncelikle ilçelere, ilçelerde standart kadro mevzuatına göre boşluk bulunmaması halinde il merkezlerine yapılacaktır.

c) Bu kapsamda ilçelere atanan personelden, sağlık ve can güvenliği mazeretine bağlı yer değiştirmeleri hariç olmak üzere atandıkları yerde bir yıl süre ile görev yapmayanların il merkezlerine atamalar yapılmayacaktır.