Cuma , Ekim 18 2019
mecburi hizmet istifa, es durumu atamalari ve yeniden atanacaklar icin genel paylasim platformu...

Eş durumu madde 18/5

#3873504  gönderen 61surmene35karsiyaka
 07.05.2017 - 19:20:08
Eş durumu Özel/Kamu herkes için geçerli olmalı. Fakat mazeret kullanıp yerinde kalan hele ki eş durumu bitmiş yada boşanmışlar ise 'C yada D' durumu nedeniyle kadroda neden durmakta. Bu nedenlerden dolayı bize o il merkezini imkansızlaştırmak niye. Açtılar da rağbet mi görmedi. Ben ve inşallah evleneceğim benim gibi uzman olan meslektaşımın, bekarların yada eşi çalışmayanların suçu ne. Mazretetsiz gözümüzü kapatıp kuramıza girmişiz ve puanım fazla olmasına rağmen şimdi eş durumu yapıp eşi artık o şehirde olmayan kişinin bulunduğu il merkezini bırakın istediğimiz 10 ilin ilçelerine bile zor gideceğiz. Bizimki Anayasal hak değil mi bizimki eş durumu değil mi. Şimdi C grubu diyeceksiniz strateji olarak doğu boşalmasın diye usulüne uygun açılmakta. Bizim suçumuz ne. Bu duruma yasal itirazım mevcut.
DHY de ve açıktan atamada batı neden açılıyor onuda anlamış değilim 40 senelik hekimin gidemediği batıya puanla değil de kurayla gitmek ne demek. Önce yer değiştirmede aç 2 kez sonra açarsın nerede istersen.
Burada aile bütünlüğü diyorsunuz tamam da eşin uzman olmuş gitmiş ve yanına gelemiyor.. e/e niye kabul edilebilir kadar sık olarak diğer eş atananın yanına gitme hakkı var iken gitmiyor.. hadi gitsene eş durumu değil mi eşinden neden ayrısın.. valla ben yapamazdım açıkçası.
Bu durumları hangi yönden toplasam menfi sonuç çıkmakta.