Pazartesi , Ekim 21 2019
mecburi hizmet istifa, es durumu atamalari ve yeniden atanacaklar icin genel paylasim platformu...
Kullanıcı avatarı
Arkadaşlar bilen, başına gelen varsa ;

-Şuan 4924lü sözleşmeli hekimim
-ocak kurumiçi atamaya başvurmayı düşünüyorum
-ancak geçmiş ilan metinleri diyorki' sözleşmeli olanlar başvuramaz'
- Genelde başvuru tarihleri aralık sonunda olup, şuan sözleşmeden dilekçe versem çıkıyormuşum ancak ; usule uygun istifa diye bi durum diye 2 yıl cezası varmış ; yani tercih yaptın gelmezse 2 yıl bulunduğum yerde sözleşme hakkım gidiyormuş..

-bunun usulü yolu yordamı var mı sizce?
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
öncelikle kura son başvuru tarihi itibariyle sözleşmeden çıkıp 657 dönmeniz lazım o şekilde başvuru yapabilirsiniz.
mutlaka kuraya girmek istiyorum diyorsanız usulsüz 4924 istifanız birkaç saatte halletmeniz mümkün(4 yıl sözleşmeye geçmeme cezası alırsınız)
kurum amiriyle, müdürlükle sözel olarak konuşabilirsiniz usulüne uygun kabulu kurum içi atamadan önce yapsın diye
ama OHAL koşullarının veya periferik bürokratik hantallığın istifanızın hızlı bi şekilde kabul edilmemesine etkisi olabilir

ocak ataması için diğer koşullarınızın mutlaka sağlandığından emin olun..dhy bitmesi adaylık kalkması fiilen 2 yıl çalışmış olmak .4924 den çıkıp diğer kriterleri sağlamamanız sizin açınızdan problem olabilir
Kullanıcı avatarı
tusugur yazdı:
04.01.2018 - 09:32:05
2018 ocak da 16. Madde de eğitim araştırma kliniği kosmında dhy bitmeden 180 gün kala diye ibare var ama sonrasında dhy bitmeden başcuranlar geçersiz diyor. Bilginiz var mı dhy bitimine 180 gün kala başvurulabiliryor muyuz?
eski başasistanlık kriterleri o şekildeydi, dhy bitmeden başasistanlık sınavlarına girilebiliyordu, dhy biter bitmez gidiyordun ancak günümüzde geçerliliği yok, ama hala o ibareyi silmemeleri de saçmalık, kafa karıştırıyor, dhy bitmeden kesinlikle kuraya girilemez