Pazartesi , Ekim 21 2019
mecburi hizmet istifa, es durumu atamalari ve yeniden atanacaklar icin genel paylasim platformu...
Kullanıcı avatarı

Re: Bölge hizmet grupları ile alakalı saçmalık!

#3995549  gönderen condor
 26.09.2017 - 19:47:16
Nimrodel yazdı:
condor yazdı:
Nimrodel yazdı:Ben de es durumu icin bu gruplari bekliyordum
Cumhurbaskanligi iletisim merkezine sikayet yazdim
Ortalama iki hafta icinde cevap verildigi belirtiliyor, bakalim..
hocam bi yerden duydum aynı durumda olan birisi bakanlığı aramış taşınma işlerinden dolayı hesaplayamadık gibisinden bişey demiş listeler birebir aynı, cimer bimer sağlıkta buluşma noktası her yere yazdım dava açmayıda düşünüyorum toplu hareket edersek daha faydalı ve kesin sonuç alırız
Ne yapilmasi gerekiyorsa ben de destek veririm..
sağlık bakanlığına dilekçe yazacağım bunda bi yanlışlık var diye.. ondan da olumsuz sonuç gelirse dava açacam hem tazminat davası hem idare mahkemeye dava hemde ceza davası... işini düzgün yapmayan adamlar yüzünden benim eş durumumun reddi olacak belki.. oh ne güzel beyfendiler işini düzgün yapmıyor diye onlarca kişi mağdur olsun.. bunu yapanların suçu varsa cezasını çekmeli

#3995769  gönderen Like27
 27.09.2017 - 00:32:38
Arkadaşlar bende aynı durumdayım eş durumuna başvurdum ama sonuç muhtemel red olacak okdar giden doktor var aynı kalması imkansz yani geçen senelerede baktım skıntı büyük beraber hareket edeblirz
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

Re:

#3995822  gönderen condor
 27.09.2017 - 09:33:21
Arkadaşlar bimer, cimer ve sağlıkta buluşma noktasına başvurun şikayet oluşturun. Ben ayni zamanda sağlık bakanlığına dilekçe vereceğim. Sayı fazla olursa etkimiz olur.

Re:

#3995903  gönderen mithras
 27.09.2017 - 11:44:31
nasıl bir dilekçe yazdınız? benzer şeyler yazarsak etkili olabilir, örnek olarak burda paylaşırsanız sevinirim.
Kullanıcı avatarı

Re:

#3996729  gönderen condor
 28.09.2017 - 03:53:06
mithras yazdı:nasıl bir dilekçe yazdınız? benzer şeyler yazarsak etkili olabilir, örnek olarak burda paylaşırsanız sevinirim.

Hekimlerin atama işlemlerinde büyük bir önem arz eden bölge hizmet grupları 2 ayda bir belirlenmektedir. Eylül-ekim dönemine ait bölge hizmet gruplarına baktığımız zaman temmuz-ağustos bölge hizmet grupları ile birebir tamamen aynı olduğunu görüyoruz. İllerde ilgili branşın doktor sayısına göre belirlenen hizmet gruplarının , onlarca branşta iller arasında yer değişikliğine neden olan atamaların ve istifaların olduğunu varsayarsak 2 aylık süreçte değişmeme ihtimali %0'dır. Konuyla alakalı bir yanlış olduğu aşikardır. Aile bütünlüğünün sağlanması gibi nedenlerden dolayı başvuralan eş durumu mazaretlerinin kabul edilip edilmemesi konuyla doğrudan alakalıdır. Mevcut yanlışlığın ekim döneminde yapılacak atamadan önce en kısa zamanda giderilmesi için gereğinin yapılmasını saygılarımla arz ederim.

Re:

#3997118  gönderen mithras
 28.09.2017 - 19:06:39
condor yazdı:
mithras yazdı:nasıl bir dilekçe yazdınız? benzer şeyler yazarsak etkili olabilir, örnek olarak burda paylaşırsanız sevinirim.

Hekimlerin atama işlemlerinde büyük bir önem arz eden bölge hizmet grupları 2 ayda bir belirlenmektedir. Eylül-ekim dönemine ait bölge hizmet gruplarına baktığımız zaman temmuz-ağustos bölge hizmet grupları ile birebir tamamen aynı olduğunu görüyoruz. İllerde ilgili branşın doktor sayısına göre belirlenen hizmet gruplarının , onlarca branşta iller arasında yer değişikliğine neden olan atamaların ve istifaların olduğunu varsayarsak 2 aylık süreçte değişmeme ihtimali %0'dır. Konuyla alakalı bir yanlış olduğu aşikardır. Aile bütünlüğünün sağlanması gibi nedenlerden dolayı başvuralan eş durumu mazaretlerinin kabul edilip edilmemesi konuyla doğrudan alakalıdır. Mevcut yanlışlığın ekim döneminde yapılacak atamadan önce en kısa zamanda giderilmesi için gereğinin yapılmasını saygılarımla arz ederim.
işlem tamam. bimer ve cimere şikayetlerimi ilettim. umut yok ama hadi hayırlısı
Kullanıcı avatarı

Re:

#3997471  gönderen condor
 29.09.2017 - 00:00:23
Hocam acayip gıcık olmuş durumdayım peşini bırakmayacağım bu işin valla. Gerekirse dava açacam
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#4000455  gönderen Like27
 02.10.2017 - 22:14:39
Arkadaşlar benim bugun başvurum red geldi 21.09.2017de başvurmuştum. Bölge grubundan ötürü. Yani resmen dalga geçiyorlar bu bölge grupları değişmedi ki neye göre bzi red ediyolar ne yaptınız ankaraya gitmeyi dşünüyorum dilekçe itiraz ne yapablirm ya

#4000473  gönderen cnutre
 02.10.2017 - 22:25:56
Like27 yazdı:Arkadaşlar benim bugun başvurum red geldi 21.09.2017de başvurmuştum. Bölge grubundan ötürü. Yani resmen dalga geçiyorlar bu bölge grupları değişmedi ki neye göre bzi red ediyolar ne yaptınız ankaraya gitmeyi dşünüyorum dilekçe itiraz ne yapablirm ya
biraz açar mısınız? neye başvurmuştunuz?

#4000529  gönderen Like27
 02.10.2017 - 22:50:05
Eş durumu hocam 5-b den 3-a ya
Kullanıcı avatarı

#4000629  gönderen condor
 03.10.2017 - 00:05:52
Like27 yazdı:Arkadaşlar benim bugun başvurum red geldi 21.09.2017de başvurmuştum. Bölge grubundan ötürü. Yani resmen dalga geçiyorlar bu bölge grupları değişmedi ki neye göre bzi red ediyolar ne yaptınız ankaraya gitmeyi dşünüyorum dilekçe itiraz ne yapablirm ya
hocam bimer cimer sağlıkta buluşma noktası 3 yere şikayetinizi yazın. dilekçe verin bölge hizmet gruplarının değişmediğini 93 sayfanın virgülüne kadar birebir aynı olduğunu belirtin sonrasında beklicez... ne kadar fazla gürültü ve hakkını arama çabası o kadar hızlı sonuca ulaşma ihtimali.. 2 tane memurun işini eksik yapması bu kadar doktorun hayatını geleceğini etkiliyor pes doğrusu

#4000663  gönderen Like27
 03.10.2017 - 08:24:34
Tamam hocam yarın ankarayada gideceğim bi terslik olmazsa
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

Re:

#4001986  gönderen condor
 08.10.2017 - 11:02:24
Like27 yazdı:Tamam hocam yarın ankarayada gideceğim bi terslik olmazsa
bimerden cevap geldi yeni atama olmadığı için değişmemiş..... ağustos ataması olmadı, bu dönemde türkiyedeki hiç bir uzman doktor da istifa etmedi zaten di mi?
Kullanıcı avatarı

Re: Re:

#4002008  gönderen dr_ozge
 08.10.2017 - 12:24:31
condor yazdı:
bimerden cevap geldi yeni atama olmadığı için değişmemiş..... ağustos ataması olmadı, bu dönemde türkiyedeki hiç bir uzman doktor da istifa etmedi zaten di mi?
bu nasıl bir saçmalık ya..... daha neler duyacağız!!!! komik komik cevaplar kimi nereye şikayet edeceksek artık...
Kullanıcı avatarı

Re: Re:

#4002012  gönderen condor
 08.10.2017 - 13:06:26
dr_ozge yazdı:
condor yazdı:
bu nasıl bir saçmalık ya..... daha neler duyacağız!!!! komik komik cevaplar kimi nereye şikayet edeceksek artık...

hocam adamlar zaten net bir şekilde söylüyorlar bakanlık taşında uğraşıp hesaplamadık diye.. resmi yazıya öyle diyecek halleri yok heraldi güzel ayrıntılı bir dava dilekçesi ile bunları dava edersen öttürürler...sonunda ne olur hiç birşey 6-8 ay eşinden ayrı kalmış olursun yanına kar kalır.