Salı , Ekim 15 2019
mecburi hizmet istifa, es durumu atamalari ve yeniden atanacaklar icin genel paylasim platformu...

eş durumundan dhy sonrası alt bölge tayini

 #3943305  gönderen greyfurt
 11.07.2017 - 23:43:45
mrb arkadaşlar ben mecburi hizmetimi eşim ist'da asistan olduğu için ist'da tamamladım aynı kurumda 2 yıldır çalışmaktayım. eşimin asistanlığını bitirmesine az bi süre kaldı. alt bölge tayini için genel sekreterlikle konuştuğumda eş durumu mazeretiyle ist'da olduğum için alt bölge tayini isteyemeyeceğim söylendi(kadromun istanbulda olmaması nedeniyle) bu durumla ilgili fikriniz nedir? eş durumundan bi ilde bulunanlar mecburisi bitse bile alt bölge tayini isteyemez mi?

 #3943309  gönderen darkangelus
 12.07.2017 - 00:00:42
Dhy icin baska ile gidip es durumundan istanbula geldiyseniz 5 sene istanbulda kalmadan alt bolge isteyemezsiniz. Eger dhy icin baska ile gitmeden istanbula direk basladiysaniz alt bolge yapabiliyor olmaniz lazim.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

Re:

 #3943315  gönderen greyfurt
 12.07.2017 - 00:06:38
darkangelus yazdı:Dhy icin baska ile gidip es durumundan istanbula geldiyseniz 5 sene istanbulda kalmadan alt bolge isteyemezsiniz. Eger dhy icin baska ile gitmeden istanbula direk basladiysaniz alt bolge yapabiliyor olmaniz lazim.
bu dediğiniz 5 yıl konusu mevzuatta yer alıyor mu? nereden ulaşabiliriz acaba? teşekkürler

 #3943327  gönderen darkangelus
 12.07.2017 - 00:27:09
Madde 18. Fikra 6

 #3943359  gönderen ays07
 12.07.2017 - 01:06:22
Peki baska ile gitmeden ayni ilde mecburimizi tamamladik, esimizin asistanligi bitti ve mazeretimiz sona eriyor fakat bu esnada mecburimizi bitirdiysem esim dhy ile kuraya katilip ben ayni yerimde kalmaya devam edebilir miyim?
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

 #3943408  gönderen 33445566
 12.07.2017 - 03:28:48
ays07 yazdı:Peki baska ile gitmeden ayni ilde mecburimizi tamamladik, esimizin asistanligi bitti ve mazeretimiz sona eriyor fakat bu esnada mecburimizi bitirdiysem esim dhy ile kuraya katilip ben ayni yerimde kalmaya devam edebilir miyim?
Uzman olduktan sonra aynı ilde 5 yıl çalışırsan kadron o ile gelir ve senin eşin de ancak 5. yıldan sonra dhy'de sana bağlı olarak aynı ile eş durumu isteyebilir
Kullanıcı avatarı

 #3943426  gönderen arzthamburg
 12.07.2017 - 04:29:15
33445566 yazdı:
ays07 yazdı:Peki baska ile gitmeden ayni ilde mecburimizi tamamladik, esimizin asistanligi bitti ve mazeretimiz sona eriyor fakat bu esnada mecburimizi bitirdiysem esim dhy ile kuraya katilip ben ayni yerimde kalmaya devam edebilir miyim?
Uzman olduktan sonra aynı ilde 5 yıl çalışırsan kadron o ile gelir ve senin eşin de ancak 5. yıldan sonra dhy'de sana bağlı olarak aynı ile eş durumu isteyebilir
şu şartları sağlarsa

20. madde 1.fıkra
(b) bendi

Her iki eşin birinci fıkranın (a) bendindeki aynı sıralama grubunda yer alması halinde aile birliğinin D veya C hizmet grubu bir ilde sağlanması esastır. D veya C hizmet grubunda aile birliğinin sağlanamaması halinde; her iki eşin unvan ve branşında eşlerinin görev yaptığı ilin standardına göre doluluk oranı az olan ilde aile birliği sağlanır. Doluluk oranlarının da eşit olması halinde; aynı hizmet bölgesinde görev yapan eşlerden yer değiştirme talebinde bulunanın, farklı hizmet bölgelerinde görev yapan eşlerden ise üst hizmet bölgesinde görev yapan personelin görev yeri değiştirilir.
Kullanıcı avatarı

 #3943433  gönderen 33445566
 12.07.2017 - 04:52:04
arzthamburg yazdı:
33445566 yazdı:
ays07 yazdı:Peki baska ile gitmeden ayni ilde mecburimizi tamamladik, esimizin asistanligi bitti ve mazeretimiz sona eriyor fakat bu esnada mecburimizi bitirdiysem esim dhy ile kuraya katilip ben ayni yerimde kalmaya devam edebilir miyim?
Uzman olduktan sonra aynı ilde 5 yıl çalışırsan kadron o ile gelir ve senin eşin de ancak 5. yıldan sonra dhy'de sana bağlı olarak aynı ile eş durumu isteyebilir
şu şartları sağlarsa

20. madde 1.fıkra
(b) bendi

Her iki eşin birinci fıkranın (a) bendindeki aynı sıralama grubunda yer alması halinde aile birliğinin D veya C hizmet grubu bir ilde sağlanması esastır. D veya C hizmet grubunda aile birliğinin sağlanamaması halinde; her iki eşin unvan ve branşında eşlerinin görev yaptığı ilin standardına göre doluluk oranı az olan ilde aile birliği sağlanır. Doluluk oranlarının da eşit olması halinde; aynı hizmet bölgesinde görev yapan eşlerden yer değiştirme talebinde bulunanın, farklı hizmet bölgelerinde görev yapan eşlerden ise üst hizmet bölgesinde görev yapan personelin görev yeri değiştirilir.
Yok ustadım benim dediğim A ve B hizmet grubu için geçerlidir. C veya D grubunda bir gün bile çalışması yeterlidir, eş C veya D hizmet grubunda çalışmakta olan (1 gün bile çalışması yeter) diğer eşin yanına direkt tayin yapılır dhy ile
Kullanıcı avatarı

Re:

 #3943458  gönderen dremel2087
 12.07.2017 - 12:13:17
iller arası yerleştirme kurasına girin
Kullanıcı avatarı

 #3943478  gönderen alivebora
 12.07.2017 - 13:25:43
33445566 yazdı:
ays07 yazdı:Peki baska ile gitmeden ayni ilde mecburimizi tamamladik, esimizin asistanligi bitti ve mazeretimiz sona eriyor fakat bu esnada mecburimizi bitirdiysem esim dhy ile kuraya katilip ben ayni yerimde kalmaya devam edebilir miyim?
Uzman olduktan sonra aynı ilde 5 yıl çalışırsan kadron o ile gelir ve senin eşin de ancak 5. yıldan sonra dhy'de sana bağlı olarak aynı ile eş durumu isteyebilir
Örnek üzerinden izah etmeye çalışayım;

Uzman-Kadın-Dr DHY eş durumu tayini ile X şehrine atandı. 10 yıl çalıştı diyelim X şehrinde. X şehrine Uzman-Erkek-Dr nin DHY ile eş durumu tayininde C-D grubu şartı aranmaz mı?





8O 8O :roll:
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

 #3943571  gönderen 33445566
 12.07.2017 - 15:13:05
alivebora yazdı:
33445566 yazdı:
ays07 yazdı:Peki baska ile gitmeden ayni ilde mecburimizi tamamladik, esimizin asistanligi bitti ve mazeretimiz sona eriyor fakat bu esnada mecburimizi bitirdiysem esim dhy ile kuraya katilip ben ayni yerimde kalmaya devam edebilir miyim?
Uzman olduktan sonra aynı ilde 5 yıl çalışırsan kadron o ile gelir ve senin eşin de ancak 5. yıldan sonra dhy'de sana bağlı olarak aynı ile eş durumu isteyebilir
Örnek üzerinden izah etmeye çalışayım;

Uzman-Kadın-Dr DHY eş durumu tayini ile X şehrine atandı. 10 yıl çalıştı diyelim X şehrinde. X şehrine Uzman-Erkek-Dr nin DHY ile eş durumu tayininde C-D grubu şartı aranmaz mı?






8O 8O :roll:


Evet aranmaz, ama uzman dhysinde eş durumu ile bir ile gelip 5 yıl (veya daha uzun süre) çalışmak zor bir durum. Çünkü en uzun asistanlık 5 yıl sürüyor, asistanlık içinde doğum filan ile asistanlık uzatılırsa veya TUS ile başka bir asistanlığa sıfırdan başlanırsa ancak gerçekleştirilebilinir. Bir de asistanlığın bitimine son 6 ay veya daha kısa kalmışsa eş durumu yapılamıyor, daha önceden yapılmışsa eş durumu iptal oluyor (5 yıl süre hesaplanması için)

 #3943592  gönderen ays07
 12.07.2017 - 15:54:23
Soramadm tam sorumu. Simdi ben aile hek uzmani olarak antalyaya bi asm ye atandim diyelim.. Esim de anestezi asistani.. Onun uzerinden 2.5 yil ant da mecburi hizmet yaptim bu esnada esim uzman oldu.. Ben 2.5 yillik gorev yerimde devam edip esimin mecburi hizmet icin baska ile gitme durumu olur mu? Yoksa her halukarda beni baska yere atarlar mi? Yani esimi antalyaya almaksizin ben kendi asm mde devam etmek istiyorum diyeblr mym

 #3943718  gönderen messi26
 12.07.2017 - 18:47:55
ays07 yazdı:Soramadm tam sorumu. Simdi ben aile hek uzmani olarak antalyaya bi asm ye atandim diyelim.. Esim de anestezi asistani.. Onun uzerinden 2.5 yil ant da mecburi hizmet yaptim bu esnada esim uzman oldu.. Ben 2.5 yillik gorev yerimde devam edip esimin mecburi hizmet icin baska ile gitme durumu olur mu? Yoksa her halukarda beni baska yere atarlar mi? Yani esimi antalyaya almaksizin ben kendi asm mde devam etmek istiyorum diyeblr mym
1-direk asmye atanamazsınız.
2- 2.5 yıl mecburi hizmet olmaz:) antalya en fazla 600 gündür.eşinizin 2.5yılı varsa o uzman olduğunda ataması olur sizin için c veya d bölgesi bir ilse siz de yanına gidebilirsiniz.Antalya sizin için a grubu il oldğundan her halikurda orada kalamazsınız,başka yere atanırsınız.