Cumartesi , Ekim 19 2019
mecburi hizmet istifa, es durumu atamalari ve yeniden atanacaklar icin genel paylasim platformu...

Ben Uzman hekimim eşim ise pratisyen hekim

 #4058062  gönderen hakanyücesoy
 06.02.2018 - 20:05:31
Selamlar, Öncelikle yönetmeliği okudum ama tam emin olamadım bu nedenle bilgi ve tecrübesi olan arkadaşlardan görüş almak istiyorum, Ben mecburi hizmetini yapmış Kamuda çalışan Uzman Hekimim eşim ise bu yıl yeni mezun oldu, eş durum tayini için yanıma atanabilir mi ? Bilgi verirseniz memnun olurum. Saygılar...
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

Re: Ben Uzman hekimim eşim ise pratisyen hekim

 #4058092  gönderen dopacan
 06.02.2018 - 21:40:21
Benim arkadaşım yaptı hocam. Ayrıntıları bilmemekle birlikte eşinin uzman hekim olarak çalıştığı yere eş durumu ile atandı, kontenjanları ayrı belirlenmişti hatta, bizle kuraya girmedi.
dopacan yazdı:
06.02.2018 - 21:40:21
Benim arkadaşım yaptı hocam. Ayrıntıları bilmemekle birlikte eşinin uzman hekim olarak çalıştığı yere eş durumu ile atandı, kontenjanları ayrı belirlenmişti hatta, bizle kuraya girmedi.
Ayrıca benim hizmet puanım oldukça yüksek bu da bir kriter midir acaba bilemedim
Kullanıcı avatarı

Re: Ben Uzman hekimim eşim ise pratisyen hekim

 #4058109  gönderen dr_sinaps
 06.02.2018 - 21:53:15
Çalışan biri eş durumu yapabilmesi için aday memurluğun bitmesi gerekiyor ama ilk defa atanan bir kişi eşinin yanına atanabiliyor diye biliyorum. Hatta bu eş durumu kurası normal dhy kurasından daha önce yapılıyordu.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

Re: Ben Uzman hekimim eşim ise pratisyen hekim

 #4058178  gönderen cnutre
 06.02.2018 - 22:42:49
doncorleone yazdı:
06.02.2018 - 22:01:44
10 numara da eş durumu yapabilir tabi ki de..
Hocam bakın çevrenizdeki insanlar hangi şartlarda nasıl atanmıştır bilemem. 10 numarayla 100 numarayla da olmuyor bu işler. Hem kendim hem de eşimin dhy kuralarından eş durumlarından vs dolayı yönetmelikleri madde madde biliyorum.Kısa bir süre önce bu durumda eş durumu yapılabiliyordu. Benim de çok yakınımdaki bir arkadaşım yazın atandı. Ancak yönetmelik değişti. 78.77. ve 76. dhy kuralarının eş durumu sonuçlarına bakarsanız açık, net ve kati suretle görürsünüz.

SİZİN PRATİSYEN VEYA UZMAN OLMANIZ NE YAZIK Kİ SONUCU DEĞİŞTİRMİYOR. eşiniz aday memursa (YENİ MEZUN HER HEKİM ADAY MEMURDUR) ATAMA VE YERDEĞİŞTİRME YÖNETMELİĞİNİN 30.MADDESİNE GÖRE EŞ DURUMU MAZERETİNDEN YARARLANAMAZ !!

Re: Ben Uzman hekimim eşim ise pratisyen hekim

 #4058188  gönderen cnutre
 06.02.2018 - 22:55:19
hakanyücesoy yazdı:
06.02.2018 - 21:19:29
cnutre yazdı:
06.02.2018 - 20:46:29
Maalesef hocam. Atama ve yerdegistir.eyonetmeliginin 30. Maddesine gore es durumu yapamaz
Hocam bu 30. maddede ki hangi ifadeye göre reddediliyor bilgi verebilir misiniz. Çünkü ben eşimle eş kıdemli değilim.
Dosya ekleri
eş durumuuuu.png
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

Re: Ben Uzman hekimim eşim ise pratisyen hekim

 #4058191  gönderen cnutre
 06.02.2018 - 23:00:43
Hocam sitede kendi atamamla ilgili durum için dolanıyorum . Size yardımcı olmaya çaltım. Üstteki iletimde 77.dhy den örnek kopyaladım. soldaki yeni mezun tabip(pratisyen hekim) listesi var. eş durumu mazeret sonuçları tamamı reddedilmiş. İçlerinde eşi özel sektör,askeri personel, akademisyen ve uzman dr olanlar da dahil. Sizinle tamamen aynı durumda olup reddedilen bir durumu da işaretledim.

Maalesef sizin için üzücü bir durum. Daha güzel bir haber vermek isterdim. Ama neticede doğrusunu bilip sürprizle karşılaşmamak lazım.
cnutre yazdı:
06.02.2018 - 23:00:43
Hocam sitede kendi atamamla ilgili durum için dolanıyorum . Size yardımcı olmaya çaltım. Üstteki iletimde 77.dhy den örnek kopyaladım. soldaki yeni mezun tabip(pratisyen hekim) listesi var. eş durumu mazeret sonuçları tamamı reddedilmiş. İçlerinde eşi özel sektör,askeri personel, akademisyen ve uzman dr olanlar da dahil. Sizinle tamamen aynı durumda olup reddedilen bir durumu da işaretledim.

Maalesef sizin için üzücü bir durum. Daha güzel bir haber vermek isterdim. Ama neticede doğrusunu bilip sürprizle karşılaşmamak lazım.
Bu listede bir gariplik yok mu adamlar başvuruların alayını reddetmişler, içlerinde askeri personel, uzman dr. ve 2017 giriş tarihli araştırma görevlisi dahi var. Kime eş tayini yaptıkları hem belli (kimseye yapmamışlar) hem de belli değil
cnutre yazdı:
06.02.2018 - 22:42:49
doncorleone yazdı:
06.02.2018 - 22:01:44
10 numara da eş durumu yapabilir tabi ki de..
Hocam bakın çevrenizdeki insanlar hangi şartlarda nasıl atanmıştır bilemem. 10 numarayla 100 numarayla da olmuyor bu işler. Hem kendim hem de eşimin dhy kuralarından eş durumlarından vs dolayı yönetmelikleri madde madde biliyorum.Kısa bir süre önce bu durumda eş durumu yapılabiliyordu. Benim de çok yakınımdaki bir arkadaşım yazın atandı. Ancak yönetmelik değişti. 78.77. ve 76. dhy kuralarının eş durumu sonuçlarına bakarsanız açık, net ve kati suretle görürsünüz.

SİZİN PRATİSYEN VEYA UZMAN OLMANIZ NE YAZIK Kİ SONUCU DEĞİŞTİRMİYOR. eşiniz aday memursa (YENİ MEZUN HER HEKİM ADAY MEMURDUR) ATAMA VE YERDEĞİŞTİRME YÖNETMELİĞİNİN 30.MADDESİNE GÖRE EŞ DURUMU MAZERETİNDEN YARARLANAMAZ !!
"SİZİN PRATİSYEN VEYA UZMAN OLMANIZ NE YAZIK Kİ SONUCU DEĞİŞTİRMİYOR. eşiniz aday memursa (YENİ MEZUN HER HEKİM ADAY MEMURDUR) ATAMA VE YERDEĞİŞTİRME YÖNETMELİĞİNİN 30.MADDESİNE GÖRE EŞ DURUMU MAZERETİNDEN YARARLANAMAZ !!" bu çıkarımı 30. maddeyi okudum ve ben bulamadım siz bu çıkarıma nasıl ulaştınız yardımcı olursanız sevinirim