Perşembe , Kasım 21 2019
mecburi hizmet istifa, es durumu atamalari ve yeniden atanacaklar icin genel paylasim platformu...

Boşanma sonrası atama bilgisi olan var mı???

 #3834503  gönderen muschtapha
 15.03.2017 - 00:35:12
72 Dhy ile atandım eş durumu elim özel sektör olduğu için zaten yoktu başvurmadım bile. Bu aradaki süreçte maalesef eşimle boşandık bir dr çocuk var velayeti bende. Boşanma sonrası ailenin yanına atanma hibi şansın var diyen yok diyen bi sürü şey oldu. Gerçekten bet bilgisi olan var mı arkadaşlar. Nöbetlerde çocuğu da hastaneye götürcem maalesef bir ben bir çocuk olunca keşke böyle bir yasa olsa...
Kullanıcı avatarı

Re: Boşanma sonrası atama bilgisi olan var mı???

 #3834523  gönderen mhurkan
 15.03.2017 - 00:59:22
muschtapha yazdı:72 Dhy ile atandım eş durumu elim özel sektör olduğu için zaten yoktu başvurmadım bile. Bu aradaki süreçte maalesef eşimle boşandık bir dr çocuk var velayeti bende. Boşanma sonrası ailenin yanına atanma hibi şansın var diyen yok diyen bi sürü şey oldu. Gerçekten bet bilgisi olan var mı arkadaşlar. Nöbetlerde çocuğu da hastaneye götürcem maalesef bir ben bir çocuk olunca keşke böyle bir yasa olsa...
İstediğiniz bilgiyi bilmiyorum ama gerçekten kolay gelsin demek istedim. Zor süreçler.

Sizin gibi durumda olanlara pozitif ayrımcılık yapılması gerektiğini düşünüyorum.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

Boşanma sonrası atama bilgisi olan var mı???

 #3834566  gönderen Pearlyy
 15.03.2017 - 05:20:59
muschtapha yazdı:72 Dhy ile atandım eş durumu elim özel sektör olduğu için zaten yoktu başvurmadım bile. Bu aradaki süreçte maalesef eşimle boşandık bir dr çocuk var velayeti bende. Boşanma sonrası ailenin yanına atanma hibi şansın var diyen yok diyen bi sürü şey oldu. Gerçekten bet bilgisi olan var mı arkadaşlar. Nöbetlerde çocuğu da hastaneye götürcem maalesef bir ben bir çocuk olunca keşke böyle bir yasa olsa...
Var yapan birini de biliyorum. Ama nasıl başvurdu onu bilmiyorum. Boşandıktan sonra memleketine atandı
Kullanıcı avatarı

Re: Boşanma sonrası atama bilgisi olan var mı???

 #3834616  gönderen mhaphap
 15.03.2017 - 10:59:52
boşanma sonrası 1 kereliğine mahsus tayin talebi hakkınız kesinlikle var.
sağlık bakanlığı atama ve nakil yönetmeliği 21. maddede açıklanmıştır.
bağlı olduğunuz kurumun (kamu hastaneler birliği, halk sağlığı md. hangisine bağlı iseniz) personel servisine ulaşınız.onlar size gerekli belgeleri gönderir. durumunuzu gösteren evraklarla birlikte herhangi bir takvime bağlı olmaksızın atamanız yapılacaktır.
Kullanıcı avatarı
muschtapha yazdı:72 Dhy ile atandım eş durumu elim özel sektör olduğu için zaten yoktu başvurmadım bile. Bu aradaki süreçte maalesef eşimle boşandık bir dr çocuk var velayeti bende. Boşanma sonrası ailenin yanına atanma hibi şansın var diyen yok diyen bi sürü şey oldu. Gerçekten bet bilgisi olan var mı arkadaşlar. Nöbetlerde çocuğu da hastaneye götürcem maalesef bir ben bir çocuk olunca keşke böyle bir yasa olsa...
"c) Eşinden boşanması halinde anne, baba, kardeş veya reşit çocuklarının boşanma tarihinden önce ikamet ettiği ile veya D ve C hizmet grubu illerden birine ya da halen görev yaptığı hizmet bölgesi ve grubu esas alınarak 26 ncı maddenin birinci fıkrasına göre boşanma tarihinden itibaren bir yıl içerisinde,"

önce atamanız yapılacak sonra yukarıdaki maddeye göre ailenizin yanına gideceksiniz
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
mhaphap yazdı:boşanma sonrası 1 kereliğine mahsus tayin talebi hakkınız kesinlikle var.
sağlık bakanlığı atama ve nakil yönetmeliği 21. maddede açıklanmıştır.
bağlı olduğunuz kurumun (kamu hastaneler birliği, halk sağlığı md. hangisine bağlı iseniz) personel servisine ulaşınız.onlar size gerekli belgeleri gönderir. durumunuzu gösteren evraklarla birlikte herhangi bir takvime bağlı olmaksızın atamanız yapılacaktır.
Hocam atama kesin var demişsiniz bana ısrarla zorunlu hizmet sırasında yok diyorlar yine de başvurup şansımı deneyeceğim eğer örnek teşkil edecek birini tanıyan varsa bilgi verirse sevinirim.
Pearlyy yazdı:
muschtapha yazdı:72 Dhy ile atandım eş durumu elim özel sektör olduğu için zaten yoktu başvurmadım bile. Bu aradaki süreçte maalesef eşimle boşandık bir dr çocuk var velayeti bende. Boşanma sonrası ailenin yanına atanma hibi şansın var diyen yok diyen bi sürü şey oldu. Gerçekten bet bilgisi olan var mı arkadaşlar. Nöbetlerde çocuğu da hastaneye götürcem maalesef bir ben bir çocuk olunca keşke böyle bir yasa olsa...
Var yapan birini de biliyorum. Ama nasıl başvurdu onu bilmiyorum. Boşandıktan sonra memleketine atandı
Kullanıcı avatarı

Re: Boşanma sonrası atama bilgisi olan var mı???

 #3838560  gönderen mhaphap
 21.03.2017 - 13:25:08
hocam yönetmeliğin ilgili maddesini okuduysanız orada mecburi hizmette iken bu haktan yararlanılamaz gibi birşeyin olmadığını göreceksiniz. ayrıca mazerete dayalı atamalarda herhangi bir kısıtlama bulunmamaktadır. örneğin dhy atamalarına bile başvururken dikkat ederseniz mazeret atamaları ayrı yapımaktadır. yani bu demektir ki dhy bile olsan mazeretin varsa bu hakkını kullanabilirsin.
dhy olmak engel teşkil ediyor olsa idi en basitinden dhy mazeret ataması diye bir şey zaten olmaz idi.
muschtapha yazdı:
mhaphap yazdı:boşanma sonrası 1 kereliğine mahsus tayin talebi hakkınız kesinlikle var.
sağlık bakanlığı atama ve nakil yönetmeliği 21. maddede açıklanmıştır.
bağlı olduğunuz kurumun (kamu hastaneler birliği, halk sağlığı md. hangisine bağlı iseniz) personel servisine ulaşınız.onlar size gerekli belgeleri gönderir. durumunuzu gösteren evraklarla birlikte herhangi bir takvime bağlı olmaksızın atamanız yapılacaktır.
Hocam atama kesin var demişsiniz bana ısrarla zorunlu hizmet sırasında yok diyorlar yine de başvurup şansımı deneyeceğim eğer örnek teşkil edecek birini tanıyan varsa bilgi verirse sevinirim.
muschtapha yazdı:
mhaphap yazdı:boşanma sonrası 1 kereliğine mahsus tayin talebi hakkınız kesinlikle var.
sağlık bakanlığı atama ve nakil yönetmeliği 21. maddede açıklanmıştır.
bağlı olduğunuz kurumun (kamu hastaneler birliği, halk sağlığı md. hangisine bağlı iseniz) personel servisine ulaşınız.onlar size gerekli belgeleri gönderir. durumunuzu gösteren evraklarla birlikte herhangi bir takvime bağlı olmaksızın atamanız yapılacaktır.
Hocam atama kesin var demişsiniz bana ısrarla zorunlu hizmet sırasında yok diyorlar yine de başvurup şansımı deneyeceğim eğer örnek teşkil edecek birini tanıyan varsa bilgi verirse sevinirim.
siz başvurunuzu yapınız uygun değilse "niye uygun olmadığını" kanun yönetmelik vs ile açıklamak durumundalar. uygunsa atamanız yapılır.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

Re: Boşanma sonrası atama bilgisi olan var mı???

 #3852227  gönderen drhomm
 12.04.2017 - 20:45:58
muschtapha yazdı:evet arkadaşlar maalesef başvuruma ret yanıtıgeldi. Sebep ise zorunlu hizmet sırasında eş ve mazeret dışındaatama yapılamaz maddesi gösterildi.
Yapıştır davayı sonuçta bu bir mazeret ne kaybedersin

Re: Boşanma sonrası atama bilgisi olan var mı???

 #3937410  gönderen Drarser
 05.07.2017 - 13:04:15
muschtapha yazdı:evet arkadaşlar maalesef başvuruma ret yanıtıgeldi. Sebep ise zorunlu hizmet sırasında eş ve mazeret dışındaatama yapılamaz maddesi gösterildi.
Merhaba aynı durum bende de var. Burdaki personel daire baskanlıgı olur diyor ama sizinkini gorunce korktum