Perşembe , Ekim 24 2019
mecburi hizmet istifa, es durumu atamalari ve yeniden atanacaklar icin genel paylasim platformu...

alt bölge tayini sonrası eş durumu

#3876341  gönderen greyfurt
 09.05.2017 - 21:51:37
Mrb arkadaşlar ben başka bir ilde mecburi hizmet yaparken evlendim ve eşim İst da asistanlık yaptığı için eş durumu mazeretiyle İst da mecburi hizmetimi tamamladım eşimin asistanlığını bitirmesine kısa bir süre var

Sorum şu olacak ben eşim bitirmeden alt bölge tayini yapsam eşim yanıma gelebilir mi? Seçmem gereken il eşim için mi yoksa her ikimiz için de C veya D mi olmalı?

#3876379  gönderen Drdragut
 09.05.2017 - 22:35:05
esiniz yaniniza gelebilir.
esiniz icin c veya d olmasi yeterli.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

Re:

#3876389  gönderen greyfurt
 09.05.2017 - 22:41:45
eşimin asistanlığının bitmesine ne kadar süre kala alt bölge tayini istemeliyim acaba? alt bölge istemeden önce mecburi bitiminden itibaren 2 sene ist da çalışmış olma şartı var mı?

#3876854  gönderen Drdragut
 10.05.2017 - 02:30:01
2 sene calisma sarti yok. mecburi hizmetiniz bittikten sonra atama isteyebilirsiniz. esinizin asistanliginin bitmesine yakin mazeret bitimi diye isminiz atama listesinde cikabilir ona dikkat edin. alt bolge atamasi yapamadan normal atanmayin sonra. asistanligin kalan kisminin belli bir suresi vardi. ama ne kadar oldugunu bilmiyorum. gruplar nadirende olsa donem donem degisebiliyor,ona da dikkat edin. birde alt bolge dilekcesine cevap 10-15 gun surebilir, onuda göz onüne alin.

ben yerinizde olsam atlar ankaraya gider, balgattaki kamu hastaneleri kurumunda bununla ilgili birimler var, onlara direk sorarim. 1 gününüz gider her sorunuza üşenmeden cevap veriyorlar. yada telefonla şansinizi deneyin, olmazsa gerekirse gidin.

Re: alt bölge tayini sonrası eş durumu

#3906397  gönderen levostatin
 05.06.2017 - 22:55:56
greyfurt yazdı:Mrb arkadaşlar ben başka bir ilde mecburi hizmet yaparken evlendim ve eşim İst da asistanlık yaptığı için eş durumu mazeretiyle İst da mecburi hizmetimi tamamladım eşimin asistanlığını bitirmesine kısa bir süre var

Sorum şu olacak ben eşim bitirmeden alt bölge tayini yapsam eşim yanıma gelebilir mi? Seçmem gereken il eşim için mi yoksa her ikimiz için de C veya D mi olmalı?
Merhaba, yazınızı tesadüfen gördüm aynı durumda olduğum için ilgimi çekti. Ben de başka bir ilde mecburi yaparken eşim asistan olduğundan istanbula geldim. Mecburi hizmetin %90 dan fazlası bir kaç güne kadar bitiyor. Ben haziran atamasını atlattım. Ağustos atamasında da mecburi hizmetim bitecek.Eşim de yetiştirebilirse ağustos atamasına girecek. Şimdi dikkat edilmesi gereken noktalar başlıyor... Bahsettiğiniz alt bölge tayini sonrası eşimi takip eden ilk atamada veya sonra ki atamalarda yanıma çekebilmem için ilk önce istanbulda kalmayı başarmam lazım ki 1. bölge olan istanbuldan alt bölgelere gidebileyim, bu nasıl olur? Şöyle ki, mecburi ve mazeret bittikten sonra ki ilk atama döneminde kamu hastaneler kurumundakiler şuna bakıyor; eş durumu nedeniyle istanbula gelen ve çalışmakta olan hekimin branşı bu atama döneminde istanbul için hangi gruba düşmüş? C-D ise ve hekim ''çalışmakta olduğum yerde çalışmaya devam etmek istiyorum'' diye dilekçe ibraz ederse hiç dokunmuyorlar ve sonuç olarak istanbulda kalıcısın anlamına geliyor. Ama eğer A-B ise örneklerini de duyduğum için 2 olasılık var ya hiç dokunmuyorlar devam et diyorlar ya da ilk atama yerine gönderiyorlar. (Şunu da belirtmem gerek ki mecburi bitmiş de olsa eşin asistanlığı bitmeden alt blge tayini isteyebileceğimizi sanmıyorum- burada ki istisnai durum da eğer eş durumu nedeniyle geldiğiniz hastanede 5 yıl süre çalışmışsanız kalıcı kadro almışsınızdır ve eşinizin asistanlığı bitmemiş olsa da alt bölge isteyebilirsiniz- tabi böyle bir durum için eşin 1-2 yıl falan doğum/rapor izni falan kullanmış olması lazım) Daha sonra... Alt bölge tayini ile gittim diyelim eşin gelmesi için gidilen yerin eş için c-d olması yetmez her iki hekim için de c veya d olması lazım çünkü devlet gelin sizi ikinizin de c-d olan yerde birleştirelim diyor tek istisna kurum içi atama (eş için a bile olsa yanınıza atanır). Bu bilgilerin kesinlikle doğru olduğunu iddia etmiyorum ama araştırdığım kadarıyla bizi böyle bir süreç bekliyor. Selamlar.

#3913370  gönderen drlenovom
 12.06.2017 - 19:01:39
Mecburi hizmetini bitirmeden es durumu ile baska bir ile ataninca alt bolge tayinini ilk gittigin yere (mecburide gidilen yer) gore isteyebiliyorsun diye biliyorum. Yanlis mi biliyorum