Cumartesi , Ekim 19 2019
mecburi hizmet istifa, es durumu atamalari ve yeniden atanacaklar icin genel paylasim platformu...

geçirilen süreye göre üst bölge ataması?

#4089992  gönderen electro
 31.03.2018 - 15:53:16
arkadaşlar benim durumum biraz karışık.

ben 2012 de 5. hizmet bölgesinde pratisyen hekim iken TUS da sağlık bakanlığı adına üniversite kadrosu kazanarak istanbula görevlendirme ile geldim. bu süreçte yaptığım senet ile özlük haklarım ve asil kadrom 5.bölgedeki kadromda kaldı. asistanlığım yeni bitti . sonrasında geçici görevlendirme usulü olduğu için 5.bölgedeki hastaneme geri döndüm. şimdi dhy ile atanacağım.

soracağım şu:

şimdi resmi olarak ben 5 senedir 5.bölgedeki hastanede çalışıyor görünüyorum asil kadrom orda olduğu için. atama ile diyelim ki 6.bölgedeki bi yere gittim.

yeni atama yönetmeliğinde 31/a maddesinde şu yazmakta: 5 sene 5.bölgede çalıştıysan pdc uygunsa 3. bölge hastanelerine geçiş yapabilirsin. hatta dhy tamamlamış olma adına bi bilgi yok. ben tekrar 5.bölgedeki hastaneme geçmek istiyorum. böyle bir dilekçe versem bakanlık kabul eder mi?
aslında herşey kuralına uygun ama sağlık bakanlığının işi belli olmaz diyorum. doktor atamaya sordum kendileri de böyle bir duruma aşina değiller. dhyde mazeret dışı geçiş olmuyo dediler ama sonuçta bu benim mevzuata göre hakkım. hukuk bölümüne danışırız dediler. emin olamadım.
Kullanıcı avatarı
Devlet hizmeti yükümlüsü olağanüstü haller ve mazeretler dışında atama isteyemez. bu kanun maddesidir. kanunun olduğu yerde yönetmeliğe bakılmaz
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

Re: geçirilen süreye göre üst bölge ataması?

#4090096  gönderen electro
 31.03.2018 - 19:19:22
dr_demirci yazdı:
31.03.2018 - 16:42:05
Devlet hizmeti yükümlüsü olağanüstü haller ve mazeretler dışında atama isteyemez. bu kanun maddesidir. kanunun olduğu yerde yönetmeliğe bakılmaz

Sayin demirci hocam kanunda mesela askerlik yapmak ile dhy nin bi ilgisi olmadigini soylerken, yeni cikan yonetmelikle belli bolgelerde askerlik yapmak ile dhy yapmis sayilacagi soylendi.

Yada basta anlattigim bu duruma red cevabina karsilik dava acsam, kazanimim olabilir mi?
Kullanıcı avatarı
electro yazdı:
31.03.2018 - 19:19:22
dr_demirci yazdı:
31.03.2018 - 16:42:05

Sayin demirci hocam kanunda mesela askerlik yapmak ile dhy nin bi ilgisi olmadigini soylerken, yeni cikan yonetmelikle belli bolgelerde askerlik yapmak ile dhy yapmis sayilacagi soylendi.

Yada basta anlattigim bu duruma red cevabina karsilik dava acsam, kazanimim olabilir mi?
belli bölgelerde askerlik ve dhy yapma yönetmelik değil kanun maddesidir. bununla ilgili khk çıktı geçen yıl. kanuna aykırı durumda davayı kazanmanız zor