Pazartesi , Ekim 21 2019
mecburi hizmet istifa, es durumu atamalari ve yeniden atanacaklar icin genel paylasim platformu...
4924 lü olarak 5. bölgede uzman tabip olarak çalışıyorum kamu hastaneler birliğini aradım bana hemen istifa ettiremeyiz 10 gün sürer dediler.Bu durumda açıktan atamaya başvuramayacam.Hemen istifa edebilenler veya ohalde istifa hakkında bilgisi olup açıktan atama başvuranlar buraya yazarsanız çok memnun olurum.Şimdiden teşekkürler.....
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı
En son resmi yazıyla 5. ve 6. bölge uzmanları için müsteşar onayı getirildi. 10 gün dedilerse bile mucize çünkü Bu şartlar altında da istifa etmek pek mümkün görünmüyor. Mecburi bitmesine rağmen süründürüyorlar, üstelik sadece 5 ve 6. bölgedekileri, zaten Allah belamızı vermiş burda, bir de istifa hakkını elinden almak nedir?
Kullanıcı avatarı
estrellabella yazdı:
30.11.2017 - 23:53:01
En son resmi yazıyla 5. ve 6. bölge uzmanları için müsteşar onayı getirildi. 10 gün dedilerse bile mucize çünkü Bu şartlar altında da istifa etmek pek mümkün görünmüyor. Mecburi bitmesine rağmen süründürüyorlar, üstelik sadece 5 ve 6. bölgedekileri, zaten Allah belamızı vermiş burda, bir de istifa hakkını elinden almak nedir?
Haklısınız. Ben de 6. Bölgede uzmanım.
Kullanıcı avatarı
estrellabella yazdı:
doğru söze ne hacet 6.nın D si ile ölmüşüm ben dertlere gark oluyorum.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
dralmond yazdı:
01.12.2017 - 09:30:03
estrellabella yazdı:
doğru söze ne hacet 6.nın D si ile ölmüşüm ben dertlere gark oluyorum.
6 d de olan birisi olarak seni anlıyorum mecburi süresinin bitmesine 2 ayım kaldı güzel bir özelde iş buldum hocam sizin istifa durumları karışık o olayı çözün sonra görüşelim dediler... her türlü pisliği çeken biziz hem en alt bölgelerde mecburi yap hem de istifa etmen zor olsun.
Kullanıcı avatarı
Sözleşmeli olarak bir günde usulsüz istifa ile çekip gidebiliyorduk, açıktan atama münhallerini görüp hemen istifa edip atamaya girebiliyorduk, özele ya da üniversiteye uzman kadrosuna gidebiliyorduk, şimdi özellikle 5. ve 6. bölgeye adam gelmiyor diye gelmiş olanı zorla hapsetme, süründürme politikası izliyorlar, diğer bölgelerdeki insan gibi yaşayabiliyor çünkü onlar memnun, istifa etseler de yenisi gelir, ama bizim bölgede köpek bağlasan durmaz, peki napalım, bu bölgedekileri buraya çakalım
valla kafam da baya karıştı diğer başlıkta yazılanları okuyunca. sanırım aradan 2 ay da grçse dilekçeden sonra müsteşarlık onay vermrzse usulsüz sözleşme feshi oluyor sadece memuriyetle ilgili bir yaptırımı yok. ama yine de kesinleştirmek lazım g.t. gelmemek için
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı
dr_ozge yazdı:
01.12.2017 - 17:47:10
Emin misiniz bu konuda??? Forumda konuşulmuştu memuriyetle ilgili herhangi bir ceza yok diye.... Bimere soranlar da olmuş
Normalde memuriyetle ilgili hiç bir yaptırım yok, istifayı verip çekip gidebiliyorsun, ceza falan yok ama eylülde resmi yazı gönderildi hastanelere, 5. ve 6. bölgede çalışan 4924 e tabi sözleşmeli uzman doktorların istifası durumunda müsteşar onayı alınacaktır diye, sadece uzmanlara, pratisyenlere yok mesela, amaç ohal mohal diyip o bölgelere uzmanı hapsetmek. Tabi illere göre uygulama farklılık gösteriyor olabilir, ama resmi yazı hepimize tebliğ edildi
Kullanıcı avatarı
dranesthesia yazdı:
01.12.2017 - 19:04:13
valla kafam da baya karıştı diğer başlıkta yazılanları okuyunca. sanırım aradan 2 ay da grçse dilekçeden sonra müsteşarlık onay vermrzse usulsüz sözleşme feshi oluyor sadece memuriyetle ilgili bir yaptırımı yok. ama yine de kesinleştirmek lazım g.t. gelmemek için
Aynen diğer başlıkta onay gerekmediği söyleniyor daha doğrusu onaysız gitsen de bir şey olmayacağı...