Cuma , Ekim 18 2019
mecburi hizmet istifa, es durumu atamalari ve yeniden atanacaklar icin genel paylasim platformu...
Arkadaşlar ben zorunlu hizmet ve adaylığımı tamamladım ve malatyada aile hekimi olarak çalışıyorum eşim ise sözleşmeli öğretmen 6 yıl çakılı olmak üzere 1,5 yıldır osmaniye de çalışıyor

Ben eş durumu ile eşimin yanına gitmek istiyorum ama olumsuz olacağı söyleniyor bilgisi olan daha önce eş durumu isteyen var mı ? olumsuz olursa ne yapmam gerekir. eşim hamile ve aile birliği şart!!!

Bilgisi olan varsa yardıma ihtiyacımız var 8O
80. DHY de bir ortopedi uzmanı kabul edilmiş. Göz uzmanı bi arkadaşımında aynı durumda eşinin yanına gitmesi kabul edildi. Bende aynı şekilde 81. DHY için çocuk sağlığı uzmanı olarak başvurcam ve kabul edileceğini düşünüyorum. Yalnız eş durumu istemeden önce eşin milli eğitim bakanlığına, senin yanına gitmek istediğine dair bir tayin isteğinde bulunsun. Milli eğitim bakanlığı eşine ilgili madde gereği yer değiştiremeyeceğini ve gereklilik halinde eşinin yani senin onun yanına gidebileceğini belirten bir cevap gönderiyor. Daha sonra sağlık bakanlığına bu cevabı ekleyip tayin isteğinde bulunuyorsun. Malum Türkiye’de kurumlar arasında koordinasyon olmadığı için bunu yapmaz direk eş durumu istersen muhtemelen kabul edilmez.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009