Çarşamba , Ekim 16 2019
mecburi hizmet istifa, es durumu atamalari ve yeniden atanacaklar icin genel paylasim platformu...
Kullanıcı avatarı
arkadaşlar eşim ve ben asistan hekimleriz. eşim doğum sonrası ücretsiz izinde. benim de asistanlığım bitiyor.eşimin başlangıç yaptıktan sonra 9 aylık bir süresi var. eşim ücretsiz izindeyken eş durumu ataması yapabilir miyim. benzer durumu olan, tecrübesi olan varsa yardımcı olabilir misiniz. bakanlıktan da sağlıklı bir bilgi alamadım maalesef.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Doktor bey esiniz ucretsiz izindeyse es durumu yapabilirsiniz. O zaman da 6 ay siniri ararlar mi bilmiyorum. Ancak ucretsiz izinde oldugu icin ne zaman bitirecegi belli olmadigi icin buyuk ihtimalle o sarti aramazlar
Kullanıcı avatarı
Geçerli olur

ücretsiz izin süresi de eklendiğinde 6 aydan fazla süresi kalmışsa yararlanılır

...ücretsiz izin süresi de (...yıl...ay...gün) eklendiğinde adı geçen uzmanlık eğitimini kesintisiz sürdürdüğü taktirde, en erken ...tarihinde tamamlayacaktır

şeklinde bir ibare olur. Tamamlanacak tarih 6 aydan fazlaysa yararlanabilirsin
aksi bir durum belirtilmedikçe eş mazeretinin sürüp sürmediği ile ilgili müteakip belgeleri de her yıl ocak ayında isterler
eş mazereti bitenlerin ise en kısa sürede durum değişikliğini bildirmesi isteniyor
EŞ DURUMU YAPILABİLİR. EŞİNİZİN ÇALIŞTIĞI YERDEN ÇALIŞTIĞINA DAİR BELGE ALACAKSINIZ. ÖZELLİKLE O BELGE DE NE KADAR SÜRE ÜCRETSİZ İZİN ALDIĞI ÜCRETSİZ İZİNİN NE ZAMAN BİTECEĞİ VE KALAN SÜRESİNDEN SONRA MUHTEMEL MEZUNİYET TARİHİ YAZILI OLMALI. (EVET Bİ 6 AY DİYE MUHABBET TE MEVCUT ANCAK ANLADIĞIM KADARIYLA SİZİN 6 AYDAN UZUN BİR SÜRENİZ VAR). BEN DE MAZERET KURASINA AYNI DURUMDAYKEN GİRMİŞTİM.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Merhaba arkadaşlar bir sorum olcak bilgi ve tecrübelerinizden faydalanmak istiyorum.Ben 1aylık asistanım eşimde farklı bir ilin ilçesinde 5-6 aylık acil de pratisyen.Eşim ücretli doğum izninde.Mayıs 25 te bitiyor izni.Yeni değişen yönetmelikle eş durumu yapmak istiyoruz.Eşim kendi kurumuna başvurdu.
1-Süreç nasıl işler eş durumumuz kabul olur mu ?
2-Kurumundan ona tayin istek formu doldurulması istendi.Benim bulunduğum ilde sadece acil mi yazabilir? Tsm Asm 112 istasyon yazabilir mi?
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Eşiniz pratisyen olduğu için eş durumunuz kabul edilir . Bakanlık sizin bulunduğunuz ilde boş kadroya atar . Eskiden kurumlar aynı kalıyordu ama şuan nerede ihtiyaç varsa ona göre atanır.. Tsm ye de 112 ye de acile de atanabilir yani .
ilviir yazdı:
25.04.2018 - 23:36:17
Eşiniz pratisyen olduğu için eş durumunuz kabul edilir . Bakanlık sizin bulunduğunuz ilde boş kadroya atar . Eskiden kurumlar aynı kalıyordu ama şuan nerede ihtiyaç varsa ona göre atanır.. Tsm ye de 112 ye de acile de atanabilir yani .
İlginiz için teşekkür ederim öncelikle.Peki tayin talep formunda istek kayda alınmaz mı ?