Cumartesi , Ekim 19 2019
mecburi hizmet istifa, es durumu atamalari ve yeniden atanacaklar icin genel paylasim platformu...

#3943766  gönderen ays07
 12.07.2017 - 20:34:31
messi26 yazdı:
ays07 yazdı:Soramadm tam sorumu. Simdi ben aile hek uzmani olarak antalyaya bi asm ye atandim diyelim.. Esim de anestezi asistani.. Onun uzerinden 2.5 yil ant da mecburi hizmet yaptim bu esnada esim uzman oldu.. Ben 2.5 yillik gorev yerimde devam edip esimin mecburi hizmet icin baska ile gitme durumu olur mu? Yoksa her halukarda beni baska yere atarlar mi? Yani esimi antalyaya almaksizin ben kendi asm mde devam etmek istiyorum diyeblr mym
1-direk asmye atanamazsınız.
2- 2.5 yıl mecburi hizmet olmaz:) antalya en fazla 600 gündür.eşinizin 2.5yılı varsa o uzman olduğunda ataması olur sizin için c veya d bölgesi bir ilse siz de yanına gidebilirsiniz.Antalya sizin için a grubu il oldğundan her halikurda orada kalamazsınız,başka yere atanırsınız.
hocam 2.5 yili mecburimi doldurmus olacagimi ifade etmek icin kullandm.. Direk asm ye neden atanamiyorm onu anlamadm tsm ya da asm ye ya da devlet hast e ataniliyor uzman olunca aile hek de.. Son olarak da antalyanin heryeri 1.bolge/sizin deyimiznizle a olarak gecmiyor.. 3.bolge olan yerler var antalyada.. Ancak bulunulan yerde devam etmenin yolu yok 5 yil dolmadan hc bi sekilde diye anladm genel.olarak. sagolun

#3943850  gönderen messi26
 12.07.2017 - 23:21:06
ays07 yazdı:
messi26 yazdı:
ays07 yazdı:Soramadm tam sorumu. Simdi ben aile hek uzmani olarak antalyaya bi asm ye atandim diyelim.. Esim de anestezi asistani.. Onun uzerinden 2.5 yil ant da mecburi hizmet yaptim bu esnada esim uzman oldu.. Ben 2.5 yillik gorev yerimde devam edip esimin mecburi hizmet icin baska ile gitme durumu olur mu? Yoksa her halukarda beni baska yere atarlar mi? Yani esimi antalyaya almaksizin ben kendi asm mde devam etmek istiyorum diyeblr mym
1-direk asmye atanamazsınız.
2- 2.5 yıl mecburi hizmet olmaz:) antalya en fazla 600 gündür.eşinizin 2.5yılı varsa o uzman olduğunda ataması olur sizin için c veya d bölgesi bir ilse siz de yanına gidebilirsiniz.Antalya sizin için a grubu il oldğundan her halikurda orada kalamazsınız,başka yere atanırsınız.
hocam 2.5 yili mecburimi doldurmus olacagimi ifade etmek icin kullandm.. Direk asm ye neden atanamiyorm onu anlamadm tsm ya da asm ye ya da devlet hast e ataniliyor uzman olunca aile hek de.. Son olarak da antalyanin heryeri 1.bolge/sizin deyimiznizle a olarak gecmiyor.. 3.bolge olan yerler var antalyada.. Ancak bulunulan yerde devam etmenin yolu yok 5 yil dolmadan hc bi sekilde diye anladm genel.olarak. sagolun
Asmye atama yok gecmis mecburi hizmet kuralarını inceleyebilirsin.Antalya ilcesinin 3.bölge olmasi önemli değil tayin durumlarinda calistiginiz ilin bölge ve grubu dikkate alınır.Antalya aile hekimligi için 1.bölge A grubundadir.A,B grubu ve 1,2.bölge vs farkli seyler yani.5 yıl bir yerde kalirsaniz kadronuz o ile geçiyor evet.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#3943898  gönderen ays07
 13.07.2017 - 00:51:47
messi26 yazdı:
ays07 yazdı:
messi26 yazdı: 1-direk asmye atanamazsınız.
Asmye atama yok gecmis mecburi hizmet kuralarını inceleyebilirsin.Antalya ilcesinin 3.bölge olmasi önemli değil tayin durumlarinda calistiginiz ilin bölge ve grubu dikkate alınır.Antalya aile hekimligi için 1.bölge A grubundadir.A,B grubu ve 1,2.bölge vs farkli seyler yani.5 yıl bir yerde kalirsaniz kadronuz o ile geçiyor evet.
cok tesekkurler eksik biliyomusum demekki sagolun
Kullanıcı avatarı

Re:

#3943901  gönderen sbilgin
 13.07.2017 - 00:59:50
Mecburi hizmetimi doğuda, A bölgesinde yapmaktayım ve bu hafta itibariyle dhy sürem doluyor. Eşim istanbulda memur olarak çalışmakta, bulunduğum il uzmanlığım için A bölgesi, istanbul ise C bölgesi olarak gözükmekte bu son güncelleme ile, ben alt bölge tayini isteyebiliyor muyum????

Re:

#3943958  gönderen messi26
 13.07.2017 - 02:33:44
sbilgin yazdı:Mecburi hizmetimi doğuda, A bölgesinde yapmaktayım ve bu hafta itibariyle dhy sürem doluyor. Eşim istanbulda memur olarak çalışmakta, bulunduğum il uzmanlığım için A bölgesi, istanbul ise C bölgesi olarak gözükmekte bu son güncelleme ile, ben alt bölge tayini isteyebiliyor muyum????
hocam 6.bölgede a grubu iseniz ve istanbul 1c ise alt bölge tayini isteyemezseniz.hem bölge önemli hem grup yani.6dan 1e alt bölge olmaz,üst bölge olmuş oluyor
Kullanıcı avatarı

#3944075  gönderen alivebora
 13.07.2017 - 13:04:05
33445566 yazdı:
alivebora yazdı:
33445566 yazdı: Uzman olduktan sonra aynı ilde 5 yıl çalışırsan kadron o ile gelir ve senin eşin de ancak 5. yıldan sonra dhy'de sana bağlı olarak aynı ile eş durumu isteyebilir
Örnek üzerinden izah etmeye çalışayım;

Uzman-Kadın-Dr DHY eş durumu tayini ile X şehrine atandı. 10 yıl çalıştı diyelim X şehrinde. X şehrine Uzman-Erkek-Dr nin DHY ile eş durumu tayininde C-D grubu şartı aranmaz mı?

8O 8O :roll:

Evet aranmaz, ama uzman dhysinde eş durumu ile bir ile gelip 5 yıl (veya daha uzun süre) çalışmak zor bir durum. Çünkü en uzun asistanlık 5 yıl sürüyor, asistanlık içinde doğum filan ile asistanlık uzatılırsa veya TUS ile başka bir asistanlığa sıfırdan başlanırsa ancak gerçekleştirilebilinir. Bir de asistanlığın bitimine son 6 ay veya daha kısa kalmışsa eş durumu yapılamıyor, daha önceden yapılmışsa eş durumu iptal oluyor (5 yıl süre hesaplanması için)

Teşekkür ederim ilginiz için.

Ben C-D grubu şartı aranır diye biliyordum, rahatladım baya, yoksa şehir değiştirmek zor olacaktı bu yaştan sonra. Forumun faydaları işte.

Atama nakil yönetmeliğini okuyorum, bayadır. Bu durumum hangi madde ile ilişkilendirilebilir onu bulamadım ama.

#3945718  gönderen mrk_61
 16.07.2017 - 23:52:08
33445566 yazdı:
alivebora yazdı:
33445566 yazdı: Uzman olduktan sonra aynı ilde 5 yıl çalışırsan kadron o ile gelir ve senin eşin de ancak 5. yıldan sonra dhy'de sana bağlı olarak aynı ile eş durumu isteyebilir
Örnek üzerinden izah etmeye çalışayım;

Uzman-Kadın-Dr DHY eş durumu tayini ile X şehrine atandı. 10 yıl çalıştı diyelim X şehrinde. X şehrine Uzman-Erkek-Dr nin DHY ile eş durumu tayininde C-D grubu şartı aranmaz mı?

8O 8O :roll:

Evet aranmaz, ama uzman dhysinde eş durumu ile bir ile gelip 5 yıl (veya daha uzun süre) çalışmak zor bir durum. Çünkü en uzun asistanlık 5 yıl sürüyor, asistanlık içinde doğum filan ile asistanlık uzatılırsa veya TUS ile başka bir asistanlığa sıfırdan başlanırsa ancak gerçekleştirilebilinir. Bir de asistanlığın bitimine son 6 ay veya daha kısa kalmışsa eş durumu yapılamıyor, daha önceden yapılmışsa eş durumu iptal oluyor (5 yıl süre hesaplanması için)
Merhaba Hocam,
Bende aynen bu durumu merak ediyordum. Sormak istediğim bir kaç nokta var.
1. Birilerine göstermek istesek, bu durum yönetmeliklerin neresinde nasıl açıklanıyor
2. eşim asistan ve bende şu anda uzman olarak çalışıyorum. Eşim gebe kalsa , sonrasında ücretsiz izin alsa bu şekilde 5 yılı tamamlarsak. Ücretsiz izinler 5. yıl konusunda bir sıkıntı yaratır mı??
3. Ben bu şekilde 5 yılımı tamamladıktan sonra eş durumu yapmamı engelleyecek başka bir durum aklınıza geliyor mu??
Teşekkürler..
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009