Salı , Ekim 15 2019
mecburi hizmet istifa, es durumu atamalari ve yeniden atanacaklar icin genel paylasim platformu...

Asistanlıkta eş durumu hakkında.

#4109819  gönderen bronkolin
 29.04.2018 - 12:32:03
Herkese merhaba ,
Nişanlım hali hazırda sb adına asistan , ben tus çalışıyorum , tercih yaparken nişanlımın girdiği sınav puanlarına göre , bölümünün diğer illerdeki puanına bakarak, puanının daha altında kapatmış illeri tercih edeceğim. Yani eşim kendi sınavında oluşmuş puanlamaya göre; daha düşük puanlı olan bir üniversitede aynı bölüme , eş durumu mazereti ile geçmek isteyecek.

Bu durumda,
1- Başvuru sb kadrosunda kime yapılır ? Hocalardan onay almak gerekir mi ?
2- Nikah tarihinin bir özelliği var mıdır ? (kazandıktan önce - sonra - en az 6 ay sonra vs gibi )
3-Hocalardan yada herhangi bir kuruldan izin almak gerekir de alınamazsa izlenecek yol nedir ? Hem düşük puanlı yere hemde eş durumu ile geçiş istersek bu engellenebilir mi ?

Teşekkür ederim.

Re: Asistanlıkta eş durumu hakkında.

#4109843  gönderen cnutre
 29.04.2018 - 14:54:53
bronkolin yazdı:
Herkese merhaba ,
Nişanlım hali hazırda sb adına asistan , ben tus çalışıyorum , tercih yaparken nişanlımın girdiği sınav puanlarına göre , bölümünün diğer illerdeki puanına bakarak, puanının daha altında kapatmış illeri tercih edeceğim. Yani eşim kendi sınavında oluşmuş puanlamaya göre; daha düşük puanlı olan bir üniversitede aynı bölüme , eş durumu mazereti ile geçmek isteyecek.

Bu durumda,
2- Nikah tarihinin bir özelliği var mıdır ? (kazandıktan önce - sonra - en az 6 ay sonra vs gibi )
3-Hocalardan yada herhangi bir kuruldan izin almak gerekir de alınamazsa izlenecek yol nedir ? Hem düşük puanlı yere hemde eş durumu ile geçiş istersek bu engellenebilir mi ?

Teşekkür ederim.
1. Anabilimdalı kararı ve dekanlık onayı gerekiyor. Ancak eş durumu adı üstünde mazeret olduğu için onay verecekler. Prosedür diyebiliriz.
2.nikah tarifinin özelliği yok. Merniste nikahın gözüküyor olması yeterli. En geç 15 gün içinde sisteme giriliyor
3. Zaten düşük puanlı bir yere girebilir. Başka şansı yok. Sınav kazandığı TUS'ta kadro açan daha düşük puanlı bir yere , o TUS'ta kadro açmamış bir yerse kadro açtığı son 3 tusun ortalamasından daha düşük puanlı bir yere girebilir
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#4109856  gönderen drfatmaercan
 29.04.2018 - 15:57:20
cnutre yazdı:
bronkolin yazdı:
Herkese merhaba ,

Bu durumda,

Teşekkür ederim.
1. Anabilimdalı kararı ve dekanlık onayı gerekiyor. Ancak eş durumu adı üstünde mazeret olduğu için onay verecekler. Prosedür diyebiliriz.
2.nikah tarifinin özelliği yok. Merniste nikahın gözüküyor olması yeterli. En geç 15 gün içinde sisteme giriliyor
3. Zaten düşük puanlı bir yere girebilir. Başka şansı yok. Sınav kazandığı TUS'ta kadro açan daha düşük puanlı bir yere , o TUS'ta kadro açmamış bir yerse kadro açtığı son 3 tusun ortalamasından daha düşük puanlı bir yere girebilir
hocam merhabalar, peki geçmek istediği yer sb kadro ilen alan bir yerse ve geçiş yapacak kişi yök kadro ise süreç nasıl işliyor?

#4109862  gönderen bronkolin
 29.04.2018 - 16:09:58
cnutre yazdı:
bronkolin yazdı:

Teşekkür ederim Hocam peki biraz obsesiflik yaparak bir soru sormak istiyorum , hocalar kabul etmezse nasıl bir yol izlenir ? Bugüne kadar gerçek bir evlilik nedenli ( kagıt üzeri evlilikleri ayırmak için ) eş durumu istendiğinde red alan olmuş mudur ? :roll:

#4109947  gönderen cnutre
 29.04.2018 - 20:17:32
Sorulara topluca yanıt vereyim. Sb veya YÖK kadrosu olması farketmez. Süreç aynıdır. Eah de sb kadrosundakiler klinik şefi ve başhekimden, ünvdeki YÖK veya sb kadrosundakiler Anabilimdalı kararı anabilimdalı başkanı onayı ve dekanlık onayı ile geçerler.

Mazeret nedeniyle olduğu için onay vermek durumundalar obsesif olmaya gerek yok. Vermezse tıpta uzmanlık kurulu kararlarını gösterirsiniz. Dekanlığa dilekçe yazın. Dekanlık yazılı olarak topu ABD atar. ABD dekanlığa yazılı cevap vermek zorunda. Olumsuz verirse yazıyı alır tıpta uzmanlık kuruluma gönderirsiniz. Ama bütün bunlar yaşanmayacaktır.